Foto: Neophodno uređenje parking prostora
ZVORNIK - Radi poboljšanja saobraćaja u Zvorniku neophodno je urediti parking prostore.
Član Savjeta za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske i direktor Centra za saobraćaj sa sjedištem u Zvorniku Milija Radović ocijenio je juče da je za rješavanje saobraćajnih problema u Zvorniku neophodno izraditi projekat "Poboljšanje saobraćaja u Zvorniku".
- Kao rezultat ovog projekta dobili bi se elementi za izradu Odluke o bezbjednosti saobraćaja na putevima u opštini Zvornik kojom bi, između ostalog, bili regulisani i način i uslovi parkiranja u gradu - kazao je Radović.
On je istakao da iskustva gradova koja su uvela uređen sistem parkiranja govore da bi se na taj način mogao ostvariti i značajan prihod koji bi mogao biti iskorišćen za dalje poboljšanje parkiranja u gradu.
Kao sljedeći problem koji navodi je onaj koji se javlja prilikom postavljanja horizontalne i vertikalne signalizacije u gradu što se radi prema projektu iz osamdesetih godina prošlog vijeka, a u međuvremenu u gradu je mnogo toga izgrađeno, tako da je odavno bio neophodan novi projekat, naglasio je Radović.
Podsjetivši da se prije nekoliko godina u saradnji sa Institutom Saobraćajnog fakulteta iz Beograda krenulo sa rješavanjem ovog problema, ali da se zbog nedostatka sredstava stalo, Radović je istakao neophodnost nastavka tih aktivnosti sa ovom stručnom institucijom, te izrazio nadu da će do kraja godine neki od neophodnih koraka za rješavanje saobraćajnih problema u gradu biti preduzeti.
- Pored toga što Zvornik nema odluke o bezbjednosti saobraćaja, problem jeste i to što prilikom gradnje stambenih i poslovnih objekata nisu poštovani kriterijumi vezani za raspolaganje prostorom, odnosno nisu planirani i parking prostori, tako da je sadašnja situacija takva da u gradu nema ni približno dovoljno površina za parkiranje - rekao Radović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike