Debakl Jovanovića pred "svojima"

Darko P.

BEOGRAD - Košarkaši Igokee doživjeli su više nego ubjedljiv poraz u 18. kolu ABA lige, pošto su na gostovanju kod Crvene zvezde u Beogradu izgubili sa 71:104. Od samog početka vidjelo se da su košarkaši Crvene zvezde puno bolje ušli u meč.

Poslije vođstva od 7:4 napravili su seriju od 15:0, poveli sa 22:4, tako da je pobjednik bio praktično odlučen već na početku sedmog minuta utakmice.

Do kraja prvog perioda gosti iz Laktaša su uspjeli da smanje prednost rivala za dva poena i na prvu mini pauzu otišlo se  pri rezultatu 27:11.

Sve do 18. minuta činilo se da se prednost "crveno-plavih" neće puno povećati u drugoj četvrtini, ali je onda domaćin napravio seriju od 11:2 i na poluvrijeme su gosti otišli sa ogrominim minusom od 31 poen (30:61).

I u trećem periodu igre Beograđani su nastavili sa dominacijom u ovom susretu, a što prednost nije još više narasla glavni "krivac" je trener Crvene zvezde Duško Ivanović, koji je pružio šansu i ostalim igračima iz zapisnika.

Ipak na isteku 30. minuta prednost je narasla na "plus 40" i na semaforu je stajalo 81:41. U posljednjih 10 minuta pritisak domaćina je malo popustio što su gosti iskoristili da bar malo ublađe poraz (71:104).

"Crveno-bijeli" su briljirali u šutu za tri poena. Od 30 pokušaja ubacili su čak 19 "trojki", što jer njihov najbolji učinak u ovoj sezoni. Prednjačili su Nemanja Nedović sa šest i Ognjen Kuzmić sa četiri ubačena šuta za tri poena.

Rezultati 18. kola:

Split - Zadar 89:85, MZT Skoplje - Cedevita Olimpija 79:74, Budućnost - FMP 84:58, Crvena zvezda - Igokea 104:71, Mega - Partizan igrano sinoć, Studentski centar - Mornar igrano sinoć, Borac - Cibona večeras, 18 časova. Plasman: Crvena zvezda 33 boda (meč manje), Partizan 32 (meč manje), Budućnost 30, FMP 30, Cedevita Olimpija 29 (meč manje), Zadar 27, Studentski centar 25 (meč manje), Split 25, Mega 24 (meč manje), Cibona 23 (meč manje), Igokea 22 (meč manje), Borac 21 (meč manje), Mornar 21 (dva meča manje), MZT Skoplje 21 bod.

Košarkaši Igokee u 19. kolu gostuju kod Budućnosti u Podgorici, a ovaj susret igra se u subotu, 11. februara sa početkom od 21 čas.