Немиле сцене на друголигашкој утакмици у Челинцу: Кузмановић ударио судију Митровића

БАЊАЛУКА - Утакмица 28. кола Друге лиге Републике Српске, група запад у Челинцу између истоименог клуба и трнске Слоге прекинута је у 90+1. минуту при вођству гостију од 1:0 због физичког напада на судију Славишу Митровића из Шамца.

У рубрици “инциденти” у записнику ове утакмице делегат меча Милан Деспотовић из Приједора је написао:

“Утакмица је прекинута у 90+1 минуту. Играч домаће екипе Милош Кузмановић је послије добијеног црвеног картона пришао главном судији утакмице и ударио га са обје руке у предјелу груди, након чега је Митровић пао на земљу. Главни судија је након тога пришао делегату и саопштио му да се утакмица неће наставити. Одмах послије прекида утакмице, створила се гужва на терену, гдје су предњачили сљедећи играчи домаће екипе: Синиша Томић, Јован Дубравац и Огњен Босанчић.”

Одлуку о епилогу овог меча и евентуалним казнама даће такмичарски и дисциплински органи Фудбалског савеза Републике Српске пред којима је велики посао.

Фудбалери Борца из Козарске Дубице побиједили су Прогрес у Кнежеву са 6:4 и са нова три бода, два кола прије краја првенства, овјерили експресни повратак у прволигашко друштво Републике Српске. Дубичани 180 минута прије краја трке имају седам бодова више у односу на другопласирани бањалучки БСК.

У групи исток водећа Романија из Пала поражена је на гостовању у Чајничу од Стакорине са 0:1, а једини погодак постигао је Миливоје Мрдак у 75. минуту из пенала. Гости су имали пуно притужби на суђење. И поред неуспјеха у овом дуелу популарна “вучица” је остала на првом мјесту, али сада има бод предности у односу на другопласирано Јединство из Бродца и три више од трећепласираног Вележа из Невесиња, који су у овом колу били сигурни на свом терену.

Парови 29. кола, које се игра у недјељу, 28. маја од 17.30 часова: група запад: Слога (С) – Пролетер (Т), БСК – Прогрес, Борац (КД) – Црни врх, Полет 1926 – ФСА Приједор, Јединство (Ж) – Дубраве, Горица – Брдо, Укрина – Челинац, Слога (Т) – Борац (Ш), група исток: Младост (Р) – Вележ (Н), Губер – Стакорина, Романија – Јединство (БР), Пролетер (Д) – Херцеговац, Подриње (Т) – Рудар 1925, Гласинац 1936 – Будућност (П), Дрина ХЕ - Младост (Г), Илићка 01 – Власеница.

БОРАЦ (Ш)                 1 (1)

Стријелци: 0:1 Дујмушић у 11, 1:1 Е. Осмић у 40, 2:1  Е. Осмић у 49, 3:1 Б. Кузмановић у 67. Минуту

Стадион: “Радолинка” у Теслићу.

Гледалаца: 120.

Судија: Борислав Радић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Алексић (Пролетер, Теслић), Мићић, тренер Радовић (Борац, Шамац).

Играч утакмице: Емир Осмић (Пролетер, Теслић) 8.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић 6,5, С. Кузмановић 7, Вукмировић 6,5 (од 46. минута Алексић 6,5, од 88. минута Видић -), Ристић 7, Поповић 7, Е. Осмић 8, Секулић 6,5 (од 70. минута Јовановић -), Т. Осмић 7, Николић 7, Секулић 7, Б. Кузмановић 7,5. Тренер: Дарјан Грбић.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Стојичић 5,5, Јаћимовић 6, Благојевић 6 (од 86. минута Буква -), Мићић 6, Л. Павловић 6, Марчета 6, Дујмушић 7, Сјенчић 6, И. Павловић 6, Дакић 6, Перић 6 (од 68. минута Пупчевић -). Тренер: Младен Радовић.

Судија: Славиша Митровић (Шамац).

Жути картони: Матерић, Томић, Шиканић (Челинац), Савић, Ни. Јокановић, Ивић (Слога, Трн).

Црвени картони: Александар Матерић (Челинац) у 63, Синиша Томић (Челинац) у 85. и Милош Кузмановић (Челинац) у 90+1. минуту.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић, Рађеновић (од 86. минута Јагодић), Матерић, Дубравац, Кузмановић, Томић, Јусић, Шиканић (од 71. минута Субић), Бајић, Крминац, Кнежевић (од 79. минута Босанчић). Тренер: Борислав Врховац.

