Foto: Adekvatno uvažavanje pozicije distrikta u svim procesima
BRČKO - Gradonačelnik Brčkog Siniša Milić rekao je, nakon sastanka sa ministrom spoljnih poslova i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara Stašom Košarcem, da su danas dobijene garancije da će pozicija distrikta u svim procesima biti adekvatno uvažena. "Najvažnije je da smo naišli na potpuno razumijevanje ministra i njegovih saradnika i da su nam sva vrata u Sarajevu otvorena za bilo kakve informacije i usaglašavanja", rekao je Milić novinarima.
On je naglasio da su od Košarca dobili čvrsta uvjerenja da će Savjet ministara stati iza potreba distrikta da što prije bude uspostavljen teretni saobraćaj na graničnom prelazu između Brčkog i Gunje, da bi se moglo govoriti o uvozu i izvozu poljoprivrednih proizvoda.
Milić je uvjeren da će saradnja sa ministrom biti dobra, budući da, kako je naveo, ranijih godina nije bilo prilike za ostvarivanje ovakvog vida komunikacije sa Ministarstvom.
On je istakao da je ovo bio prvi radno-konsultativni sastanak sa nekim od ministara kojem su prisutvovali i članovi Vlade distrikta, te da su se upoznali o načinu rada Ministarstva, što nisu imali priliku ranije, jer ih prethodna garnitura Savjeta ministara nije posjećivala.
Milić je napomenuo da prisustvo koordinatora distrikta u Savjetu ministara nije bilo dovoljno iskorišteno, a sada će, uz novi pristup ministra, ta pozicija omogućiti zaštitu interesa Brčkog.
- Tamo gdje pozicija korodinatora ne dopušta donošenje odluka, vjerovatno, ćemo obezbijediti prisustvo ili gradonačelnika ili resornih šefova odjeljenja ili jednog i drugog - pojasnio je Milić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.