Звезда у спектакуларном дербију боља од Партизанa

БЕОГРАД- Фудбалери Црвене звезде савладали су вечерас Партизан 3:2 (1:1) у спектакуларном 173. вjечитом дербију и шест кола прије краја првенства стекли великих 10 бодова предности.

Партизан је, пред 37.465 гледалаца на стадиону "Рајко Митић" повео у 11. минуту голом Самеда Баждара, а само пет минута касније  изједначио је Гелор Канга из пенала, након што је претходно голман Милош Крунић фаулирао Мирка Иванића.

До одласка на одмор Осман Букари промашио је двије добре прилике за вођство црвено-бијелих, а казна је стигла у 56. минуту кад је Ксандер Северина постигао фантастичан погодак.

Звезда је преко Александра Катаија постигла гол у 68. минуту, али послије ВАР асистенције је поништен због офсајда Шерифа Ндиајеа.

Потом је Инбом Хванг погодио стативу, а затим Букари још једном промашио.

Ипак, у 89. минуту Ндиаје је изједначио након што се ослободио Александра Филиповића, у дуелу за који су гости тражили фаул, али је ВАР потврдио погодак.

У надокнади времена Никола Антић срушио је Букарија, а судија Павле Илић поново показао на бијелу тачку.

Катаи је са бијеле тачке био прецизан, званично у 90+9. минуту.

Меч је завршен послије 111 минута игре.

Звезда води на табели Суперлиге са 80 бодова, док је Партизан други са 70.

Већ у сриједу, слиједи нови дерби, у полуфиналу Купа Србије, такође на стадиону "Рајко Митић".