Пораз Добојлија у 23. колу Премијер лиге БиХ, Слога стала на "Грбавици"

М. З.

САРАЈЕВО - Фудбалери Слоге нису успјели да дођу до бодова у 23. колу Премијер лиге БиХ јер су поражени на гостовању код Жељезничара резултатом 1:4, иако су на полувремену били у егалу.

Прву шансу на утакмицу гости су имали у 14. минуту, али се Угљеша Стевановић на неких пет-шест метара од гола није најбоље снашао након центаршута Ивана Ђорића па је прилика отишла у неповрат.

Домаћин је повео из првог правог напада. У 22. минуту Андрија Дрљо прошао је по десној страни гдје га није стигао Милановић па је по земљи упутио центаршут на другу страну гдје је лопту стигао Клерисмарио Сантос и поспремио је у мрежу.

Том приликом нападач сарајевског тима скинуо је дрес због чега је добио жути картон па га неће бити у наредном мечу против Леотара. Добру прилику за Слогу имао је Милош Николић у 32. минуту након корнера, али је лопта отишла изнад пречке.

Домаћин је водио само 14 минута када је Немања Михајловић искористио дубинску лопту Сташе Баштића, прошао по лијевој страни, одиграо повратни пас за бека Милана Лалића који је погодио за изједначење.

На полувријеме се отишало са резултатом 1:1, да би у наставку домаћин контролисао игру и резултат.

Већ у 50. минуту Жељезничар је повео преко резервисте Сулејмана Крпића , на асистенцију Сантоса који је у 60. минуту изборио пенал. Голаман Добојлија Бакир Брајловић срушио је нападача домаћих да би Штилић реализовао најстрожу казну.

Побједу је овјерио Жозеф Амоа у 78. минуту након што је одузео лопту Николи Попари.

ЖЕЉЕЗНИЧАР 4 (1) СЛОГА 1 (1)

Стријелци: 1:0 Сантос у 22, 1:1 Лалић у 36, 2:1 Крпић у 50, 3:1 Штилић из пенала у 60, 4:1 Амоа у 78. минуту.

Стадион: "Грбавица" у Сарајеву.

Гледалаца: 5.500 Судија: Матео Муса (Читлук) 6,5.

Жути картони: Сантос, Армин (С) Хоџић, Шехић, Галић (Жељезничар), Едис Мулалић (тренер Жељезничара), Брајловић, Михајловић (Слога).

Играч утакмице: Клерисмарио Родригез Сантос (Жељезничар) 7,5.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Бендер 6,5, Цоцалић 6,5 (од 83. минута Косорић ), Штилић 7 (од 83. минута Хајдаревић -), Шехић 7, Дрљо 7 (од 74. минута Амоа 6,5), Армин (К) Хоџић 7, Дрина 7, Сантос 7,5 (од 86 минута Бекрић -), Бегановић 6,5, Галић 6,5, Армин (С) Хоџић 6,5 (од 46. минута Крпић 6). Тренер: Едис Мулалић.

СЛОГА: Брајловић 5,5 (од 82. минута Трако -), Николић 5,5, Ђорић 6, Стевановић 5,5 (од 64. минута Попара -), Баранов 5,5, Пецо 5,5, Чолић 5,5, Лалић 6, Баштић 5,5 (од 64. минута Зајић -), Милановић 5,5, Михајловић 5,5 (од 82. минута Старчевић -). Тренер: Зоран Ћургуз.