Прва лига за рукометаше : Лидер прошао Котор Варош

Д.Д.

КОТОР ВАРОШ - Рукометаши Вишеграда ХЕД савладали су у гостима Котор Варош 30:27 у 17. колу "м:тел" Прве лиге Републике Српске. Самим тиме су задржали прво мјесто и сада имају два бода више у односу на Младост која је била слободна.

Послије првог полувремена гости су имали "плус шест", јер су водили са 18:12. У наставку овог занимљивог дуела мало су се тргли домаћи рукометаши који су једино успјели да ублаже пораз и да ривалу честитају на тријумфу. Код Вишеграђана најефикаснији био је Ђорђо Рацковић са осам погодака, један мање у пораженом тиму дао је Бојан Марковић.

У овој рунди побједу су остварили рукометаши ОРК Борац и то у Зворнику против Дрине 38:29. До нових бодова "црвено-плаве" предводио је Матеј Богданић са седам голова, а код домаћих Никола Башић је постигао 10 погодака.

КОТОР ВАРОШ 27(12)

ВИШЕГРАД ХЕД 30 (18)

Дворана: СШЦ "Никола Тесла" у Котор Варошу, гледалаца: 150, судије: Себастијан Каран и Огњен Даниловић (Бањалука), делегат: Борис Шаторџија (Бањалука), седмерци: Котор Варош 4(4), Вишеград ХЕД 5(4), искључења: Котор Варош 4 минута, Вишеград ХЕД 8 минута, дисквалификација: Димитрије Бошковић (Вишеград ХЕД, 58. минут).

КОТОР ВАРОШ: Максимовић, Сакан 6, Раљић 2, Тривуновић, Б. Марковић 7, Г. Марковић 3, Гатић 3, Радић 1, Тепић, Керезовић 2, Бајрић 1, Л. Јовичић 1, Б. Јовичић 1, Петковић. Тренер: Дамјан Тепић.

ВИШЕГРАД ХЕД: Лакић, Д. Лацковић, Јанковић, Кос 1, Танасковић, Л. Рацковић, Бижић, Ђ. Рацковић 8, Г. Ђурић 2, Бошковић, Д. Пецикоза 5, Грујичић 4, С. Ђурић 1. Маркановић 3, Бојовић 6, М. Пецикоза. Тренер: Жељко Јаћимовић.

СЛОГА 29(16)

БИЈЕЉИНА 41 (22)

Дворана: у Прњавору, гледалаца: 100, судије: Владимир Бараћ (Градишка) и Ведран Шаторџија (Бањалука), делегат: Елвис Марчетић (Приједор), седмерци: Слога 4(2), Бијељина 1(1), искључења: Слога 8 минута, Бијељина 8 минута.

СЛОГА: Девић, Жунић 11, Зејнић 2, Миле Шљивић 1, Васић 1, Милован Шљивић, Демоњић, Ковач, Пејаковић 7, Гајанић, Милановић 1, Симић 6, Бибер. Тренер: Угљеша Гламочић.

БИЈЕЉИНА: Јанковић, Жужа 10, Л. Вејновић 3, Капор 2, Грбић 1, Пепић, Мехмедовић 2, Латиновић 4, Остојић, Матић 2, Гаврић 1, Ј. Вејновић 2, Живановић 7, Стевановић 3, Маринковић 4, Лонтош. Тренер. Богдан Ранкић.

СЛАВИЈА 29(18)

ДЕРВЕНТА 33 (16)

Дворана: СРЦ Славија у Источном Сарајеву, гледалаца: 100, судије: Весна Остојић и Вања Симић (Добој), делегат: Мијо Бановић (Зворник), седмерци: Славија 7(5), Дервента 4(3), искључења: Славија 6 минута, Дервента 2 минута.

СЛАВИЈА: Гајовић, Ковачевић 2, Јухић, Благојевић 4, Бозало 6, Сикима, Фуштар, Гутовић, Дошло 3, Лазаревић 7, Црногорац, Моћић 6, Шешлија, Трнчић, Татар 1, Тодоровић. Тренер: Борислав Миздрак.

ДЕРВЕНТА: Живанић 2, Сибинчић 8, Земуновић 11, Кнежевић, Станковић 2, Дринић, Пејаковић, Благојевић 3, Толимир, Савић 7, Рамадановић. Тренер: Милорад Бјелошевић.

ДРИНА 29(13)

ОРК БОРАЦ  38 (18)

Дворана: Спортска у Зворнику, гледалаца: 100, судије: Дејан Берјан (Источно Сарајево) и Горан Илић (Добој), делегат: Звјездана Недић (Брчко), седмерци: Дрина 7(4), ОРК Борац 4(2), искључења: Дрина 10 минута, ОРК Борац 10 минута, дисквалификација: Огњен Каламанда (ОРК Борац, 40. минут).

ДРИНА: Кулић, Стојић, Јанковић, Чамџић 4, Видаковић, Бечић, Поповић 2, Бановић, Лозановић, Миљанић, Томић 8, Башић 10, Лугавић 5, Мирковић, Мулавдић. Тренер: Саша Калајџић.

ОРК БОРАЦ: Каламанда 6, Богданић 7, Лолић, Унчанин 4, Штрбац 1, Петровић 2, Чаушевић, Шева 5, Обрадовић, Манојловић, Рожић 4, Бркић, Ђелић 1, Пејановић 3, Кнезовић 5, Момић. Тренер: Доситеј Перић.

ОРК БЛ 30(16)

КОЗАРА (Г) 31 (17)

Дворана: "Борик" у Бањалуци, гледалаца: 200, судије: Јован Бабић и Борислав Богданић (Бањалука), делегат: Ведран Палексић (Добој), седмерци: ОРК БЛ 3(3), Козара (Г) 3(3), искључења: ОРК БЛ 2 минута, Козара (Г) 16 минута.

ОРК БЛ: Ф. Игњатић, Новаковић 2, Симић 4, Тривуновић, Жмирић, Ђукић, Вукмир, Лолић 6, Петковић 3, Стојановић, Рајић, Граховац, Врховац, Малбашић, Ступар 5, М. Игњатић 10. Тренер: Бојан Унчанин.

КОЗАРА (Г): Аџић, Стијовић 9, Бошковић, Војиновић, Ђурић 3, Грујић 1, Јанковић 9, Гогић, Петошевић 3, Бјелајац, Тодоровић, Гаврановић 1, Савић 5, Ковалевић. Тренер: Александар Ковачевић.