Radnički bolji od Borca m:tel

Banjaluka - Rukometaši Borca m:tel doživjeli su i četvrti poraz ove sezone u SEHA Gasprom Južni tok ligi, pošto su u meču trećeg kola poraženi u Kragujevcu od domaćeg Radničkog sa 27:29 (14:17).

Bekovska linija Banjalučana bila je neefikasna, tako da "crveno-plavima" nije pomoglo ni 15 odbrana Stanka Abadžića. Kragujevčani su bili agilniji u odbrani, mnogo manje su griješili u napadu i došli su do prve pobjede u regionalnom takmičenju.

Izabranici Igora Rađenovića i Aleksandra Međedovića poveli su samo na početku utakmice sa 2:0 i to je bila njihova jedina prednost na ovom meču. Od tada su igrači Radničkog preuzeli stvar u svoje ruke i samo su dva puta dozvolili slabost i to u drugom poluvremenu, što su gosti iskoristili pa priđu na gol zaostatka. Prvo u seriji 4:1 između 37. i 43. minuta. potom i pet minuta kasnije kada su preko iskusnog Ratka Nikolića koji je presjekao jednu loptu, stigli na 22:23, ali bilo je to sve od Banjalučana, budući da su se Kragujevčani vrlo brzo konsolidovali.

- Pripremali smo se za njihovu odbranu, ali nažalost dogovor iz svlačionice nije ispoštovan na terenu. Konačan rezultat i nije tako loš, kada se pogleda kako smo igrali - naglasio je trener Banjalučana Igor Rađenović.

Iako rovit jedan od boljih u redovima gostiju bio je nekadašnji kapiten Radničkog Milan Đukić, koji je postigao sedam golova.

- Nisam zadovoljan sa našom igrom u ovom meču. Pravili smo previše početničkih grešaka i dozvolili Radničkom da prave serije golove i polako povećavaju prednost. Nismo imali dovoljno snage da ih stignemo i izgubili smo - naglasio je Đukić.

Naredni meč Banjalučani igraju 27. septembra kada u petom kolu gostuju u slovačkoj kod Tatran Prešova.