Бањалучки тим прошао тешко гостовање у рукометном првенству Републике Српске

Дарко Драгичевић

БАЊАЛУКА - Рукометаши Младости декласирали су у гостима Котор Варош 30:20 у мечу 14. кола “м:тел” Прве лиге Републике Српске.

Лидер на табели био је много бољи што се види и по коначном расплету.

Један од јунака био је сјајни Немања Безбрадица који је постигао осам голова. Осим њега истакао се и Никола Тешић са шест погодака, али су и остали играчи дали значајан допринос. У домаћем саставу бољи од осталих био је Бојан Марковић који се седам пута уписао у стријелце, али није могао сам против разиграних Бањалучана.

- Изузетно важна побједа за нас. Искористили смо киксеве Вишеграда у прошлом колу и вратили се на прву позицију. За нас је најважније да сад зависимо само од својих резултата. Од старта сезоне не гледамо ни Вишеград, ни Козару већ само своје резултате и желимо да ми напредујемо. Кад смо ми прави онда је све лакше - рекао је Немања Безбрадица, рукометаш Младости.

Он истиче да је екипа показала снагу на гостовању у Котор Варошу, гдје никоме неће бити лако.

- Котор Варош је веома незгодна екипа на свом паркету. Нису дуго имали пораз, а ми смо успјели да славимо и то убједљиво. То показује да кад смо ми прави онда нема разлога да се плашимо било ког ривала. Не бих да гледам свој учинак јер ово је тимска побједа. Сви смо дали значајан допринос и у таквој игри ће свакако увијек да искочи неки појединац - додао је Безбрадица.

Ипак права искушења тек слиједе. Борба за шампионску титулу ће се чини се водити до краја сезоне.

- Имамо тежак распоред идемо у госте Козари из Градишке и Вишеграду, а и они имају нека тешка гостовања као што је Котор Варош. Биће заиста занимљиво до краја. Ми се спремамо од утакмице до утакмице. Гледамо само себе и надамо се да ће то на крају донијети жељени резултат - поручио је рукометаш бањалучког тима.

Послије два узастопна пораза до првог тријумфа у наставку такмичарске сезоне остварили су рукометаши Вишеграда ХЕД који су нанијели праву катастрофу Славији (47:17). Резултати 14. кола: Котор Варош - Младост 20:30, Вишеград ХЕД - Славија 47:17, Слога - Козара (Г) 33:45, Дрина - Бијељина 24:32, ОРК Борац - Дервента 27. марта.

***

КОТОР ВАРОШ 20(9)

МЛАДОСТ 30 (15)

Дворана: СШЦ “Никола Тесла” у Котор Варошу, гледалаца: 100, судије: Небојша Бејтовић и Бојан Буразор (Козарска Дубица), делегат: Владимир Крижанец (Бањалука), седмерци: Котор Варош 8(3), Младост 2(1), искључења: Котор Варош 10 минута, Младост 10 минута.

КОТОР ВАРОШ: Сакан 1, Раљић 1, Бојић 1, Тривуновић 2, Марковић 7, Жарић 3, Гатић, Радић 2, Максимовић, Керезовић 2, Л. Јовичић, Пејаковић, Б. Јовичић 1, Петковић. Тренер: Дамјан Тепић.

МЛАДОСТ: Кондић 2, Шатара, Тешић 6, Глумичић, Телен 3, Престаш 2, Ковачевић, Бера, Крстајић 1, Пејић 2, Максимовић 5, Комненовић 1, Сопко, Мишановић, Безбрадица 8, Мариновић. Тренер: Данијел Божић.

***

ВИШЕГРАД ХЕД 47(20)

СЛАВИЈА 17 (5)

Дворана: Спортска у Вишеграду, гледалаца: 200, судије: Миленко Митровић и Александар Петровић (Добој), делегат: Ведран Палексић (Добој), седмерци: Вишеград ХЕД 3(3), Славија 4(3), искључења: Вишеград ХЕД четири минута, Славија два минута.

ВИШЕГРАД ХЕД: Лакић, Шекарић 3, Грујичић 1, Г. Ђурић 6, С. Ђурић 2, Танасковић, Бижић, Ђ. Рацковић 7, Д. Пецикоза 5, Кос 1, И. Пецикоза 8, Бошковић 1, Маркановић 6, Д. Рацковић 5, Л. Рацковић 1, Бојовић 1. Тренер: Жељко Јаћимовић.

СЛАВИЈА: Ковачевић 2, Јухић, Бозало, Сикима 3, Фуштар 1, Дошло 2, Црногорац, Шешлија 1, Татар 8, Тодоровић. Тренер: Борислав Миздрак.

***

ДРИНА 24(14)

БИЈЕЉИНА 32 (16)

Дворана: Спортска у Зворнику, гледалаца: 150, судије: Владимир Бараћ (Градишка) и Ведран Шаторџија (Бањалука), делегат: Светозар Ковачевић (Брод), седмерци: Дрина 10(5), Бијељина 8(4), искључења: Дрина осам минута, Бијељина 10 минута.

ДРИНА: Кулић, Остојић, Ложњаковић, Н. Мијатовић, Чамџић 4, Видаковић 1, Бечић, Поповић 4, Бановић, Миљанић, Томић 1, Башић 9, С. Мијатовић, Лугавић 1, Мирковић 3, Мулавдић 1. Тренер: Александар Голубовић.

БИЈЕЉИНА: Јанковић, Жужа 4, Пепић, Капор 4, Стевановић 7, Мехмедовић, Латиновић 5, Остојић, Грбић, Л. Вејновић 1, Матић, Пурић 7, Маринковић 4, Ј. Вејновић. Тренер: Славен Лончар.

***

СЛОГА 33(13)

КОЗАРА (Г) 45(23)

Дворана: у Прњавору, гледалаца: 100, судије: Дарио Грачанин (Добој) и Армнин Оручевић (Бијељина), делегат: Драгоја Бановић (Приједор), седмерци: Слога 2(2), Козара (Г) 3(3), искључења: Слога шест минута, Козара (Г) осам минута.

СЛОГА: Девић, Марић, Зејнић 8, Демоњић 1, Шљивић, Бибер, Ковач 1, Васић 1, Пејаковић 6, Волаш 2, Гајанић, Симић 9, Вељанчић 2, Милановић 3. Тренер: Угљеша Гламочић.

КОЗАРА (Г): Аџић, Стијовић 11, Бошковић 2, Војиновић 3, Ђурић 3, Јанковић 16, Бјелајац, Петошевић 4, Тодоровић 1, Гаврановић 1, Дошеновић, Савић 4, Ковачевић. Тренер: Александар Ковачевић.