Дебакл Јовановића пред "својима"

Дарко П.

БЕОГРАД - Кошаркаши Игокее доживјели су више него убједљив пораз у 18. колу АБА лиге, пошто су на гостовању код Црвене звезде у Београду изгубили са 71:104. Од самог почетка видјело се да су кошаркаши Црвене звезде пуно боље ушли у меч.

Послије вођства од 7:4 направили су серију од 15:0, повели са 22:4, тако да је побједник био практично одлучен већ на почетку седмог минута утакмице.

До краја првог периода гости из Лакташа су успјели да смање предност ривала за два поена и на прву мини паузу отишло сe  при резултату 27:11.

Све до 18. минута чинило се да се предност "црвено-плавих" неће пуно повећати у другој четвртини, али је онда домаћин направио серију од 11:2 и на полувријеме су гости отишли са огроминим минусом од 31 поен (30:61).

И у трећем периоду игре Београђани су наставили са доминацијом у овом сусрету, а што предност није још више нарасла главни "кривац" је тренер Црвене звезде Душко Ивановић, који је пружио шансу и осталим играчима из записника.

Ипак на истеку 30. минута предност је нарасла на "плус 40" и на семафору је стајало 81:41. У посљедњих 10 минута притисак домаћина је мало попустио што су гости искористили да бар мало ублађе пораз (71:104).

"Црвено-бијели" су бриљирали у шуту за три поена. Од 30 покушаја убацили су чак 19 "тројки", што јер њихов најбољи учинак у овој сезони. Предњачили су Немања Недовић са шест и Огњен Кузмић са четири убачена шута за три поена.

Резултати 18. кола:

Сплит - Задар 89:85, МЗТ Скопље - Цедевита Олимпија 79:74, Будућност - ФМП 84:58, Црвена звезда - Игокеа 104:71, Мега - Партизан играно синоћ, Студентски центар - Морнар играно синоћ, Борац - Цибона вечерас, 18 часова. Пласман: Црвена звезда 33 бода (меч мање), Партизан 32 (меч мање), Будућност 30, ФМП 30, Цедевита Олимпија 29 (меч мање), Задар 27, Студентски центар 25 (меч мање), Сплит 25, Мега 24 (меч мање), Цибона 23 (меч мање), Игокеа 22 (меч мање), Борац 21 (меч мање), Морнар 21 (два меча мање), МЗТ Скопље 21 бод.

Кошаркаши Игокее у 19. колу гостују код Будућности у Подгорици, а овај сусрет игра се у суботу, 11. фебруара са почетком од 21 час.