Прва лига Републике Српске: У Крупи задовољни послије 12. узастопне побједе

БАЊАЛУКА - Послије побједе у дербију 20. кола Прве лиге Републике Српске на гостовању код Звијезде 09 од 2:1 у табору водеће Крупе пуно је разлога за задовољство, јер је циљ послије сваке утакмице све ближи и ближи.

Разлог више за осмијехе у кањону Тијесно је и чињеница што је то био 12. узастопни тријумф изабраника Владимира Илића у првенству.

- Пред наставак сезоне сам истицао да ће послије првих пет прољећних кола многе ствари бити јасније, јер би већ тада могао да се наслути шампион. Прве три препреке смо успјешно апсолвирали, али најтежа седмица тек предстоји. Већ сутра на нашем стадиону дочекујемо Подриње из Јање, а онда у суботу играмо дерби прољећног дијела сезоне против Слободе у Новом Граду - нагласио је Илић.

У првом прољећном колу Крупа је славила на врућем терену у Приједору, а сада и у Угљевику, чиме је практично угасила и посљедњу наду у табору Звијезде 09 да се могу укључити у борби за сам врх табеле.

- Мирно смо ушли у меч, иако је улог био стварно велики. Успјели смо на вријеме неутралисати све нападе домаћина, а онда смо их у финишу првог дијела са два гола сасјекли. У наставку су они кренули на све или ништа, успјели су доћи до гола, али смо ипак на крају освојили три веома вриједна бода  - наставио је Илић.

Млади стручњак сматра да и поред сјајне серије у првенства његова екипа има још много простора за напредак.

- Можемо играти још боље, поготово у дефанзивној линији. Промијенили смо систем игре. Сада смо много офанзивнији, што се одражава и на дефанзивној линији, која лако прима поготке. Морамо још тај сегмент игре да поправимо - рекао је Илић.

Времена за дубље анализе нема, јер већ сутра од 15 часова Крупа у кањону Тијесно дочекује Подриње из Јање, које се грчевито бори за опстанак.

- Сигурно је да смо велики фаворит, али то треба оправдати на терену. Ипак, надам се да ћемо и овај тест успјешно положити и онда се окрећемо великом дербију са Слободом. Улог јесте велики, али и ова утакмица као и свака друга носи само три бода, тако да и послије ње неће бити ништа одлучено. Очекујем и да суђење буде на премијерлигашком нивоу, као и у Угљевику, гдје је Лука Билбија дијелио правду на врхунском нивоу - додао је Илић.

РАДНИК   1 (1)

Стријелци: 1:0 Милановић у 33, 1:1 Максимовић у 38, 2:1 Чудић у 42. минуту.
Стадион: “Синиша Пеулић” у Прњавору

Гледалаца: 100.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6,5.

Играч утакмице: Милош Чудић (Љубић) 7,5.

ЉУБИЋ: Митровић 7, Радаковић 7, Јагодић 7, Милановић 7,5 (од 76. минута Ковачевић -), Југовић 7, Субић 7 (од 46. минута А. Жижак 7), Граховац 7 (од 76. М. Митровић -), Боснић 7, Чудић 7,5 (од 63. минута Б. Жижак -), Ступар 7, Видовић 7 (од 63. минута Ћетојевић -). Тренер: Милан Станивуковић.

РАДНИК: Лакић 6,5, Јокић 6,5 (од 69. минута Рашевић -), Дошло 6,5 (од 60. минута Марковић 6,5), Матковић 6,5 (од 60. минута Гаврић 6,5), Васић 6,5 (од 69. минута Паранос -), Ристић 6,5, Максимовић 7 (од 60. минута Срећковић 6,5), Малетић 6,5, Деспотовић 6,5, Даниловић 6,5, Перишић 6,5. Тренер: Велибор Ђурић.

***

СЛОБОДА (МГ)         0 (0)

ЛАКТАШИ                 4 (0)

Стријелци: 0:1 Д. Вуковић у 50, 0:2 Јотић у 71, 0:3 Шкорић у 76, 0:4 Јотић у 90+1. минуту.

Стадион: ”Луке” у Мркоњић Граду.

Гледалаца: 300.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони:  Буразор, Солдат (Слобода, Мркоњић Град), Џомбић, Милојевић, Шкорић, Остојић (Лакташи).

Играч утакмице: Василије Јотић (Лакташи) 8.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Ђ. Вуковић 5, Даниловић 5, Арежина 5, Сухарев 5 (од 70. минута Солдат -), Зекановић 5, Митрић 5, Копривица 5, Буразор 5, Суљић 5 (од 70. минута Гаврић -), Јакешевић 5 (од 46. минута Ангелески 5), Ненад 5. Тренер: Марко Тешић.

ЛАКТАШИ:  Тадић -, Милић 7, Амиџић 7, Шкорић 7,5, Милојевић 7 (од 68. минута Јотић 8), Тривић 7, Џомбић 7 (од 68. минута Комљеновић -), Остојић 7, Марковић 7 (од 68. минута Јанковић -), Босанчић 7 (од 81. минута Петковић -), Вуковић 7,5 (од 81. минута Стаменковић -). Тренер: Миљан Бајић.

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    1 (0)

ТЕКСТИЛАЦ             1 (0)

Стријелци: 0:1 Оливеира у 52, 1:1 Пауло у 76. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 200.

