Prva liga za rukometaše : Lider prošao Kotor Varoš

D.D.

KOTOR VAROŠ - Rukometaši Višegrada HED savladali su u gostima Kotor Varoš 30:27 u 17. kolu "m:tel" Prve lige Republike Srpske. Samim time su zadržali prvo mjesto i sada imaju dva boda više u odnosu na Mladost koja je bila slobodna.

Poslije prvog poluvremena gosti su imali "plus šest", jer su vodili sa 18:12. U nastavku ovog zanimljivog duela malo su se trgli domaći rukometaši koji su jedino uspjeli da ublaže poraz i da rivalu čestitaju na trijumfu. Kod Višegrađana najefikasniji bio je Đorđo Racković sa osam pogodaka, jedan manje u poraženom timu dao je Bojan Marković.

U ovoj rundi pobjedu su ostvarili rukometaši ORK Borac i to u Zvorniku protiv Drine 38:29. Do novih bodova "crveno-plave" predvodio je Matej Bogdanić sa sedam golova, a kod domaćih Nikola Bašić je postigao 10 pogodaka.

KOTOR VAROŠ 27(12)

VIŠEGRAD HED 30 (18)

Dvorana: SŠC "Nikola Tesla" u Kotor Varošu, gledalaca: 150, sudije: Sebastijan Karan i Ognjen Danilović (Banjaluka), delegat: Boris Šatordžija (Banjaluka), sedmerci: Kotor Varoš 4(4), Višegrad HED 5(4), isključenja: Kotor Varoš 4 minuta, Višegrad HED 8 minuta, diskvalifikacija: Dimitrije Bošković (Višegrad HED, 58. minut).

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Sakan 6, Raljić 2, Trivunović, B. Marković 7, G. Marković 3, Gatić 3, Radić 1, Tepić, Kerezović 2, Bajrić 1, L. Jovičić 1, B. Jovičić 1, Petković. Trener: Damjan Tepić.

VIŠEGRAD HED: Lakić, D. Lacković, Janković, Kos 1, Tanasković, L. Racković, Bižić, Đ. Racković 8, G. Đurić 2, Bošković, D. Pecikoza 5, Grujičić 4, S. Đurić 1. Markanović 3, Bojović 6, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.

SLOGA 29(16)

BIJELjINA 41 (22)

Dvorana: u Prnjavoru, gledalaca: 100, sudije: Vladimir Barać (Gradiška) i Vedran Šatordžija (Banjaluka), delegat: Elvis Marčetić (Prijedor), sedmerci: Sloga 4(2), Bijeljina 1(1), isključenja: Sloga 8 minuta, Bijeljina 8 minuta.

SLOGA: Dević, Žunić 11, Zejnić 2, Mile Šljivić 1, Vasić 1, Milovan Šljivić, Demonjić, Kovač, Pejaković 7, Gajanić, Milanović 1, Simić 6, Biber. Trener: Uglješa Glamočić.

BIJELjINA: Janković, Žuža 10, L. Vejnović 3, Kapor 2, Grbić 1, Pepić, Mehmedović 2, Latinović 4, Ostojić, Matić 2, Gavrić 1, J. Vejnović 2, Živanović 7, Stevanović 3, Marinković 4, Lontoš. Trener. Bogdan Rankić.

SLAVIJA 29(18)

DERVENTA 33 (16)

Dvorana: SRC Slavija u Istočnom Sarajevu, gledalaca: 100, sudije: Vesna Ostojić i Vanja Simić (Doboj), delegat: Mijo Banović (Zvornik), sedmerci: Slavija 7(5), Derventa 4(3), isključenja: Slavija 6 minuta, Derventa 2 minuta.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević 2, Juhić, Blagojević 4, Bozalo 6, Sikima, Fuštar, Gutović, Došlo 3, Lazarević 7, Crnogorac, Moćić 6, Šešlija, Trnčić, Tatar 1, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

DERVENTA: Živanić 2, Sibinčić 8, Zemunović 11, Knežević, Stanković 2, Drinić, Pejaković, Blagojević 3, Tolimir, Savić 7, Ramadanović. Trener: Milorad Bjelošević.

DRINA 29(13)

ORK BORAC  38 (18)

Dvorana: Sportska u Zvorniku, gledalaca: 100, sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj), delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko), sedmerci: Drina 7(4), ORK Borac 4(2), isključenja: Drina 10 minuta, ORK Borac 10 minuta, diskvalifikacija: Ognjen Kalamanda (ORK Borac, 40. minut).

DRINA: Kulić, Stojić, Janković, Čamdžić 4, Vidaković, Bečić, Popović 2, Banović, Lozanović, Miljanić, Tomić 8, Bašić 10, Lugavić 5, Mirković, Mulavdić. Trener: Saša Kalajdžić.

ORK BORAC: Kalamanda 6, Bogdanić 7, Lolić, Unčanin 4, Štrbac 1, Petrović 2, Čaušević, Ševa 5, Obradović, Manojlović, Rožić 4, Brkić, Đelić 1, Pejanović 3, Knezović 5, Momić. Trener: Dositej Perić.

ORK BL 30(16)

KOZARA (G) 31 (17)

Dvorana: "Borik" u Banjaluci, gledalaca: 200, sudije: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (Banjaluka), delegat: Vedran Paleksić (Doboj), sedmerci: ORK BL 3(3), Kozara (G) 3(3), isključenja: ORK BL 2 minuta, Kozara (G) 16 minuta.

ORK BL: F. Ignjatić, Novaković 2, Simić 4, Trivunović, Žmirić, Đukić, Vukmir, Lolić 6, Petković 3, Stojanović, Rajić, Grahovac, Vrhovac, Malbašić, Stupar 5, M. Ignjatić 10. Trener: Bojan Unčanin.

KOZARA (G): Adžić, Stijović 9, Bošković, Vojinović, Đurić 3, Grujić 1, Janković 9, Gogić, Petošević 3, Bjelajac, Todorović, Gavranović 1, Savić 5, Kovalević. Trener: Aleksandar Kovačević.