СЛОГА (Т): Гашић, Грозданић, Марјановић, Јаворац, Станковић, Курузовић, Ни. Јокановић, Милиновић (од 64. минута Савић), Ивић, Вуковић, Тучић (од 79. минута Тодорић). Тренер: Предраг Мајкић.

***

БРДО                  7 (2)

УКРИНА   0 (0)

Стријелци: 1:0 Сархатлић из пенала у 30, 2:0 Исаковић у 40, 3:0 Карајица у 56, 4:0 Стевић из пенала у 70, 5:0 Куриџа у 80, 6:0 Бундало у 85, 7:0 Куриџа у 97. минуту.

Стадион: Рудар Приједора у Љубији.

Гледалаца: 100.

Судија: Никола Вујат (Градишка) 7.

Жути картони: Исаковић (Брдо), Вучић (Укрина).

Играч утакмице: Данило Куриџа (Брдо) 8.

БРДО: Видовић -, Тркуља 7 (од 70. минута Војниковић -), Харамбашић 7, Каруповић 7, Вујатовић 7 (од 46. минута Карајица 7,5), Исаковић 7,5 (од 56. минута Куриџа 8), Миодраговић 7, Стевић 7,5 (од 70. минута Кривдић -), Сархатлић 8, Бундало 7,5, Крнета 7 (од 70. минута Кадирић -). Тренер: Мирза Алкић.

УКРИНА: Нинковић 5, Рајак 5 (од 58. минута Гојковић 5), Врховац 5, Кулага 5, Хаџикадунић 5, Пејичић 5 (од 46. минута Продић 5), Вучић 5, Илић 5, Симић 5, Босић 5 (од 80. минута Васиљевић -), Ђурић 5 (од 46. минута Југовић 5). Тренер: Мирко Липић.

***

ДУБРАВЕ 0 (0)

ГОРИЦА   3 (1)

Стријелци: 1:0 Пено у 1, 2:0 Сивоњић у 53, 3:0 Пено у 55. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Гледалаца: 150.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Радосавац (Дубраве), С. Богосављевић, Перак (Горица).

Играч утакмице: Бранко Пено (Горица) 8.

ДУБРАВЕ: Хамзић 5,5, Лукајић 5,5, Сањицки 5,5, Савановић 5,5 (од 64. минута Малешевић -), Шакић 5,5 (од 85. минута Турановић -), Томичић 5,5, Радосавац 5,5 (од 46. минута Д. Кисин 5,5), Грујић 5,5, Шикуљак 5,5 (од 46. минута Демо 5,5), Б. Кисин 5,5 (од 79. минута Никић -), Малбашић 5,5. Тренер: Синиша Ђурић.

ГОРИЦА: Илић 7, Пено 8 (од 77. минута Шобић -), Халаба 7 (од 77. минута Јакшић -), Митрић 7, Сакан 7, Сивоњић 7,5, Перак 7 (од 85. минута Граховац -), Р. Јовић 7 (од 85. минута Д. Богосављевић -), Малиновић 7 (од 46. минута Џафер 7), С. Богосављевић 7, М. Јовић 7. Тренер: Душко Сакан.

***

ФСА ПРИЈЕДОР        1 (0)

ЈЕДИНСТВО (Ж)       1 (1)

Стријелци: 0:1 Ђ. Нишић у 22, 1:1 Саџак из пенала у 73. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 60.

Судија: Мишо Мачкић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Ковачевић (ФСА Приједор), Петковић (Јединство, Жеравица).

Играч утакмице: Мирел Тајић (Јединство, Жеравица) 7.

ФСА ПРИЈЕДОР: Милинковић 6 (од 46. минута Згоњанин 7), Речевић 6,5, Голић 6,5, Ковачевић 6 (од 89. минута Грбић -), Мариновић 6 (од 62. минута Кнежевић -), Микић 6,5, В. Мршић 6,5, Црнобрња 6 (од 46. Бабић 6,5), Саџак 7, Стегић 6,5, М. Мршић 6,5. Тренер: Ненад Башић.

ЈЕДИНСТВО (Ж): Тајић 7, Ђогић 6,5, Петровић 6,5, Ђ. Нишић 7 (од 85. Пивац -), Будимовић 6,5, Кнежић 6 (од 80. Вранић-Будимовић -), Ерцег 6,5, Л. Нишић 6,5, Петковић 6,5, Хајдаревић 6, Хамзић 6,5. Тренер: Велимир Стојнић.

***

ЦРНИ ВРХ         2 (0)
ПОЛЕТ 1926      0 (0)

Стријелци: 1:0 Цвијетић у 62, 2:0 Зеленика у 67. минуту.

