Клинци срушили јесењег шампиона

Дарко Драгичевић

БАЊАЛУКА - Млади рукометаши ОРК БЛ приредили су изненађење, јер су у 13. колу м:тел Прве лиге Републике Српске „срушили“ фаворита – Вишеград ХЕ добивши га 27:23, те су нанијели други узастопни пораз тиму из Вишеграда.

Утакмицу су боље почели гости који су врло брзо повели 7:2, имали су 8:4, 9:5 и тада се чинило да неће имати тежак задатак у овом сусрету.

А онда је тренер домаћих Бојан Унчанин повукао један од кључних потеза када је на гол послао Филипа Игњатића. Млади чувар мреже просто је био несавладив и чинио је чуда на голу, те је меч окончао са 11 одбрана. Уз њега су у игру ушли Иван Симић и Немања Ступар, и све више је почела да се топи предност ривала, па се на одмор отишло неријешеним исходом 12:12.

Друго полувирјеме у потпуности је припало домаћем тиму који је у два наврата имао и „плус шест“, 25:19, 26:20, а на крају било је више него заслужених 27:23.

Код Банњалучана најефикаснији су били Иван Симић са осам и Немања Ступар са седам голова, код гостију по шест погодака дали су Ђорђо Рацковић и Филип Бојовић. Треба истаћи да се у овом сусрету поново повриједио рукометаш тима из Вишеграда Синиша Драгичевић којем је опет страдало кољена.

На табели води Младост која је усамљена на челу, пошто је у градском дербију добила ОРК Борац 32:28. ОРК БЛ – ВИШЕГРАД ХЕД 27:23 (12:12) Дворана

: „Борик“ у Бањалуци, гледалаца: 400, судије: Весна Балван и Татјана Праштало (Бањалука), делегат: Марко Миљевић (Бањалука), седмерци: ОРК БЛ 6(5), Вишеград ХЕД -, искључења: ОРК БЛ 6 минута, Вишеград ХЕД 12 минута. ОРК БЛ: Ф. Игњатић (11 одбрана), Новаковић 1, Симић 8, Милетић 1, Тривуновић, Жмирић, Ђукић 1, Вукмир, Лолић 1, Петковић, Стојановић, Граховац 3, Врховац 1, Малбашић, Ступар 7, М. Игњатић 4. Тренер: Бојан Унчанин. ВИШЕГРАД ХЕД: Д. Рацковић, Шекарић 1, Кос 3, Танасковић, Л. Рацковић 2, Бижић (12 одбрана), Ђ. Рацковић 6, Ђурић, Д. Пецикоза 2, Грујичић, Ђурић, И. Пецикоза 2, Драгичевић, Маркановић 1, Бојовић 6, М. Пецикоза. Тренер: Жељко Јаћимовић.

МЛАДОСТ – ОРК БОРАЦ 32:28 (18:13) Дворана: „Борик“ у Бањалуци, гледалаца: 300, судије: Огњен Даниловић и Себастијан Каран (Бањалука), делегат: Бојан Ковачић (Нови Град), седмерци: Младост 5(5), ОРК Борац 1(1), искључења: Младост 14 минута, ОРК Борац 14 минута. МЛАДОСТ: Кондић 3, Шатара, Тешић 2, Глумичић 1, Престаш 4, Ковачевић, Бера, Крстајић 1, Пејић, Вукало, Максимовић 9 (5), Комненовић 2, Сопко (13 одбрана), Мишановић, Безбрадица 4, Мариновић 6. Тренер: Данијел Божић. ОРК БОРАЦ: Каламанда 8, Ђелић, Ни. Петровић 5, Лолић (6 одбрана), Унчанин, Но. Петровић 3, Чаушеивћ, Штрбац, Обрадовић 2, Грачић 6, Стојановић, Рожић 3, Бркић 1, Чавић, Момић (4 одбране), Шева. Тренер: Доситеј Перић. БИЈЕЉИНА – КОТОР ВАРОШ 28:28 (13:16) Дворана: Гимназије у Бијељини, гледалаца: 150, судије: Дејан Јованчић и Младен Тодоровић (Источно Сарајево), делегат: Мијо Бановић (Зворник), седмерци: Бијељина 3(3), Котор Варош 7(3), искључења: Бијељина 6 минута, Котор Варош 16 минута.

БИЈЕЉИНА: Јанковић, Жужа 9, Капор, Стевановић 1, Грбић, Мехмедовић, Латиновић 5, Остојић, Летић, Гаврић 2, Л. Вејновић 6, Матић, Пурић 1, Маринковић 3, Ј. Вејновић 1. Тренер: Славен Лончар. КОТОР ВАРОШ: Максимовић, Марковић 6, Бојић 2, Пејаковић 1, Ђукић 4, Радић 6, Бајрић 1, Тепић, Керезовић 2, Жарић 4, Јовичић 2, Петковић. Тренер: Радован Јовичић.

СЛАВИЈА – ДРИНА 27:33 (11:15) Дворана: СРЦ „Славија“ у Источном Сарајеву, гледалаца: 200, судије: Аднан Делић (Теслић) и Игор Купрешанин (Бањалука), делегат: Синиша Симић (Добој), седмерци: Славија 8(6), Дрина 6(4), искључења: Славија 6 минута, Дрина 4 минута. СЛАВИЈА: Гајовић, Ковачевић 3, Јухић, Бозало 4, Сикима, Павловић 6, Фуштар, Дошло 4, Ждрале 7, Црногорац, Моћић 1, Шешлија, Гутовић, Лазаревић 1, Татар 1, Тодоровић. Тренер: Борислав Миздрак. ДРИНА: Стојић, Мијатовић, Чамџић 7, Видаковић 5, Бечић, Поповић 2, Томић 2, Башић 7, Лугавић 6, Мирковић 4, Мулавдић. Тренер: Александар Голубовић.

СЛОГА – ДЕРВЕНТА 25:32 (11:18) Дворана: у Прњавору, гледалаца:. судије: Дарија Гајић и Наташа Радуловић (Добој), делегат: Бобан Поповић (Зворник), седмерци: Слога 9(5), Дервента 8(7), искључења: Слога 12 минута, Дервента 4 минута. СЛОГА: Кнежевић 5, Пештић 1, Жунић 6, Зејнић 3, Долић, Лето, Шљивић, Бибер, Ковач, Васић 2, Пејаковић, Волаш, Симић 7, Вељанчић, Милановић 1. Тренер: Угљеша Гламочић.

ДЕРВЕНТА: Толимир, Живанић 2, Сибинчић 1, Пећић, Земуновић 11, Милинкобић 4, Кнежевић, Не. Пејаковић, Драгичевић 5, Дринић, Станковић 4, Благојевић 2, Ни. Пејаковић, Којић 2, Савић 1, Рамадановић. Тренер: Милорад Бјелошевић.