Nemile scene na drugoligaškoj utakmici u Čelincu: Kuzmanović udario sudiju Mitrovića

BANjALUKA - Utakmica 28. kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad u Čelincu između istoimenog kluba i trnske Sloge prekinuta je u 90+1. minutu pri vođstvu gostiju od 1:0 zbog fizičkog napada na sudiju Slavišu Mitrovića iz Šamca.

U rubrici “incidenti” u zapisniku ove utakmice delegat meča Milan Despotović iz Prijedora je napisao:

“Utakmica je prekinuta u 90+1 minutu. Igrač domaće ekipe Miloš Kuzmanović je poslije dobijenog crvenog kartona prišao glavnom sudiji utakmice i udario ga sa obje ruke u predjelu grudi, nakon čega je Mitrović pao na zemlju. Glavni sudija je nakon toga prišao delegatu i saopštio mu da se utakmica neće nastaviti. Odmah poslije prekida utakmice, stvorila se gužva na terenu, gdje su prednjačili sljedeći igrači domaće ekipe: Siniša Tomić, Jovan Dubravac i Ognjen Bosančić.”

Odluku o epilogu ovog meča i eventualnim kaznama daće takmičarski i disciplinski organi Fudbalskog saveza Republike Srpske pred kojima je veliki posao.

Fudbaleri Borca iz Kozarske Dubice pobijedili su Progres u Kneževu sa 6:4 i sa nova tri boda, dva kola prije kraja prvenstva, ovjerili ekspresni povratak u prvoligaško društvo Republike Srpske. Dubičani 180 minuta prije kraja trke imaju sedam bodova više u odnosu na drugoplasirani banjalučki BSK.

U grupi istok vodeća Romanija iz Pala poražena je na gostovanju u Čajniču od Stakorine sa 0:1, a jedini pogodak postigao je Milivoje Mrdak u 75. minutu iz penala. Gosti su imali puno pritužbi na suđenje. I pored neuspjeha u ovom duelu popularna “vučica” je ostala na prvom mjestu, ali sada ima bod prednosti u odnosu na drugoplasirano Jedinstvo iz Brodca i tri više od trećeplasiranog Veleža iz Nevesinja, koji su u ovom kolu bili sigurni na svom terenu.

Parovi 29. kola, koje se igra u nedjelju, 28. maja od 17.30 časova: grupa zapad: Sloga (S) – Proleter (T), BSK – Progres, Borac (KD) – Crni vrh, Polet 1926 – FSA Prijedor, Jedinstvo (Ž) – Dubrave, Gorica – Brdo, Ukrina – Čelinac, Sloga (T) – Borac (Š), grupa istok: Mladost (R) – Velež (N), Guber – Stakorina, Romanija – Jedinstvo (BR), Proleter (D) – Hercegovac, Podrinje (T) – Rudar 1925, Glasinac 1936 – Budućnost (P), Drina HE - Mladost (G), Ilićka 01 – Vlasenica.

BORAC (Š)                 1 (1)

Strijelci: 0:1 Dujmušić u 11, 1:1 E. Osmić u 40, 2:1  E. Osmić u 49, 3:1 B. Kuzmanović u 67. Minutu

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Gledalaca: 120.

Sudija: Borislav Radić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Aleksić (Proleter, Teslić), Mićić, trener Radović (Borac, Šamac).

Igrač utakmice: Emir Osmić (Proleter, Teslić) 8.

PROLETER (TESLIĆ): Hasić 6,5, S. Kuzmanović 7, Vukmirović 6,5 (od 46. minuta Aleksić 6,5, od 88. minuta Vidić -), Ristić 7, Popović 7, E. Osmić 8, Sekulić 6,5 (od 70. minuta Jovanović -), T. Osmić 7, Nikolić 7, Sekulić 7, B. Kuzmanović 7,5. Trener: Darjan Grbić.

BORAC (ŠAMAC): Stojičić 5,5, Jaćimović 6, Blagojević 6 (od 86. minuta Bukva -), Mićić 6, L. Pavlović 6, Marčeta 6, Dujmušić 7, Sjenčić 6, I. Pavlović 6, Dakić 6, Perić 6 (od 68. minuta Pupčević -). Trener: Mladen Radović.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac).

Žuti kartoni: Materić, Tomić, Šikanić (Čelinac), Savić, Ni. Jokanović, Ivić (Sloga, Trn).

Crveni kartoni: Aleksandar Materić (Čelinac) u 63, Siniša Tomić (Čelinac) u 85. i Miloš Kuzmanović (Čelinac) u 90+1. minutu.

ČELINAC: Jović, Rađenović (od 86. minuta Jagodić), Materić, Dubravac, Kuzmanović, Tomić, Jusić, Šikanić (od 71. minuta Subić), Bajić, Krminac, Knežević (od 79. minuta Bosančić). Trener: Borislav Vrhovac.

SLOGA (T): Gašić, Grozdanić, Marjanović, Javorac, Stanković, Kuruzović, Ni. Jokanović, Milinović (od 64. minuta Savić), Ivić, Vuković, Tučić (od 79. minuta Todorić). Trener: Predrag Majkić.

***

BRDO                  7 (2)

UKRINA   0 (0)

Strijelci: 1:0 Sarhatlić iz penala u 30, 2:0 Isaković u 40, 3:0 Karajica u 56, 4:0 Stević iz penala u 70, 5:0 Kuridža u 80, 6:0 Bundalo u 85, 7:0 Kuridža u 97. minutu.

Stadion: Rudar Prijedora u Ljubiji.

Gledalaca: 100.

Sudija: Nikola Vujat (Gradiška) 7.

Žuti kartoni: Isaković (Brdo), Vučić (Ukrina).

