“»Хорде зла«” напали домаће навијаче

Горан Андрић

Источно Сарајево - Група од 25 навијача Сарајева ушло је на западну трибину СРЦ Славија и физички се обрачунало са навијачима домаћих током јучерашњег меча 25. кола Премијер лиге између Славије и Сарајева.

Иако је МУП Републике Српске затражио од Фудбалског савеза БиХ да забрани долазак гостујућих навијача на све утакмице због терористичког напада у Зворнику, а Комитет за безбједност и Комитет за такмичење ФС БиХ донијели одлуку да тако и буде, ипак није могло без проблема. На срећу, полиција је била спремна на долазак познате групе “Хорде зла”, који су без клупских обиљежја ушли на трибину, али су припадници снага безбједности брзо реаговали и спровели навијаче гостију са стадиона. Инцидент се догодио у 66. минуту, а главни судија меча Огњен Ваљић одлучио да играче пошаље у свлачионицу. Послије 20 минута меч је настављен, а Сарајево и је дошло до важна три бода у борби за титулу голом Милоша Стојчева у трећем минуту судијске надокнаде.

С обзиром на приказано све је могло бити много другачије, да голман гостију Матеј Делач није одбранио одличан шут Дамира Ровчанина у 89. минуту.

Повели су гости већ у 4. минуту када је Леон Бенко искористио пас Бојана Пузигаће. Иако су домаћи тражили да Ваљић поништи гол због наводног офсајда, судија је показао на центар. Услиједио је одличан период игре Славије, који је крунисан са два гола. Осам минута касније домаћи су дошли до изједначења, а стријелац је био Емир Хоџурда. “Соколови” су наставили да нападају, низале су се прилике преко Милана Говедарице, Дамира Ровчанина и Анела Салковића, али није било промјене резултата све до 32. минута. Тада је Душко Радосављевић мајсторски погодио рашље Делачевог гола из слободног ударца за велику радост домаћих.

У наставку сусрета гости са Кошева кренули су офанзивније, што је уродило плодом у 60. минуту. Милош Стојчев је одиграо повратну лопту за Крсту Велкоског, који је прецизним ударцем донио изједначење гостима, а потом послије прекида имали су више среће и дошли до врло важна три бода.

Резултати 25. кола

ТУЗЛА: Слобода - Дрина 2:0 (Кисо 5, Зеба 32)

ВИТЕЗ: Витез - Звијезда 3:0 (Басара 22, Пезо 27, Пињух 66)

САРАЈЕВО: Жељезничар - Борац 1:0 (Богдановић 85)

БИЈЕЉИНА: Радник - Вележ (играно синоћ)

МОСТАР: Зрињски - Младост (играно синоћ)

ИСТОЧНО САРАЈЕВО: Славија - Сарајево 2:3 (Хоџурда 12, Радосављевић 32 - Бенко 4, Велкоски у 60, Стојчев у 90+3.)

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Широки Бријег - Травник играно синоћ

САРАЈЕВО: Олимпик - Челик 1:2 (Брковић 7 - Бајрактаревић 19, Дедић 37)

Парови 26. кола

У 26. колу Премијер лиге БиХ које се игра у суботу и недјељу, 9. и 10. маја састају се: ЗВОРНИК: Дрина - Олимпик, ЗЕНИЦА: Челик - Широки Бријег, ТРАВНИК: Травник - Славија, САРАЈЕВО: Сарајево - Зрињски, УГЉЕВИК: Младост - Радник, МОСТАР: Вележ - Жељезничар, БАЊАЛУКА: Борац - Витез, ГРАДАЧАЦ: Звијезда - Слобода.

Листа стријелаца

13 голова: Бајић (Жељезничар),

12 голова: Николић (Зрињски),

11 голова: Вагнер (Широки Бријег),

8 голова: Стокић (Борац), Кокот (Славија/Жељезничар), Пузигаћа, Велкоски (Сарајево), Стојанов (Звијезда),

7 голова: Филиповић (Дрина), Панџа (Олимпик), Бенко (Сарајево), Црнов (Зрињски)...