Спектакл у финалу Купа, фудбалери Звезде узели трофеј и трећу дуплу круну у низу

БЕОГРАД - Фудбалери Црвене звезде освојили су Куп Србије, пошто су вечерас у финалу савладали Чукарички 2:1 (0:1).

Пред 10.000 гледалаца на стадиону Рајко Митић, упркос јакој киши која је падала уочи меча, виђен је спектакуларан фудбал, са много шанси на обије стране, а црвено-бијели су освојили трећи трофеј у низу, укупно 27. у историји, а уједно и трећу узастопну дуплу круну.

Чукарички је повео феноменалним голом капитена Марка Доцића у 21. минуту, који је директно из корнера савладао Милана Борјана, а преокрет је у наставку донио Александар Пешић.

Звездин голгетер прво је у 61. минуту погодио главом послије центаршута Кингса Кангве, да би побједу донио послије контранапада у 76. минуту.

Звезда ће у недјељу од 19 сати прославити и освајање 34. шампионске титуле у утакмици посљедњег кола плеј-офа Суперлиге против Новог Пазара.