Prva liga Republike Srpske: U Krupi zadovoljni poslije 12. uzastopne pobjede

BANjALUKA - Poslije pobjede u derbiju 20. kola Prve lige Republike Srpske na gostovanju kod Zvijezde 09 od 2:1 u taboru vodeće Krupe puno je razloga za zadovoljstvo, jer je cilj poslije svake utakmice sve bliži i bliži.

Razlog više za osmijehe u kanjonu Tijesno je i činjenica što je to bio 12. uzastopni trijumf izabranika Vladimira Ilića u prvenstvu.

- Pred nastavak sezone sam isticao da će poslije prvih pet proljećnih kola mnoge stvari biti jasnije, jer bi već tada mogao da se nasluti šampion. Prve tri prepreke smo uspješno apsolvirali, ali najteža sedmica tek predstoji. Već sutra na našem stadionu dočekujemo Podrinje iz Janje, a onda u subotu igramo derbi proljećnog dijela sezone protiv Slobode u Novom Gradu - naglasio je Ilić.

U prvom proljećnom kolu Krupa je slavila na vrućem terenu u Prijedoru, a sada i u Ugljeviku, čime je praktično ugasila i posljednju nadu u taboru Zvijezde 09 da se mogu uključiti u borbi za sam vrh tabele.

- Mirno smo ušli u meč, iako je ulog bio stvarno veliki. Uspjeli smo na vrijeme neutralisati sve napade domaćina, a onda smo ih u finišu prvog dijela sa dva gola sasjekli. U nastavku su oni krenuli na sve ili ništa, uspjeli su doći do gola, ali smo ipak na kraju osvojili tri veoma vrijedna boda  - nastavio je Ilić.

Mladi stručnjak smatra da i pored sjajne serije u prvenstva njegova ekipa ima još mnogo prostora za napredak.

- Možemo igrati još bolje, pogotovo u defanzivnoj liniji. Promijenili smo sistem igre. Sada smo mnogo ofanzivniji, što se odražava i na defanzivnoj liniji, koja lako prima pogotke. Moramo još taj segment igre da popravimo - rekao je Ilić.

Vremena za dublje analize nema, jer već sutra od 15 časova Krupa u kanjonu Tijesno dočekuje Podrinje iz Janje, koje se grčevito bori za opstanak.

- Sigurno je da smo veliki favorit, ali to treba opravdati na terenu. Ipak, nadam se da ćemo i ovaj test uspješno položiti i onda se okrećemo velikom derbiju sa Slobodom. Ulog jeste veliki, ali i ova utakmica kao i svaka druga nosi samo tri boda, tako da i poslije nje neće biti ništa odlučeno. Očekujem i da suđenje bude na premijerligaškom nivou, kao i u Ugljeviku, gdje je Luka Bilbija dijelio pravdu na vrhunskom nivou - dodao je Ilić.

RADNIK   1 (1)

Strijelci: 1:0 Milanović u 33, 1:1 Maksimović u 38, 2:1 Čudić u 42. minutu.
Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru

Gledalaca: 100.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6,5.

Igrač utakmice: Miloš Čudić (Ljubić) 7,5.

LjUBIĆ: Mitrović 7, Radaković 7, Jagodić 7, Milanović 7,5 (od 76. minuta Kovačević -), Jugović 7, Subić 7 (od 46. minuta A. Žižak 7), Grahovac 7 (od 76. M. Mitrović -), Bosnić 7, Čudić 7,5 (od 63. minuta B. Žižak -), Stupar 7, Vidović 7 (od 63. minuta Ćetojević -). Trener: Milan Stanivuković.

RADNIK: Lakić 6,5, Jokić 6,5 (od 69. minuta Rašević -), Došlo 6,5 (od 60. minuta Marković 6,5), Matković 6,5 (od 60. minuta Gavrić 6,5), Vasić 6,5 (od 69. minuta Paranos -), Ristić 6,5, Maksimović 7 (od 60. minuta Srećković 6,5), Maletić 6,5, Despotović 6,5, Danilović 6,5, Perišić 6,5. Trener: Velibor Đurić.

***

SLOBODA (MG)         0 (0)

LAKTAŠI                 4 (0)

Strijelci: 0:1 D. Vuković u 50, 0:2 Jotić u 71, 0:3 Škorić u 76, 0:4 Jotić u 90+1. minutu.

Stadion: ”Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 300.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni:  Burazor, Soldat (Sloboda, Mrkonjić Grad), Džombić, Milojević, Škorić, Ostojić (Laktaši).

Igrač utakmice: Vasilije Jotić (Laktaši) 8.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Đ. Vuković 5, Danilović 5, Arežina 5, Suharev 5 (od 70. minuta Soldat -), Zekanović 5, Mitrić 5, Koprivica 5, Burazor 5, Suljić 5 (od 70. minuta Gavrić -), Jakešević 5 (od 46. minuta Angeleski 5), Nenad 5. Trener: Marko Tešić.

LAKTAŠI:  Tadić -, Milić 7, Amidžić 7, Škorić 7,5, Milojević 7 (od 68. minuta Jotić 8), Trivić 7, Džombić 7 (od 68. minuta Komljenović -), Ostojić 7, Marković 7 (od 68. minuta Janković -), Bosančić 7 (od 81. minuta Petković -), Vuković 7,5 (od 81. minuta Stamenković -). Trener: Miljan Bajić.

***

RUDAR PRIJEDOR    1 (0)

TEKSTILAC             1 (0)

Strijelci: 0:1 Oliveira u 52, 1:1 Paulo u 76. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 200.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5

Žuti kartoni: Duspara, Marković ŠTekstilac)

Igrač utakmice: Albert Abner de Melo Oliveira (Tekstilac) 7.