Стадион: Црног врха у Јаружанима.

Судија: Петар Тепић (Челинац) 6,5.

Жути картон: Петрић (Полет 1926).

Играч утакмице: Филип Цвијетић (Црни врх) 7,5.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 7, Рогић 7 (од 86. минута Рогић -), Аулић 7, Шавија 7, Дамјанић 7, Субић 7, Зеленика 7,5, Грабовац 7, Миздрак 7 (од 60. минута Црногаћа 7), Цвијетић 7,5, Станковић 7 (од 60. минута Брдан 7). Тренер: Далибор Балабан.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 6, Петрић 6, М. Грозданић 6, Ђекановић 6, Глигић 6, С. Грозданић 6, Жарић 6, Лекић 6, Теодосић 6, С. Бардак 6, Жарић 6. Тренер: Бојан Петрић.

***

ПРОГРЕС 4 (3)

БОРАЦ (КД)      6 (1)

Стријелци: 1:0 М. Будић у 7, 2:0 М, Будић у  17, 2:1 Томаш у 22, 3:1 Марјановић у 27, 3:2 Томаш у 50, 3:3 Хинестроза у 67, 3:4 Хинестроза у 69, 4:4 М. Будић из пенала у 71, 4:5 Кампаз у 78, 4:6 Хинестроза у 79. минуту.

Стадион: Прогреса у Кнежеву.

Гледалаца: 70.

Судија: Никола Гарић (Добој) 6,5.

Жути картони: Дукић, П. Будић, Алексић (Прогрес), Хинестроза, Јохан Валенсија, Томаш, Бунић, Кампаз (Борац, Козарска Дубица).

Играч утакмице: Џордан Хинестроза (Борац, Козарска Дубица) 8,5.

ПРОГРЕС: Марковић 5,5, Свјетлановић 6, Ђурановић 6,5, Трифковић 6,5, Никић 6 (од 64. минута Стојановић -), М. Будић 8, П. Будић 7, Марјановић 7,5 (од 82. минута Видовић -), Дукић 7, Алексић 7, Ђукарић 7. Тренер: Владимир Поповић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Јохан Валенсија 5,5, Бунић 7, Пејичић 7, Благојевић 7 (од 90+3. минута Пипић -), Томаш 8 (од 87. минута Далић -), Ковачевић 7 (од 63. минута Јаћимовић -), Хинестроза 8,5, Гаврић 7, Зец 7, Јанковић 7 (од 87. минута Пекић -), Пралица 7 (од 63. минута Кампаз 7). Тренер: Раде Дрвеница.

***

СЛОГА (С)         1 (0)

БСК           2 (1)

Стријелци: 0:1 Стојичић у 45+9, 0:2 Триван из пенала у 65. 1;2 Травар у 74. минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Зукановић, Цвијетић, Травар (Слога).

Играч утакмице: Стефан Триван (БСК) 7,5.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6, Зукановић 6, Цвијетић 6, В. Њежић 6, Карамехић 6, Шервел 6, Р. Зеленац 6, Ремић 6 (од 88. минута Аћић -), Травар 7, Г. Зеленац 6 (од 67. минута Шарић -), Кондић 6,5. Тренер: Славко Вујић.

БСК: Гојић 7 (од 39. минута Љубојевић 6,5), Лемић 7 (од 83. минута Чекић -), Штековић 7, Милосављевић 7, Јовић 7, Драгољић 6,5 (од 87. минута Пушић -), Трнинић 7, Стојичић 7,5, Триван 7,5, Грачанин 7, Микић 7. Тренер: Жељко Врањеш.

***

ВЕЛЕЖ (Н)        2 (0)

ВЛАСЕНИЦА   0 (0)

Стријелци: 1:0 Петковић у 48, 2:0 Јеремић у 86. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Судија: Раде Аћимовић (Зворник) 6,5

Жути картони: Шаренац, Јеремић (Вележ, Невесиње), Ступар, Н. Ковачевић (Власеница).

Црвени картон: Младен Мајсторовић (Власеница) у 71. минуту.

Играч утакмице: Миљан Петковић (Вележ, Невесиње) 7,5.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 7, Поповић 7, Петковић 7,5, Вукосав 7, Г. Продановић 7, Кљакић 7, Реповић 7, Драшковић 7, Јеремић 7, С. Продановић 7,5, Шаренац 7. Тренер: Мијат Мишељић.

ВЛАСЕНИЦА: Честић 6, Вуковић 6, Тешић 6, Крсмановић 6, Митровић 6, Ступар 6, Н. Ковачевић 6, Зекић 6, Мајсторовић 5, Видовић 6 (од 46. минута Слијепчевић 6), М. Ковачевић 6. Тренер Павле Голијан.

