Rudar i Zvijezda u trci za jesenju titulu Prve lige RS

Nenad Đerić, Danijel Radujković

Banjaluka - Vodeće ekipe u Prvoj ligi RS i najveći konkurenti za titulu Rudar Prijedor i Zvijezda 09 uspjeli su pobjednički da prođu na neugodnim gostovanjima kod Željezničar Sport tima, odnosno Slavije, pa tako u punom sprintu nastavljaju trku za prvo mjesto.

Iako se očekivalo da će „rudari“ sa Sane imati težak posao u 15. kolu, oni su sav posao protiv Željezničara praktično završili za poluvrijeme gdje su stekli tri gola prednosti, a na kraju je završilo 1:5. Petom pobjedom u nizu zadržali su prvo mjesto na tabeli, ali njihov golman Đorđe Šarac nije mogao nastaviti seriju bez primljenog gola. Njega je nakon 518 minuta savladao Jovan Vladimir Pavlović, koji se tako golom oprostio od dresa Željezničara, pošto odlazi u slovački Trenčin. Trener gostiju Zlatko Jelisavac zadovoljan je visokom pobjedom i nada se da će njegova ekipa prezimiti na prvom mjestu.

- Išli smo na pobjeda i drago nam je da je ovako ubjedljiva. Pokazali smo da smo bolja ekipa, iako su domaći na početku pokušali da nas poremete. Na vrijeme smo postigli golove i do kraja rutinskom igrom došli do pobjede. Raduje me sve bolja igra mojih fudbalera, nadam se da će tako nastaviti i protiv Kozare u idućem kolu kako bismo ostali lideri nakon jesenjeg dijela prvenstva - istakao je Jelisvac.

Za razliku od njegove ekipe, Zvijezda je uz dosta muke došla do tri boda, pobjedom od 4:3 u vrlo uzbudljivoj utakmici. Imali su gosti sigurno vođstvo na poluvremenu od 2:0, a kasnije od 3:1, ali su se domaći vratili, da bi pobjedu timu iz Etno-sela Stanišići donio iskusni Nikola Mazić 14 minuta prije kraja meča. Na meču je bilo dosta nervoze, gosti su promašili i penal, a u svemu tome se nije najbolje snašao ni glavni sudija Dragan Žarić koji je imao nekoliko sumnjivih odluka. Ostali mečevi ovog kola na programu su u subotu od 13 časova, a sastaju se: Kozara - Sloga (D), Tekstilac K. - Sloboda (MG), Napredak - Drina (Z), Podrinje - Sutjeska.