Foto: Počela dvodnevna sjednica političkih direktora Upravnog odbora PIC-a
Sarajevo - Politički direktori Upravnog odbora Savjeta za sprovođenje mira u BiH /PIC/ počeli su u popodnevnim časovima u Sarajevu dvodnevnu sjednicu na kojoj će razgovarati o sveukupnoj političkoj situaciji u BiH sa naglaskom na trenutno stanje u pogledu slobode medija.
Sastanku, kojem predsjedava visoki predstavnik u BiH Valentin Incko, prisustvuju i ambasadori Rusije u BiH Petar Ivancov, SAD Morin Kormak, Velike Britanije Edvard Ferguson, Italije Nikola Minas, zamjenik pomoćnika državnog sekretara SAD za evropska i evroazijska pitanja Hojt Brajan Ji, šef Delegacije EU u BiH Lars-Gunar Vigemark i šef Misije OEBS u BiH Džonatan Mur.
Sutra, drugog dana zasjedanja, članovi Upravnog odbora PIC-a sastaće se sa članovima kolegijuma oba doma Parlamentarne skupštine BiH sa kojima će razgovarati o predstojećim prioritetima za BiH.
Nakon dvodnevne sjednice Upravnog odbora PIC-a zaključke i kominike će na konferenciji za novinare predstaviti visoki predstavnik za BiH Valentin Incko i njegov prvi zamjenik Brus Berton.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.