***

МЛАДОСТ (Г)   1 (1)

ИЛИЋКА 01                0 (0)

Стријелац: 1:0 Ћеранић у 6. минуту.

Стадион: Градски у Гацку.

Судија: Дарко Кусмук (Пале) 6,5.

Жути картони: Слијепчевић, Тепавчевић (Младост, Гацко), Антуновић, Омић, Мићановић, Топаловић (Илићка 01).

Играч утакмице: Рајко Ћеранић (Младост, Гацко) 7.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Матковић 7, Авдаловић 6,5, Кандић 6,5, Шаренац 6,5, Слијепчевић 6,5, Горановић 6,5, Ћеранић 7, Пушара 6,5, Крстојевић 6,5 (од 86. минута Стајић -), Суџум 6,5, Тепевчевић 6,5. Тренер: Веселин Слијепчевић.

ИЛИЋКА: Мићановић 6,5, Челик 6, Омић 5,5, Ристић 6, Тодоровић 6, Антуновић 6,5, Крсмановић 6, Божић 6, Петровић 6, Томић 6 (од 75. минута Топаловић -), Крстић 6. Тренер: Радивоје Николић.

***

БУДУЋНОСТ (П)       2 (2)

ДРИНА ХЕ                  1 (0)

Стријелци: 1:0 Радовановић у 20, 2:0 Миловановић у 37, 2:1 Са. Лозо у 56. минуту.

Стадион: Будућности у Пилици.

Гледалаца: 30.

Судија: Далибор Лукић (Бијељина) 6,5.

Жути картон: Грујић (Дрина ХЕ).

Играч утакмице: Миломир Миловановић (Будућност, Пилица) 7.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА):  С. Радић 6,5, Пантић 6,5, Савић 6,5, Михајловић 6,5 (од 59. минута Кулић 6,5), Радовановић 7 (од 35. минута Жугић 6,5), Марковић 6,5, Лукић 6,5, Лазаревић 6,5, Јосиповић 6,5, Ивановић 6,5, Миловановић 6,5. Тренер: Далибор Крезовић.

ДРИНА ХЕ: Виларет 6 (од 80 минута Гаговић -), Сарић 6 (од 46. минута Перишић 6), Тодоровић 6, Пљеваљчић 6,5, Марковић 6,5, Мајдов 6 (од 46. минута Терзић 6), Ристивојевић 6, Са. Лозо 7, Грујић 6, Симић 6, Мандић 6,5. Тренер: Иван Мирковић.

***

РУДАР 1925                 2 (2)

ГЛАСИНАЦ 1936       3 (1)

Стријелци: 1:0 Б. Цвијић у 27, 2:0 Давидовић у 35, 2:1 Петрић у 38, 2:2 Вуковић у 70, 2:3 Витомир у 87. минуту

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 50.

Судија: Жељко Текић (Зворник).

Жути картони: Марковић, Божић (Рудар 1925), Петрић (Гласинац 1936)

Играч утакмице: Младен Витомир (Гласинац 1936) 7,5.

РУДАР 1925: Максимовић 6,5, Бумбић 6,5, Божић 6,5, Тојић 6,5, Н. Цвијић 7, (од 67. минута Ђурић), Арсеновић 6,5 (од 37. минута Јовић 6,5 од 77. минута И. Марковић -), Б. Цвијић 7, Давидовић 7, Ж. Марковић 6,5, Стевић 6,5, Симикић 6,5. Тренер: Горан Љубојевић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 7, Петрић 7,5, Чортан 7, Каповић 7, Вуковић 7,5, Витомир 7,5, Шкобо 7, Л. Новосел 7, Радоња 7, Ми. Вујичић 7, Беатовић 7. Тренер: Милан Реновица.

***

ХЕРЦЕГОВАЦ  7 (3)

ПОДРИЊЕ (Т)   0 (0)

Стријелци: 1:0 Ф. Вујовић у 3, 2:0 Мркаић у 4, 3:0 Ф. Вујовић у 41, 4:0 М. Вујовић у 51, 5:0 Попадић у 67, 6:0 М. Вујовић у 81, 7:0 Илић у 86. минуту.

Стадион: Градски у Билећи.

Судија: Весна Милетић (Пале) 7.

