Predstavnici partija u RS za istim stolom

M. Mi.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Predstavnici partija u RS za istim stolom

Banjaluka - Predsjednik Narodne skupštine RS Nedeljko Čubrilović zakazao je za danas prvu sjednicu Komisije za izradu sporazuma o međusobnim odnosima političkih subjekata u Srpskoj.

Sjednica je zakazana u skladu sa dogovorom postignutim na sastanku lidera parlamentarnih stranaka, održanom na inicijativu Čubrilovića, 19. novembra.

Sjednici Komisije, čiji su članovi Siniša Karan iz SNSD-a, Aleksandra Pandurević iz SDS-a, Slobodan Nagradić iz DNS-a, te PDP-ov Igor Crnadak, Slobodan Protić iz SP-a i Vojislav Gligić iz NDP-a, predsjedavaće Čubrilović.

Nagradić je potvrdio da dolazi na današnji sastanak.

- Ostaje da vidimo ko će doći i da li će biti dovoljno kvoruma da bude održana sjednica - kazao je Nagradić.

Crnadak je naveo da ne može doći, jer putuje u Budimpeštu.

- Umjesto mene doći će generalni sekretar stranke Perica Bundalo. Biće održana konstitutivna sjednica. Danas ćemo se prvi put sastati pa ćemo vidjeti šta će biti - kazao je Crnadak.

Predsjednik Ujedinjene Srpske Nenad Stevandić ocijenio je da je dobro što će biti održana sjednica Komisije, jer su neophodni dijalog i zajedništvo u Srpskoj.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.