Prikupljanje papira pa razgraničenje imovine Čajaveca

M. M.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Prikupljanje papira pa razgraničenje imovine Čajaveca

BANjA LUKA - Tender za izbor konsultantskih kuća koje će raditi diobeni bilans za "Čajavec", biće zaključen kada se kompletira dokumentacija koja je potrebna za razgraničenje imovine.

Ovo je u petak u Banjoj Luci izjavio direktor "Čajaveca" Tomo Grabovica i dodao da očekuje da će tender biti zaključen najkasnije do polovine naredne sedmice.

Diobeni bilans trebalo bi da plate direktori sva 32 preduzeća, koja su nekada poslovala u sastavu bivšeg holdinga. Rukovodstvo "Čajaveca" najavilo je da će svako preduzeće za usluge konsultanta morati da uplati od 5.000 do 7.000 maraka.

Pismo namjere u vezi sa izradom diobenog bilansa, rukovodstvo "Čajaveca" dostavilo je konsultantskim kućama "Geo projekat", "Sistem konsalting" i "Geo mig". Ove firme dobile su projektni zadatak za pripremu prijedloga razgraničenja imovine bivšeg poslovnog sistema "Čajavec" Banja Luka.

- U okviru ovog zadatka predviđeno je da svaka firma napravi imovinski karton, koji treba da bude usklađen sa promjenama nastalim u privatizaciji, kao i drugim vlasničkim odnosima nad nekretninama. Diobeni bilans jedini je način da se spriječi stečaj u pet preduzeća namjenske industrije "Čajaveca" - istakao je Grabovica.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.