Spektakl u finalu Kupa, fudbaleri Zvezde uzeli trofej i treću duplu krunu u nizu

Tanjug

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije, pošto su večeras u finalu savladali Čukarički 2:1 (0:1).

Pred 10.000 gledalaca na stadionu Rajko Mitić, uprkos jakoj kiši koja je padala uoči meča, viđen je spektakularan fudbal, sa mnogo šansi na obije strane, a crveno-bijeli su osvojili treći trofej u nizu, ukupno 27. u istoriji, a ujedno i treću uzastopnu duplu krunu.

Čukarički je poveo fenomenalnim golom kapitena Marka Docića u 21. minutu, koji je direktno iz kornera savladao Milana Borjana, a preokret je u nastavku donio Aleksandar Pešić.

Zvezdin golgeter prvo je u 61. minutu pogodio glavom poslije centaršuta Kingsa Kangve, da bi pobjedu donio poslije kontranapada u 76. minutu.

Zvezda će u nedjelju od 19 sati proslaviti i osvajanje 34. šampionske titule u utakmici posljednjeg kola plej-ofa Superlige protiv Novog Pazara.