Đurić odveo BiH u baraž

Agencije

Nikozija - Fudbaleri Bosne i Hercegovine preživjeli su Kipar gdje su poslije dva preokreta slavili pobjedu 3:2 kojom su obezbjedili treće mjesto.

Haris Medunjanin je bio dvostruki strelac u prvom poluvremenu, prvo je donio vođstvo "Zmajevima" sjajnim pogotkom u 13. minutu, a potom i izjednačenje nakon što su u međuvremenu preokrenuli Haralambidis i Mitidis.

Dramu je okončala zlatna rezerva Mehmeda Baždarevića, Milan Đurić, koji je drugi put uzastopno ušao sa klupe te golom donio pobjedu.

Dolazak popularnog Meše za selektora sve je promjenio u BiH, jer su "Zmajevi" dobili pet od posljednjih šest utakmica u grupi.

Belgija je sa 3:1 protiv Izraela potvrdila prvo mjesto, dok je Vels rutinskom pobjedom nad Andorom 2:0 proslavio direktan plasman u Francusku.