RUDAR PRIJEDOR: Sekulić 6,5, Alibegović 6,5, Kovačević 6,5 (od 90. minuta Rauš -), D. Bilbija 6,5 (od 58. minuta Amoa 6,5), Paulo 7, Kojić 6,5 (od 58. minuta Viktor 6,5), Mikić 6,5 (od 58. minuta Radaković 6,5), N. Marić 6,5, Tomić 6,5, M. Bilbija 6,5, D. Marmat 6,5 (od 72. minuta Jovanović -). Trener: Bojan Krulj.

TEKSTILAC:  Marković 7, D. Marić 6,5, Aleksić 6,5, Jolović 6,5, Oliveira 7 (od 74. minuta Lejić -), Jovanović 6,5, Duspara 6,5, Kušljić 6,5, Bašić 6,5 (od 84. minuta Ćorić -), Ignasio 6,5, Teofilović 6,5. Trener: Srđan Božičić.

***

PODRINjE (J)   1 (0)

KOZARA             1 (1)

Strijelci: 0:1 Glišić u 25, 1:1 Erić u 89. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 250.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Žuti kartoni: Lakota, Bradarić, Vukićević (Podrinje, Janja), Rudan (Kozara).

Igrač utakmice: Borisav Erić (Podrinje, Janja) 7.

PODRINjE (JANjA): Šehović 6,5, Simić 6,5  (od 46. minuta Alić 6,5), Erić 7, Mazić 6,5, Lakota 6,5, Božić 6,5, Nikolić - (od 7. minuta Bradarić 6,5), Pantić 6,5 (od 46. minuta Vukićević 6,5), Jahić 6,5 (od 79. minuta Delalić -), Jovičić 6,5, Stevanović 6,5 (od 79. minuta Džafo -): Trener Zumbul Mahalbašić.

KOZARA: Modić 6,5, Šćekić 6,5, Rudan 6,5, Malbašić 6,5, Glišić 7, Jandrić 6,5 (od 81. minuta Sadiković -), Babić 6,5, Šikanjić 6,5, Beuk 6,5 (od 65. minuta Čamdžić -), Popović 6,5, Pepić 6,5. Trener: Alen Medović.

***

SLOBODA (NG) 3 (2)

OMARSKA                  0 (0)

Strijelci: 1:0 Imamagić u 22, 2:0 Vladić u 29, 3:0 Imamagić u 79. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Vejnović, Atanasković (Sloboda, Novi Grad), Jovičić, Šunić (Omarska).

Crveni karton: Darko Zdjelar (Omarska) u 87. minutu.

Igrač utakmice: Ensar Imamagić (Sloboda, Novi Grad) 8.

SLOBODA (NOVI GRAD): Milošević -, Vejnović 7 (od 56. minuta Atanasković 7), Paro 7, Tiro 7, Samardžić 7, Smajić 7 (od 56. minuta Marin 7), Imamagić 8, Sad 7 (od 69. minuta Bobaj -), Fontemaki 7, Vladić 7,5, Kovačević 7. Trener: Zoran Bujić.

OMARSKA: Vujičić 5,5, Zdjelar 5,5, Panić 5,5, Grahovac 5,5, Anđić 5,5, Stojnić 5,5, Šunić 5,5 (od 72. minuta Trkulja -), Kopanja 5,5, Jaćimović 5,5, Jovičić 5,5, Vračar 5,5 (od 83. minuta Radulj -). Trener: Zlatko Jelisavac.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Škrba, Tešanović, Cicović (Famos).

Igrač utakmice: Drago Maksimović (Drina, Zvornik) 7.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6,5, Veljkić 6,5, Lazić 6,5, Andrić 6,5, Kojić 6,5, Vasić 6,5 (od 71. minuta Blagojević -), Perić 6,5 (od 65. minuta Denkovski -), Maksimović 7 (od 65. minuta Sušić -), Ćulum 6,5 (od 90+4. minuta Hidić -), Stanišić 6,5, Novak 6,5. Trener: Miodrag Jevtić.

FAMOS: Rončević 6, Škrba 6, Ćeha 6, Novković 6 (od 68. minuta Nakagaki), Hadžibegović 6 (od 86. minuta Cicović -), Blažić 6, Babić 6, Jošikava 6 (od 68. minuta Lalović -), Perović 6, Tešanović 6 (od 86. minuta Vranešić -), Mičić 6 (od 55. Kokot 6). Trener: Vladimir Drinjak.

***

ŽELjEZNIČAR ST   3 (2)

SUTJESKA                 1 (1)

Strijelci: 1:0 Pirt u 4, 2:0 Šuput u 6, 2:1 Stanojević u 29, 3:1 Pirt u 58. minutu.
Stadion: na Predgrađu u Banjaluci.

Gledalaca: 30.

Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Ratković, Kerezović (Željezničar Sport tim), Ristović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Alonso Pirt (Željezničar Sport tim) 8.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 7, Jagodić 7, Đogić 7, Blanuša 7, Kerezović 7, Ivić 7, Šuput 7,5, Pirt 8 (od 61. minuta Ratković -), Kalabić 7, Jević 7, Skenderović 7 (od 74. minuta Gajić -). Trener: Danijel Majkić.

SUTJESKA: Pajević 6, Stanić 6 (od 85. minuta Batinić -), V. Ivanović 6, Jolović 6, Radović 6, N. Mojović 6 (od 85. minuta Milutinović -), Gagović - (od 20. minuta Ristović -), Stanojević 6,5, Vladičić 6, Bonić 6 (od 66. minuta M. Ivanović -), Ateljević 6. Trener: Miljan Radanović.