Savjet ministara koči izgradnju mosta na Drini

K. Ć.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Savjet ministara koči izgradnju mosta na Drini

Ljubovija - Potpredsjednici vlada Republike Srpske i Srbije Srebrenka Golić i Zorana Mihajlović obišle su u petak gradilište mosta na Drini između Bratunca i Ljubovije, gdje su se uvjerile da radovi teku predviđenom dinamikom, potvrdivši da bi ovaj kapitalni projekat trebalo da bude završen do kraja novembra.

- Očekujemo da će u toku oktobra ili novembra doći do spajanja obala ove reke. Jedini problem mogao bi biti visok vodostaj Drine - izjavila je Mihajlovićeva, istakavši da je srpska vlada odlučna da na vrijeme završi projekat koji je veoma važan za stanovništvo Bratunca, Ljubovije i šire regije.

Ona je ukazala na opstrukcije Savjeta ministara BiH zbog, kako je rekla, nepoštovanja onog što je dogovoreno sa Vladom Srbije na prošlogodišnjem zajedničkom sastanku. Kazala je da iz Beograda od aprila šalju dopise Savjetu ministara, ali da nema nikakve komunikacije kad je u pitanju ranije dogovorena izgradnja zajedničkog graničnog prelaza koji bi trebalo da bude na strani Srpske.

Golićeva je kazala da je Vlada RS blagovremeno ispunila svoje obaveze u vezi sa eksproprijacijom zemljišta za prilazne saobraćajnice.

_

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.