Het-trik Fajića treću uzastopnu pobjedu Krupe

Banjaluka - Fudbaleri Krupe ostvarili su treću uzastopnu pobjedu pošto su poslije domaćeg trijumfa nad Čelikom (1:0) i gostujućeg kod GOŠK-a (1:0) na svom terenu pobijedili Mladost sa 3:1.

Krupa je zaprijetila u sedmom minutu posredstvom Slobodana Milanovića, ali je odlično intervenisao golman Mladosti Semir Bukvić. Domaćin je do prednosti došao već u 12. minutu kada je Nusmir Fajić zatresao mrežu gostiju iz Doboj Kaknja. Prethodno je Miljan Ljubenović ubacio loptu, skočio je Aleksandar Vukotić, a grešku čuvara mreže Bukvića iskoristio je Fajić. U 14. minutu zaprijetio je novajlija Saša Nikodijević, ali je šutirao pokraj gola. Osam minuta kasnije šansu je imao Ljubenović, međutim, njegov šut zaustavio je Bekrić. Krupa je udvostručila prednost u 39. minutu kada je ponovo bio precizan Fajić. Isti igrač u 73. minutu postigao je het-trik poslije asistencije Ljubenovića. Počasni pogodak za goste iz Doboj Kaknja dao je Milivoje Lazić u 86. minutu.

Za razliku od Krupe, fudbaleri Radnika doživjeli su drugi uzastopni poraz. Poslije neuspjeha na gostovanju kod Mladosti (0:3) izabranici Mladena Žižovića izgubili su na svom terenu od Željezničara sa 0:2.

Sarajlije su do prednosti došle u 12. minutu kada je sa bijele tačke bio precizan Zajko Zeba. Prethodno je u kaznenom prostoru Radnika Zvonimir Blaić oborio Sašu Kajkuta. U 18. minutu zaprijetio je Goran Zakarić, ali se golman domaćina Mladen Lučić nije dao iznenaditi. Isti igrač nije pogriješio u 44. minutu kada je povisio prednost Željezničara na 2:0. Bijeljinski fudbaleri u tri navrata tražili su najstrožu kaznu, ali se pištaljka Zorana Grbića u 62, 64. a potom i u 84. minutu nije oglasila. Treba istaći da je u drugom dijelu susreta Radnik imao nekoliko zrelih prilika koje nije realizovao. Najbolju je imao u 86. minutu Dino Beširević, kada je pogodio stativu.

U osmom kolu Premijer lige koje se igra u subotu i nedjelju, 16. i 17. septembra, sastaju se: Vitez - Čelik (subota, 16.30 časova), GOŠK - Zrinjski (nedjelja, 16.30), Mladost - Sloboda (subota, 16), Željezničar - Krupa (nedjelja, 19.30), Borac - Radnik (nedjelja, 19.30), Sarajevo - Široki Brijeg (subota, 17 časova).

4 gola: Fajić (Krupa), Filipović (Zrinjski), Lazić (Mladost),

3 gola: Krstanović (Široki Brijeg), Ahmetović (Sarajevo), Mahmutović (Čelik), Zeba (Željezničar)...