Banjalučki tim prošao teško gostovanje u rukometnom prvenstvu Republike Srpske

Darko Dragičević

BANjALUKA - Rukometaši Mladosti deklasirali su u gostima Kotor Varoš 30:20 u meču 14. kola “m:tel” Prve lige Republike Srpske.

Lider na tabeli bio je mnogo bolji što se vidi i po konačnom raspletu.

Jedan od junaka bio je sjajni Nemanja Bezbradica koji je postigao osam golova. Osim njega istakao se i Nikola Tešić sa šest pogodaka, ali su i ostali igrači dali značajan doprinos. U domaćem sastavu bolji od ostalih bio je Bojan Marković koji se sedam puta upisao u strijelce, ali nije mogao sam protiv razigranih Banjalučana.

- Izuzetno važna pobjeda za nas. Iskoristili smo kikseve Višegrada u prošlom kolu i vratili se na prvu poziciju. Za nas je najvažnije da sad zavisimo samo od svojih rezultata. Od starta sezone ne gledamo ni Višegrad, ni Kozaru već samo svoje rezultate i želimo da mi napredujemo. Kad smo mi pravi onda je sve lakše - rekao je Nemanja Bezbradica, rukometaš Mladosti.

On ističe da je ekipa pokazala snagu na gostovanju u Kotor Varošu, gdje nikome neće biti lako.

- Kotor Varoš je veoma nezgodna ekipa na svom parketu. Nisu dugo imali poraz, a mi smo uspjeli da slavimo i to ubjedljivo. To pokazuje da kad smo mi pravi onda nema razloga da se plašimo bilo kog rivala. Ne bih da gledam svoj učinak jer ovo je timska pobjeda. Svi smo dali značajan doprinos i u takvoj igri će svakako uvijek da iskoči neki pojedinac - dodao je Bezbradica.

Ipak prava iskušenja tek slijede. Borba za šampionsku titulu će se čini se voditi do kraja sezone.

- Imamo težak raspored idemo u goste Kozari iz Gradiške i Višegradu, a i oni imaju neka teška gostovanja kao što je Kotor Varoš. Biće zaista zanimljivo do kraja. Mi se spremamo od utakmice do utakmice. Gledamo samo sebe i nadamo se da će to na kraju donijeti željeni rezultat - poručio je rukometaš banjalučkog tima.

Poslije dva uzastopna poraza do prvog trijumfa u nastavku takmičarske sezone ostvarili su rukometaši Višegrada HED koji su nanijeli pravu katastrofu Slaviji (47:17). Rezultati 14. kola: Kotor Varoš - Mladost 20:30, Višegrad HED - Slavija 47:17, Sloga - Kozara (G) 33:45, Drina - Bijeljina 24:32, ORK Borac - Derventa 27. marta.

***

KOTOR VAROŠ 20(9)

MLADOST 30 (15)

Dvorana: SŠC “Nikola Tesla” u Kotor Varošu, gledalaca: 100, sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (Kozarska Dubica), delegat: Vladimir Križanec (Banjaluka), sedmerci: Kotor Varoš 8(3), Mladost 2(1), isključenja: Kotor Varoš 10 minuta, Mladost 10 minuta.

KOTOR VAROŠ: Sakan 1, Raljić 1, Bojić 1, Trivunović 2, Marković 7, Žarić 3, Gatić, Radić 2, Maksimović, Kerezović 2, L. Jovičić, Pejaković, B. Jovičić 1, Petković. Trener: Damjan Tepić.

MLADOST: Kondić 2, Šatara, Tešić 6, Glumičić, Telen 3, Prestaš 2, Kovačević, Bera, Krstajić 1, Pejić 2, Maksimović 5, Komnenović 1, Sopko, Mišanović, Bezbradica 8, Marinović. Trener: Danijel Božić.

***

VIŠEGRAD HED 47(20)

SLAVIJA 17 (5)

Dvorana: Sportska u Višegradu, gledalaca: 200, sudije: Milenko Mitrović i Aleksandar Petrović (Doboj), delegat: Vedran Paleksić (Doboj), sedmerci: Višegrad HED 3(3), Slavija 4(3), isključenja: Višegrad HED četiri minuta, Slavija dva minuta.

VIŠEGRAD HED: Lakić, Šekarić 3, Grujičić 1, G. Đurić 6, S. Đurić 2, Tanasković, Bižić, Đ. Racković 7, D. Pecikoza 5, Kos 1, I. Pecikoza 8, Bošković 1, Markanović 6, D. Racković 5, L. Racković 1, Bojović 1. Trener: Željko Jaćimović.

SLAVIJA: Kovačević 2, Juhić, Bozalo, Sikima 3, Fuštar 1, Došlo 2, Crnogorac, Šešlija 1, Tatar 8, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

***

DRINA 24(14)

BIJELjINA 32 (16)

Dvorana: Sportska u Zvorniku, gledalaca: 150, sudije: Vladimir Barać (Gradiška) i Vedran Šatordžija (Banjaluka), delegat: Svetozar Kovačević (Brod), sedmerci: Drina 10(5), Bijeljina 8(4), isključenja: Drina osam minuta, Bijeljina 10 minuta.

DRINA: Kulić, Ostojić, Ložnjaković, N. Mijatović, Čamdžić 4, Vidaković 1, Bečić, Popović 4, Banović, Miljanić, Tomić 1, Bašić 9, S. Mijatović, Lugavić 1, Mirković 3, Mulavdić 1. Trener: Aleksandar Golubović.

BIJELjINA: Janković, Žuža 4, Pepić, Kapor 4, Stevanović 7, Mehmedović, Latinović 5, Ostojić, Grbić, L. Vejnović 1, Matić, Purić 7, Marinković 4, J. Vejnović. Trener: Slaven Lončar.

***

SLOGA 33(13)

KOZARA (G) 45(23)

Dvorana: u Prnjavoru, gledalaca: 100, sudije: Dario Gračanin (Doboj) i Armnin Oručević (Bijeljina), delegat: Dragoja Banović (Prijedor), sedmerci: Sloga 2(2), Kozara (G) 3(3), isključenja: Sloga šest minuta, Kozara (G) osam minuta.

SLOGA: Dević, Marić, Zejnić 8, Demonjić 1, Šljivić, Biber, Kovač 1, Vasić 1, Pejaković 6, Volaš 2, Gajanić, Simić 9, Veljančić 2, Milanović 3. Trener: Uglješa Glamočić.

KOZARA (G): Adžić, Stijović 11, Bošković 2, Vojinović 3, Đurić 3, Janković 16, Bjelajac, Petošević 4, Todorović 1, Gavranović 1, Došenović, Savić 4, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.