Banjalučani se ne predaju u borbi za titulu: Mladost preuzela vrh

Darko Dragičević

BANjALUKA - Rukometaši Mladosti pobijedili su u Gradišci domaću Kozaru 27:21 u meču 19. kola m:tel Prve lige Republike Srpske. Banjalučani su zbog bolje gol-razlike preuzeli vrh tabele sa 31 bodom koliko ima i drugoplasirani Višegrad HED koji je bio slobodan u ovoj rundi.

Već poslije prvog poluvremena gosti su najavili trijumf, jer su imali prednost od četiri gola razlike, 14:10. U nastavku su još malo dodali gas, te su ostvarili ubjedljivu pobjedu, 27:21 uz pet golova Miloša Kovačevića dok su po jedan manje upisali Nikola Tešić, Miloš Maksimović i Milan Glumičić. U poraženoj ekipi po šest pogodaka dali su Marko Petošević i Danijel Stijović.

Ipak, treba napomenuti da se na kraju prvenstva gleda međusobna razlika i  da je u tom segmentu Višegrad u prednosti. I dalje zavise samo od svog učinka, a u dva posljednja kola dočekuju Slogu te gostuju u Derventi.

U ovom kolu ubjedljiv trijumf zabilježili su i igrači ORK Borac koji su u “Boriku” dobili Slaviju 36:27. Sedam golova kod “crveno-plavih” postigao je pivot Milenko Rožić, a kod tima iz Istočnog Sarajeva Igor Lazarević je dao osam pogodaka.

Rezultati 19. kola Prve lige: ORK Borac – Slavija 36:27, ORK BL – Bijeljina 32:30, Derventa – Kotor Varoš 37:29, ORK Kozara (G) – Mladost 21:27, Sloga Prnjavor – Drina igraju 9. maja

ORK KOZARA 21(10)

MLADOST 27 (14)

Dvorana: “Arena” u Gradišci, gledalaca: 200, sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banjaluka), delegat: Predrag Dejanović (Prijedor), sedmerci: ORK Kozara -, Mladost 2(0), isključenja: ORK Kozara 4 minuta, Mladost 6 minuta.

ORK KOZARA: Adžić, Gavranović 1, Janković 4, Matavulj, Petošević 6, Todorović 1, Grujić 1, Bjelajac, Stijović 6, Vojinović, Savić 2, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.

MLADOST: Kondić 3, Šatara, Tešić 4, Glumičić 4, Prestaš, Kovačević 5, Bera, Krstajić 2, Pejić 3, Maksimović 4, Komnenović, Sopko, Mišanović, Telen 2. Trener: Danijel Božić.

DERVENTA 37(16)

KOTOR VAROŠ 29 (13)

Dvorana: KSC u Derventi, gledalaca: 150, sudije: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (Banjaluka), delegat: Mijo Banović (Zvornik), sedmerci: Derventa -, Kotor Varoš 4(4), isključenja: Derventa 10 minuta, Kotor Varoš -.

DERVENTA: Živanić 1, Škrga 3, Sibinčić 4, Zemunović 3, Milinković 8, Knežević 1, Ne. Pejaković 1, Dragičević 6, Drinić, Stanković 2, Blagojević 2, Ni. Pejaković 2, Tolimir, Savić 3, Ramadanović 1, Beganović. Trener: Milorad Bjelošević.

KOTOR VAROŠ: Bojić 2, Trivunović 4, B. Marković 10, B. Radić, R. Radić 5, Maksimović, Tepić 2, Kerezović 1, Žarić 5, Petković. Trener: Damjan Tepić.

ORK BORAC 36(19)

SLAVIJA 27(13)

Dvorana: “Borik” u Banjaluci, gledalaca: 100, sudije: Milenko Mitrović i Aleksandar Petrović (Doboj), delegat: Vedran Paleksić (Doboj), sedmerci: ORK Borac 5 (5), Slavija 3 (3), isključenja: ORK Borac 2 minuta, Slavija 6 minuta.

ORK BORAC: Bogdanić 5, Stajčić, Lolić, Unčanin 2, Štrbac 6, Petrović 2, Ševa 5, Obradović 2, Manojlović 2, Rožić 7, Čavić 3, Brkić, Pejanović 2, Momić. Trener: Dositej Perić.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević 5, Juhić, Fuštar 1, Došlo 7, Lazarević 8, Šešlija, Tatar 6, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

ORK BL 34(16)

BIJELjINA 32 (15)

Dvorana: “Borik” u Banjaluci, gledalaca: 150, sudije: Miroslav Tovilović (Doboj), Saša Bijeljić (Gradiška), delegat: Bojan Kovačić (Novi Grad), sedmerci:, isključenja. ORK BL 10 minuta, Bijeljina.

ORK BL: Novaković 1, Simić 5, Miletić, Bogdanić, Trivunović 5, Žmirić 3, Vukmir, Lolić 3, Petković 1, Zec, Rajić, Spasojević, Malbašić 4, Ignjatić 10. Trener: Bojan Unčanin.

BIJELjINA: Žuža 6, Pepić, Kapor 1, Stevanović 6, Mehmedović, Latinović 5, Ostojić, Grbić 1, Letić, Gavrić 2, L. Vejnović, Matić, Živanović, Purić 4, Marinković 5, J. Vejnović. Trener; Slaven Lončar.