Poraz Dobojlija u 23. kolu Premijer lige BiH, Sloga stala na "Grbavici"

M. Z.

SARAJEVO - Fudbaleri Sloge nisu uspjeli da dođu do bodova u 23. kolu Premijer lige BiH jer su poraženi na gostovanju kod Željezničara rezultatom 1:4, iako su na poluvremenu bili u egalu.

Prvu šansu na utakmicu gosti su imali u 14. minutu, ali se Uglješa Stevanović na nekih pet-šest metara od gola nije najbolje snašao nakon centaršuta Ivana Đorića pa je prilika otišla u nepovrat.

Domaćin je poveo iz prvog pravog napada. U 22. minutu Andrija Drljo prošao je po desnoj strani gdje ga nije stigao Milanović pa je po zemlji uputio centaršut na drugu stranu gdje je loptu stigao Klerismario Santos i pospremio je u mrežu.

Tom prilikom napadač sarajevskog tima skinuo je dres zbog čega je dobio žuti karton pa ga neće biti u narednom meču protiv Leotara. Dobru priliku za Slogu imao je Miloš Nikolić u 32. minutu nakon kornera, ali je lopta otišla iznad prečke.

Domaćin je vodio samo 14 minuta kada je Nemanja Mihajlović iskoristio dubinsku loptu Staše Baštića, prošao po lijevoj strani, odigrao povratni pas za beka Milana Lalića koji je pogodio za izjednačenje.

Na poluvrijeme se otišalo sa rezultatom 1:1, da bi u nastavku domaćin kontrolisao igru i rezultat.

Već u 50. minutu Željezničar je poveo preko rezerviste Sulejmana Krpića , na asistenciju Santosa koji je u 60. minutu izborio penal. Golaman Dobojlija Bakir Brajlović srušio je napadača domaćih da bi Štilić realizovao najstrožu kaznu.

Pobjedu je ovjerio Žozef Amoa u 78. minutu nakon što je oduzeo loptu Nikoli Popari.

ŽELjEZNIČAR 4 (1) SLOGA 1 (1)

Strijelci: 1:0 Santos u 22, 1:1 Lalić u 36, 2:1 Krpić u 50, 3:1 Štilić iz penala u 60, 4:1 Amoa u 78. minutu.

Stadion: "Grbavica" u Sarajevu.

Gledalaca: 5.500 Sudija: Mateo Musa (Čitluk) 6,5.

Žuti kartoni: Santos, Armin (S) Hodžić, Šehić, Galić (Željezničar), Edis Mulalić (trener Željezničara), Brajlović, Mihajlović (Sloga).

Igrač utakmice: Klerismario Rodrigez Santos (Željezničar) 7,5.

ŽELjEZNIČAR: Bender 6,5, Cocalić 6,5 (od 83. minuta Kosorić ), Štilić 7 (od 83. minuta Hajdarević -), Šehić 7, Drljo 7 (od 74. minuta Amoa 6,5), Armin (K) Hodžić 7, Drina 7, Santos 7,5 (od 86 minuta Bekrić -), Beganović 6,5, Galić 6,5, Armin (S) Hodžić 6,5 (od 46. minuta Krpić 6). Trener: Edis Mulalić.

SLOGA: Brajlović 5,5 (od 82. minuta Trako -), Nikolić 5,5, Đorić 6, Stevanović 5,5 (od 64. minuta Popara -), Baranov 5,5, Peco 5,5, Čolić 5,5, Lalić 6, Baštić 5,5 (od 64. minuta Zajić -), Milanović 5,5, Mihajlović 5,5 (od 82. minuta Starčević -). Trener: Zoran Ćurguz.