Играч утакмице: Филип Вујовић (Херцеговац) 8.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Вујиновић -, Андрић 7 (од 56. минута Старовић 7), Попадић 7,5, Салатић 7, Ф. Вујовић 8, Мркаић 7,5 (од 46. минута Милидраговић 7), Ивковић 7 (од 46. минута М. Вујовић 8), Илић 7,5, Јокановић 7 (од 68. минута Вучковић -), Кешељевић 7, Суџум – (од 10. минута Ђорђић 7). Тренер: Рајко Миленић.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Петровић 5, Крстић 5, Матић 5 (од 70. минута Лазић -), Фетаховић 5, Г. Аћимовић 5, Хасановић 5, С. Аћимовић 5, Крајшумовић 5, Новаковић 5, Хускић 5, Јовановић 5 (од 56. минута Катић 5). Тренер: Милан Стевановић.

***

ЈЕДИНСТВО (БР)      3 (0)

ПРОЛЕТЕР (Д)  0 (0)

Стријелци: 1:0 Ружичић у 56, 2:0 Ружичић из пенала у 64, 3:0 Вучић у 87. минуту.

Стадион: Јединства у Бродцу.

Гледалаца: 250.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Калајџић, представник клуба Савић, Рачановић (Јединство, Бродац), Јовић, Мркајић, Буњевац (Пролетер, Дворови).

Играч утакмице: Данијел Ружичић (Јединство, Бродац) 8.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 7, Лукић 7, Стевановић 7 Рачановић 7, Вучић 7,5 (од 88. минута Јевтић -), Ружичић 8, Василић 7, Калајџић 7, Дукић 7 (од 75. минута Гвозденац -), Крсмановић 7, Митровић 7. Тренер: Зоран Стајић.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Илић 6, Јовић 6, Мркајић 6, Матијевић 6 (од 70. минута Барјактаревић -), Н. Ракић 6, Арнаутовић 6, С. Ракић 6, Оџаклић 6, Лукић 6 (од 35. минута Симић 6), Госпавић 6, Максимовић 6 (од 85. минута Буњевац -). Тренер: Драган Матић.

***

СТАКОРИНА    1 (0)

РОМАНИЈА      0 (0)

Стријелац: 1:0 Мрдак из пенала у 75. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Гледалаца: 2.50

Судија: Данијел Перић (Бијељина)

Жути картони: Мрдак (Стакорина), Маљукан, Ступар, Чворо, Цицовић, Кошарац, представник клуба Фуртула (Романија)

Црвени картон: Виктор Рацковић (Стакорина) по завршетку утакмице

Играч утакмице: Миливоје Мрдак (Стакорина) 7.

СТАКОРИНА: Бојановић 6,5, Симовић 6,5, Миловановић 6,5, Јовановић 6,5, Рацковић 5, Поповић 6,5, А. Миловић 6,5, Т. Тадић 6,5, Нешковић 6,5, Катана 6,5 (од 80. минута П. Миловић -), Мрдак 7. Тренер: Игор Јоксимовић.

РОМАНИЈА: Лучић 6,5, Короман 6,5, Чворо 6,5, Елек 6,5, Маљукан 6,5, Симанић 6,5, Лукић 6,5, Цицовић 6,5, М. Благојевић 6,5, Ђ. Ступар 6,5 (од 85. минута Глуховић -), Кошарац 6,5 (од 82. минута Мотика -). Тренер: Сретко Вуксановић.

***

МЛАДОСТ (Р)   7 (4)

ГУБЕР                          1 (1)

Стријелци: 1:0 Миличевић у 7, 2:0 Нерић у 17, 3:0 Нерић у 21, 3:1 А. Смајиловић у 33, 4:1 Миличевић у 37, 5:1 Ћаћић у 51, 6:1 Миличевић у 55, 7:1 Ћаћић у 81. минуту.

Стадион: СРЦ “9. јануар” у Рогатици.

Судија: Младен Поповић (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картон: Мујић (Губер).

Играч утакмице: Никола Миличевић (Младост, Рогатица) 8,5.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Којић 7, Нешковић 7 (од 70. минута Михајловић -), Ћаћић 8, Спајић 7 (од 52. минута Обрадовић 7), Миличевић 8,5 (од 65. минута Кушић -), Ђорем 7, Маријановић 7, Дебелногић 7, Поповац 7, Нерић 8 (од 65. минута Планинчић -), Николић 7 (од 52. минута Томић 7). Тренер: Драган Јовановић.

ГУБЕР: Бодирога 5, О. Смајиловић 5 (од 46. минута Мујић 5), Аврамовић 5, Јурошевић 5, Петровић 5, А. Смајиловић 5,5, Богичевић 5, Јашаревић 5, Косанић 5, Ћирковић 5, Чирак 5 (од 73. минута Бектић –) Тренер: Давор Крсмановић.