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5

Жути картони: Дуспара, Марковић ШТекстилац)

Играч утакмице: Алберт Абнер де Мело Оливеира (Текстилац) 7.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Секулић 6,5, Алибеговић 6,5, Ковачевић 6,5 (од 90. минута Рауш -), Д. Билбија 6,5 (од 58. минута Амоа 6,5), Пауло 7, Којић 6,5 (од 58. минута Виктор 6,5), Микић 6,5 (од 58. минута Радаковић 6,5), Н. Марић 6,5, Томић 6,5, М. Билбија 6,5, Д. Мармат 6,5 (од 72. минута Јовановић -). Тренер: Бојан Круљ.

ТЕКСТИЛАЦ:  Марковић 7, Д. Марић 6,5, Алексић 6,5, Јоловић 6,5, Оливеира 7 (од 74. минута Лејић -), Јовановић 6,5, Дуспара 6,5, Кушљић 6,5, Башић 6,5 (од 84. минута Ћорић -), Игнасио 6,5, Теофиловић 6,5. Тренер: Срђан Божичић.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)   1 (0)

КОЗАРА             1 (1)

Стријелци: 0:1 Глишић у 25, 1:1 Ерић у 89. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 250.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Жути картони: Лакота, Брадарић, Вукићевић (Подриње, Јања), Рудан (Козара).

Играч утакмице: Борисав Ерић (Подриње, Јања) 7.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шеховић 6,5, Симић 6,5  (од 46. минута Алић 6,5), Ерић 7, Мазић 6,5, Лакота 6,5, Божић 6,5, Николић - (од 7. минута Брадарић 6,5), Пантић 6,5 (од 46. минута Вукићевић 6,5), Јахић 6,5 (од 79. минута Делалић -), Јовичић 6,5, Стевановић 6,5 (од 79. минута Џафо -): Тренер Зумбул Махалбашић.

КОЗАРА: Модић 6,5, Шћекић 6,5, Рудан 6,5, Малбашић 6,5, Глишић 7, Јандрић 6,5 (од 81. минута Садиковић -), Бабић 6,5, Шикањић 6,5, Беук 6,5 (од 65. минута Чамџић -), Поповић 6,5, Пепић 6,5. Тренер: Ален Медовић.

***

СЛОБОДА (НГ) 3 (2)

ОМАРСКА                  0 (0)

Стријелци: 1:0 Имамагић у 22, 2:0 Владић у 29, 3:0 Имамагић у 79. минуту.

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Вејновић, Атанасковић (Слобода, Нови Град), Јовичић, Шунић (Омарска).

Црвени картон: Дарко Здјелар (Омарска) у 87. минуту.

Играч утакмице: Енсар Имамагић (Слобода, Нови Град) 8.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Милошевић -, Вејновић 7 (од 56. минута Атанасковић 7), Паро 7, Тиро 7, Самарџић 7, Смајић 7 (од 56. минута Марин 7), Имамагић 8, Сад 7 (од 69. минута Бобај -), Фонтемаки 7, Владић 7,5, Ковачевић 7. Тренер: Зоран Бујић.

ОМАРСКА: Вујичић 5,5, Здјелар 5,5, Панић 5,5, Граховац 5,5, Анђић 5,5, Стојнић 5,5, Шунић 5,5 (од 72. минута Тркуља -), Копања 5,5, Јаћимовић 5,5, Јовичић 5,5, Врачар 5,5 (од 83. минута Радуљ -). Тренер: Златко Јелисавац.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Шкрба, Тешановић, Цицовић (Фамос).

Играч утакмице: Драго Максимовић (Дрина, Зворник) 7.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 6,5, Вељкић 6,5, Лазић 6,5, Андрић 6,5, Којић 6,5, Васић 6,5 (од 71. минута Благојевић -), Перић 6,5 (од 65. минута Денковски -), Максимовић 7 (од 65. минута Сушић -), Ћулум 6,5 (од 90+4. минута Хидић -), Станишић 6,5, Новак 6,5. Тренер: Миодраг Јевтић.

ФАМОС: Рончевић 6, Шкрба 6, Ћеха 6, Новковић 6 (од 68. минута Накагаки), Хаџибеговић 6 (од 86. минута Цицовић -), Блажић 6, Бабић 6, Јошикава 6 (од 68. минута Лаловић -), Перовић 6, Тешановић 6 (од 86. минута Вранешић -), Мичић 6 (од 55. Кокот 6). Тренер: Владимир Дрињак.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   3 (2)

СУТЈЕСКА                 1 (1)

Стријелци: 1:0 Пирт у 4, 2:0 Шупут у 6, 2:1 Станојевић у 29, 3:1 Пирт у 58. минуту.
Стадион: на Предграђу у Бањалуци.

Гледалаца: 30.

Судија: Немања Петровић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Ратковић, Керезовић (Жељезничар Спорт тим), Ристовић (Сутјеска).

Играч утакмице: Алонсо Пирт (Жељезничар Спорт тим) 8.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 7, Јагодић 7, Ђогић 7, Блануша 7, Керезовић 7, Ивић 7, Шупут 7,5, Пирт 8 (од 61. минута Ратковић -), Калабић 7, Јевић 7, Скендеровић 7 (од 74. минута Гајић -). Тренер: Данијел Мајкић.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6, Станић 6 (од 85. минута Батинић -), В. Ивановић 6, Јоловић 6, Радовић 6, Н. Мојовић 6 (од 85. минута Милутиновић -), Гаговић - (од 20. минута Ристовић -), Станојевић 6,5, Владичић 6, Бонић 6 (од 66. минута М. Ивановић -), Атељевић 6. Тренер: Миљан Радановић.