Partizan zadržao šanse za plej-of

Milan Zubović

Laktaši - Košarkaši Partizana savladali su Igokeu () drugi put ove sezone i zadržali priključak u borbi za četvrto mjesto koje vodi u plej-of.

"Crno-bijeli" su zahvaljujući prije svega odličnoj igri u trećoj četvrtini, kada su napravili ključnu razliku, upisali osmu pobjedu pa i dalje imaju trijumf manje od Mornara. Za razliku od prvog meča ovih rivala u Beogradu na kojem je pao čak 221 poen, ova utakmica bila je mnogo tvrđa, takav ritam sigurno više odgovara Aleksandrovčanima, ali im ni to nije pomoglo. Partizan je bolje otvorio meč i sredinom druge četvrtine imao prvu opipljivu prednost (+8), ali je Malkolm Li pokrenuo seriju 14:0 zahvaljujući kojoj je ekipa Dragana Bajića na veliki odmor otišla sa četiri poena viška. Igrala je Igokea u tim trenucima kombinovanu odbranu za koju gosti nisu imali rješenja, ali je nastavak donio drugačiju sliku. Dirigentsku palicu preuzeo je Novica Veličković koji je maestralnom igrom trasirao svom timu put do pobjede. Vodio je Partizan u nekoliko navrata i sa 11 poena razlike, Igokea je uspjela da se vrati u posljednjim minutima, ali ipak nije uspjela da preokrene meč. Veličković je umalo postao tragičar, jer je napravio faul nad Danilom Šibalićem prilikom šuta za tri poena, a ovaj pogodio sva tri slobodna bacanja za izjednačenje, ali je Najdžel Vilijams Gos pogodio odlučujuću trojku, a kasnije sa linije slobodnih bacanja samo potvrdio pobjedu. Kapiten Partizana meč je završio sa 25 poena, a najbolje ga je pratio upravo Gos sa 16. Amerikanac je na parketu proveo 39 minuta jer je Patrik Miler kompletirao transfer u Gazijantep, a zamijeniće ga Kvami Von koji je sezonu počeo u Arisu.

Aleksandrovčani su ovim porazom izgubili sve šanse da se nađu među učesnicima plej-ofa, ali ne bi trebalo previše da strepe od ispadanja iako je MZT upisao pobjedu protiv Cibone (92:77) i to poslije 11 uzastopnih poraza. Ostali rezultati 16. kola: Mornar - Olimpija 101:81, Mega Bemaks - Budućnost 83:94. Sinoć: Crvena zvezda - Cedevita.

Artis loš na debiju

Prvi meč u dresu Igokee odigrao je Dominik Artis, ali će željeti da ga vrlo brzo zaboravi. Amerikanac je na parketu proveo nešto manje od deset minuta i uspio da se upiše u strijelce, ali je napravio nekoliko grešaka u trećoj četvrtini kada je Partizan uvećavao razliku.