Фото: Фабиан Соурен
БЕРЛИН - Њемачка странка Зелени позвала је продавце сладоледа у Берлину да понуде нижу цијену сладоледа за дјецу и тинејџере из породица које остварују мале приходе, јавио је локални таблоид "БЗ".
Приједлог је упућен након што је недавно истраживање показало да готово двије трећине становника НЈемачке сматра да су цијене сладоледа превисоке, а поједини испитаници истакли су да су смањили конзумирање те хладне посластице због повећаних цијена.
Троје посланика из странке Зелени у парламенту у Берлину - Бенедикт Лукс, Туба Бозкурт и Маријане Буркерт Ојлиц - позвали су њемачко Удружење хотела и ресторана да барем једна врста сладоледа кошта само 50 центи, преноси "Раша тудеј".
Они су поручили да би им било задовољство да уђу у детаљнију дискусију о поменутој теми у блиској будућности, како би учинили да љето буде "још љепше" у њемачкој пријестоници.
Осим тога, посланици наводе да би приступачнија понуда могла и да повећа потражњу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.