Бањалучани се не предају у борби за титулу: Младост преузела врх

Дарко Драгичевић

БАЊАЛУКА - Рукометаши Младости побиједили су у Градишци домаћу Козару 27:21 у мечу 19. кола м:тел Прве лиге Републике Српске. Бањалучани су због боље гол-разлике преузели врх табеле са 31 бодом колико има и другопласирани Вишеград ХЕД који је био слободан у овој рунди.

Већ послије првог полувремена гости су најавили тријумф, јер су имали предност од четири гола разлике, 14:10. У наставку су још мало додали гас, те су остварили убједљиву побједу, 27:21 уз пет голова Милоша Ковачевића док су по један мање уписали Никола Тешић, Милош Максимовић и Милан Глумичић. У пораженој екипи по шест погодака дали су Марко Петошевић и Данијел Стијовић.

Ипак, треба напоменути да се на крају првенства гледа међусобна разлика и  да је у том сегменту Вишеград у предности. И даље зависе само од свог учинка, а у два посљедња кола дочекују Слогу те гостују у Дервенти.

У овом колу убједљив тријумф забиљежили су и играчи ОРК Борац који су у “Борику” добили Славију 36:27. Седам голова код “црвено-плавих” постигао је пивот Миленко Рожић, а код тима из Источног Сарајева Игор Лазаревић је дао осам погодака.

Резултати 19. кола Прве лиге: ОРК Борац – Славија 36:27, ОРК БЛ – Бијељина 32:30, Дервента – Котор Варош 37:29, ОРК Козара (Г) – Младост 21:27, Слога Прњавор – Дрина играју 9. маја

ОРК КОЗАРА 21(10)

МЛАДОСТ 27 (14)

Дворана: “Арена” у Градишци, гледалаца: 200, судије: Огњен Даниловић и Себастијан Каран (Бањалука), делегат: Предраг Дејановић (Приједор), седмерци: ОРК Козара -, Младост 2(0), искључења: ОРК Козара 4 минута, Младост 6 минута.

ОРК КОЗАРА: Аџић, Гаврановић 1, Јанковић 4, Матавуљ, Петошевић 6, Тодоровић 1, Грујић 1, Бјелајац, Стијовић 6, Војиновић, Савић 2, Ковачевић. Тренер: Александар Ковачевић.

МЛАДОСТ: Кондић 3, Шатара, Тешић 4, Глумичић 4, Престаш, Ковачевић 5, Бера, Крстајић 2, Пејић 3, Максимовић 4, Комненовић, Сопко, Мишановић, Телен 2. Тренер: Данијел Божић.

ДЕРВЕНТА 37(16)

КОТОР ВАРОШ 29 (13)

Дворана: КСЦ у Дервенти, гледалаца: 150, судије: Јован Бабић и Борислав Богданић (Бањалука), делегат: Мијо Бановић (Зворник), седмерци: Дервента -, Котор Варош 4(4), искључења: Дервента 10 минута, Котор Варош -.

ДЕРВЕНТА: Живанић 1, Шкрга 3, Сибинчић 4, Земуновић 3, Милинковић 8, Кнежевић 1, Не. Пејаковић 1, Драгичевић 6, Дринић, Станковић 2, Благојевић 2, Ни. Пејаковић 2, Толимир, Савић 3, Рамадановић 1, Бегановић. Тренер: Милорад Бјелошевић.

КОТОР ВАРОШ: Бојић 2, Тривуновић 4, Б. Марковић 10, Б. Радић, Р. Радић 5, Максимовић, Тепић 2, Керезовић 1, Жарић 5, Петковић. Тренер: Дамјан Тепић.

ОРК БОРАЦ 36(19)

СЛАВИЈА 27(13)

Дворана: “Борик” у Бањалуци, гледалаца: 100, судије: Миленко Митровић и Александар Петровић (Добој), делегат: Ведран Палексић (Добој), седмерци: ОРК Борац 5 (5), Славија 3 (3), искључења: ОРК Борац 2 минута, Славија 6 минута.

ОРК БОРАЦ: Богданић 5, Стајчић, Лолић, Унчанин 2, Штрбац 6, Петровић 2, Шева 5, Обрадовић 2, Манојловић 2, Рожић 7, Чавић 3, Бркић, Пејановић 2, Момић. Тренер: Доситеј Перић.

СЛАВИЈА: Гајовић, Ковачевић 5, Јухић, Фуштар 1, Дошло 7, Лазаревић 8, Шешлија, Татар 6, Тодоровић. Тренер: Борислав Миздрак.

ОРК БЛ 34(16)

БИЈЕЉИНА 32 (15)

Дворана: “Борик” у Бањалуци, гледалаца: 150, судије: Мирослав Товиловић (Добој), Саша Бијељић (Градишка), делегат: Бојан Ковачић (Нови Град), седмерци:, искључења. ОРК БЛ 10 минута, Бијељина.

ОРК БЛ: Новаковић 1, Симић 5, Милетић, Богданић, Тривуновић 5, Жмирић 3, Вукмир, Лолић 3, Петковић 1, Зец, Рајић, Спасојевић, Малбашић 4, Игњатић 10. Тренер: Бојан Унчанин.

БИЈЕЉИНА: Жужа 6, Пепић, Капор 1, Стевановић 6, Мехмедовић, Латиновић 5, Остојић, Грбић 1, Летић, Гаврић 2, Л. Вејновић, Матић, Живановић, Пурић 4, Маринковић 5, Ј. Вејновић. Тренер; Славен Лончар.