Тежак пораз Крупе од хрватског прволигаша: Јарун очитао лекцију

Д. П.

МЕДУЛИН - Фудбалери Крупе у трећем колу групе Б на традиционалном турниру “Медулин куп 2023” доживјели су тежак пораз од члана Прве лиге Хрватске Јаруна (0:6).

У првом дијелу утакмице изабраници Владимира Илића имали су резултатски заостатак од самог једног гола, који је у 42. минуту постигао Габриел Грозница. Међутим, послије бројних измјена у обје екипе на полувремену услиједио је прави потоп. Грозница је у 49. минуту повисио на 2:0, а само шест минута касније Карло Абрамовић је постигао и трећи погодак за Јарун. До краја меча два гола је постигао Раул Александер Флоруц у 61. и 89 те Тин Караматић у 85. минуту. За Крупу је заиграо и Страхиња Бошњак, који је дошао у зимској паузи из Борца.

Прволигаш из кањона Тијесно утакмицу је почео у саставу: Дамјановић, Реџић, Бабић, Ђуричин, Божић, Ђекић, Мрзић, Митровић, Љељи, Никодиновић, Ристановић. У наставку су још играли: Матијаш, Хаџић, Бубић, Бошњак, Дрча, Росић, Петровић, Дујаковић, Радаковић, Марчета, Перовић, Пенић, Китић и Љубичић.