Руси тјерају Аршавина

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Руси тјерају Аршавина

Москва - Андреј Аршавин више неће бити капитен репрезентације Русије и питање је да ли ће га уопште звати у национални тим током квалификација за СП 2014, наводе руски медији.

Према истом извору, многи репрезентативци су разочарани "учинком" највеће звијезде у групном такмичењу у Пољској и не желе више да им он буде вођа, а нови капитен требало би да буде Сергеј Игнашевич или Роман Широков.

- Играчи и руководство нашег фудбала не желе више да виде Аршавина као капитена. Андреј је играо веома лоше на Европском првенству, а могуће је да му је меч против Грчке посљедњи у дресу Русије - тврде руски медији.

Да је за Шаву, како је надимак нападача Зенита у отаџбини, одсвиран крај у државном тиму, сматра и Сергеј Горлукович, бивши капитен Спартака и репрезентативац некадашњег СССР-а и Русије.

- Сви су чекали да виде старог Аршавина, али то није могло да се деси. Он већ шест мјесеци не игра, ни у Арсеналу ни у Зениту. Дакле, његове партије на Европском првенству за мене нису изненађење. Зато није достојан позива у руски национални тим. Капитен треба да буде лидер по духу и "умирању" на фудбалском терену, показујући свима примјер - рекао је Горлукович.

Заратио са навијачима

Значајну улогу у лишавању Аршавина улоге капитена има и скандалозна ситуација која се десила одмах послије пораза од Грчке у хотелу у којем је била смјештена репрезентација. Тада је он одбрусио навијачима на њихово питање "шта је узрок неуспјеха", да је то њихов проблем, да не жели никоме да се извињава и да није забринут због милиона фанова у Русији. Андреј Аршавин је капитен од 2009. године, када је национални тим водио Гус Хидинк.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.