Klinci srušili jesenjeg šampiona

Darko Dragičević

BANjALUKA - Mladi rukometaši ORK BL priredili su iznenađenje, jer su u 13. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske „srušili“ favorita – Višegrad HE dobivši ga 27:23, te su nanijeli drugi uzastopni poraz timu iz Višegrada.

Utakmicu su bolje počeli gosti koji su vrlo brzo poveli 7:2, imali su 8:4, 9:5 i tada se činilo da neće imati težak zadatak u ovom susretu.

A onda je trener domaćih Bojan Unčanin povukao jedan od ključnih poteza kada je na gol poslao Filipa Ignjatića. Mladi čuvar mreže prosto je bio nesavladiv i činio je čuda na golu, te je meč okončao sa 11 odbrana. Uz njega su u igru ušli Ivan Simić i Nemanja Stupar, i sve više je počela da se topi prednost rivala, pa se na odmor otišlo neriješenim ishodom 12:12.

Drugo poluvirjeme u potpunosti je pripalo domaćem timu koji je u dva navrata imao i „plus šest“, 25:19, 26:20, a na kraju bilo je više nego zasluženih 27:23.

Kod Bannjalučana najefikasniji su bili Ivan Simić sa osam i Nemanja Stupar sa sedam golova, kod gostiju po šest pogodaka dali su Đorđo Racković i Filip Bojović. Treba istaći da se u ovom susretu ponovo povrijedio rukometaš tima iz Višegrada Siniša Dragičević kojem je opet stradalo koljena.

Na tabeli vodi Mladost koja je usamljena na čelu, pošto je u gradskom derbiju dobila ORK Borac 32:28. ORK BL – VIŠEGRAD HED 27:23 (12:12) Dvorana

: „Borik“ u Banjaluci, gledalaca: 400, sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (Banjaluka), delegat: Marko Miljević (Banjaluka), sedmerci: ORK BL 6(5), Višegrad HED -, isključenja: ORK BL 6 minuta, Višegrad HED 12 minuta. ORK BL: F. Ignjatić (11 odbrana), Novaković 1, Simić 8, Miletić 1, Trivunović, Žmirić, Đukić 1, Vukmir, Lolić 1, Petković, Stojanović, Grahovac 3, Vrhovac 1, Malbašić, Stupar 7, M. Ignjatić 4. Trener: Bojan Unčanin. VIŠEGRAD HED: D. Racković, Šekarić 1, Kos 3, Tanasković, L. Racković 2, Bižić (12 odbrana), Đ. Racković 6, Đurić, D. Pecikoza 2, Grujičić, Đurić, I. Pecikoza 2, Dragičević, Markanović 1, Bojović 6, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.

MLADOST – ORK BORAC 32:28 (18:13) Dvorana: „Borik“ u Banjaluci, gledalaca: 300, sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banjaluka), delegat: Bojan Kovačić (Novi Grad), sedmerci: Mladost 5(5), ORK Borac 1(1), isključenja: Mladost 14 minuta, ORK Borac 14 minuta. MLADOST: Kondić 3, Šatara, Tešić 2, Glumičić 1, Prestaš 4, Kovačević, Bera, Krstajić 1, Pejić, Vukalo, Maksimović 9 (5), Komnenović 2, Sopko (13 odbrana), Mišanović, Bezbradica 4, Marinović 6. Trener: Danijel Božić. ORK BORAC: Kalamanda 8, Đelić, Ni. Petrović 5, Lolić (6 odbrana), Unčanin, No. Petrović 3, Čaušeivć, Štrbac, Obradović 2, Gračić 6, Stojanović, Rožić 3, Brkić 1, Čavić, Momić (4 odbrane), Ševa. Trener: Dositej Perić. BIJELjINA – KOTOR VAROŠ 28:28 (13:16) Dvorana: Gimnazije u Bijeljini, gledalaca: 150, sudije: Dejan Jovančić i Mladen Todorović (Istočno Sarajevo), delegat: Mijo Banović (Zvornik), sedmerci: Bijeljina 3(3), Kotor Varoš 7(3), isključenja: Bijeljina 6 minuta, Kotor Varoš 16 minuta.

BIJELjINA: Janković, Žuža 9, Kapor, Stevanović 1, Grbić, Mehmedović, Latinović 5, Ostojić, Letić, Gavrić 2, L. Vejnović 6, Matić, Purić 1, Marinković 3, J. Vejnović 1. Trener: Slaven Lončar. KOTOR VAROŠ: Maksimović, Marković 6, Bojić 2, Pejaković 1, Đukić 4, Radić 6, Bajrić 1, Tepić, Kerezović 2, Žarić 4, Jovičić 2, Petković. Trener: Radovan Jovičić.

SLAVIJA – DRINA 27:33 (11:15) Dvorana: SRC „Slavija“ u Istočnom Sarajevu, gledalaca: 200, sudije: Adnan Delić (Teslić) i Igor Kuprešanin (Banjaluka), delegat: Siniša Simić (Doboj), sedmerci: Slavija 8(6), Drina 6(4), isključenja: Slavija 6 minuta, Drina 4 minuta. SLAVIJA: Gajović, Kovačević 3, Juhić, Bozalo 4, Sikima, Pavlović 6, Fuštar, Došlo 4, Ždrale 7, Crnogorac, Moćić 1, Šešlija, Gutović, Lazarević 1, Tatar 1, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak. DRINA: Stojić, Mijatović, Čamdžić 7, Vidaković 5, Bečić, Popović 2, Tomić 2, Bašić 7, Lugavić 6, Mirković 4, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

SLOGA – DERVENTA 25:32 (11:18) Dvorana: u Prnjavoru, gledalaca:. sudije: Darija Gajić i Nataša Radulović (Doboj), delegat: Boban Popović (Zvornik), sedmerci: Sloga 9(5), Derventa 8(7), isključenja: Sloga 12 minuta, Derventa 4 minuta. SLOGA: Knežević 5, Peštić 1, Žunić 6, Zejnić 3, Dolić, Leto, Šljivić, Biber, Kovač, Vasić 2, Pejaković, Volaš, Simić 7, Veljančić, Milanović 1. Trener: Uglješa Glamočić.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 2, Sibinčić 1, Pećić, Zemunović 11, Milinkobić 4, Knežević, Ne. Pejaković, Dragičević 5, Drinić, Stanković 4, Blagojević 2, Ni. Pejaković, Kojić 2, Savić 1, Ramadanović. Trener: Milorad Bjelošević.