Igrač utakmice: Danilo Kuridža (Brdo) 8.

BRDO: Vidović -, Trkulja 7 (od 70. minuta Vojniković -), Harambašić 7, Karupović 7, Vujatović 7 (od 46. minuta Karajica 7,5), Isaković 7,5 (od 56. minuta Kuridža 8), Miodragović 7, Stević 7,5 (od 70. minuta Krivdić -), Sarhatlić 8, Bundalo 7,5, Krneta 7 (od 70. minuta Kadirić -). Trener: Mirza Alkić.

UKRINA: Ninković 5, Rajak 5 (od 58. minuta Gojković 5), Vrhovac 5, Kulaga 5, Hadžikadunić 5, Pejičić 5 (od 46. minuta Prodić 5), Vučić 5, Ilić 5, Simić 5, Bosić 5 (od 80. minuta Vasiljević -), Đurić 5 (od 46. minuta Jugović 5). Trener: Mirko Lipić.

***

DUBRAVE 0 (0)

GORICA   3 (1)

Strijelci: 1:0 Peno u 1, 2:0 Sivonjić u 53, 3:0 Peno u 55. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Gledalaca: 150.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Radosavac (Dubrave), S. Bogosavljević, Perak (Gorica).

Igrač utakmice: Branko Peno (Gorica) 8.

DUBRAVE: Hamzić 5,5, Lukajić 5,5, Sanjicki 5,5, Savanović 5,5 (od 64. minuta Malešević -), Šakić 5,5 (od 85. minuta Turanović -), Tomičić 5,5, Radosavac 5,5 (od 46. minuta D. Kisin 5,5), Grujić 5,5, Šikuljak 5,5 (od 46. minuta Demo 5,5), B. Kisin 5,5 (od 79. minuta Nikić -), Malbašić 5,5. Trener: Siniša Đurić.

GORICA: Ilić 7, Peno 8 (od 77. minuta Šobić -), Halaba 7 (od 77. minuta Jakšić -), Mitrić 7, Sakan 7, Sivonjić 7,5, Perak 7 (od 85. minuta Grahovac -), R. Jović 7 (od 85. minuta D. Bogosavljević -), Malinović 7 (od 46. minuta Džafer 7), S. Bogosavljević 7, M. Jović 7. Trener: Duško Sakan.

***

FSA PRIJEDOR        1 (0)

JEDINSTVO (Ž)       1 (1)

Strijelci: 0:1 Đ. Nišić u 22, 1:1 Sadžak iz penala u 73. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 60.

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Kovačević (FSA Prijedor), Petković (Jedinstvo, Žeravica).

Igrač utakmice: Mirel Tajić (Jedinstvo, Žeravica) 7.

FSA PRIJEDOR: Milinković 6 (od 46. minuta Zgonjanin 7), Rečević 6,5, Golić 6,5, Kovačević 6 (od 89. minuta Grbić -), Marinović 6 (od 62. minuta Knežević -), Mikić 6,5, V. Mršić 6,5, Crnobrnja 6 (od 46. Babić 6,5), Sadžak 7, Stegić 6,5, M. Mršić 6,5. Trener: Nenad Bašić.

JEDINSTVO (Ž): Tajić 7, Đogić 6,5, Petrović 6,5, Đ. Nišić 7 (od 85. Pivac -), Budimović 6,5, Knežić 6 (od 80. Vranić-Budimović -), Erceg 6,5, L. Nišić 6,5, Petković 6,5, Hajdarević 6, Hamzić 6,5. Trener: Velimir Stojnić.

***

CRNI VRH         2 (0)
POLET 1926      0 (0)

Strijelci: 1:0 Cvijetić u 62, 2:0 Zelenika u 67. minutu.

Stadion: Crnog vrha u Jaružanima.

Sudija: Petar Tepić (Čelinac) 6,5.

Žuti karton: Petrić (Polet 1926).

Igrač utakmice: Filip Cvijetić (Crni vrh) 7,5.

CRNI VRH: Račić 7, Rogić 7 (od 86. minuta Rogić -), Aulić 7, Šavija 7, Damjanić 7, Subić 7, Zelenika 7,5, Grabovac 7, Mizdrak 7 (od 60. minuta Crnogaća 7), Cvijetić 7,5, Stanković 7 (od 60. minuta Brdan 7). Trener: Dalibor Balaban.

POLET 1926: Vukičević 6, Petrić 6, M. Grozdanić 6, Đekanović 6, Gligić 6, S. Grozdanić 6, Žarić 6, Lekić 6, Teodosić 6, S. Bardak 6, Žarić 6. Trener: Bojan Petrić.

***

PROGRES 4 (3)

BORAC (KD)      6 (1)

Strijelci: 1:0 M. Budić u 7, 2:0 M, Budić u  17, 2:1 Tomaš u 22, 3:1 Marjanović u 27, 3:2 Tomaš u 50, 3:3 Hinestroza u 67, 3:4 Hinestroza u 69, 4:4 M. Budić iz penala u 71, 4:5 Kampaz u 78, 4:6 Hinestroza u 79. minutu.

Stadion: Progresa u Kneževu.

Gledalaca: 70.

Sudija: Nikola Garić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Dukić, P. Budić, Aleksić (Progres), Hinestroza, Johan Valensija, Tomaš, Bunić, Kampaz (Borac, Kozarska Dubica).

Igrač utakmice: Džordan Hinestroza (Borac, Kozarska Dubica) 8,5.

PROGRES: Marković 5,5, Svjetlanović 6, Đuranović 6,5, Trifković 6,5, Nikić 6 (od 64. minuta Stojanović -), M. Budić 8, P. Budić 7, Marjanović 7,5 (od 82. minuta Vidović -), Dukić 7, Aleksić 7, Đukarić 7. Trener: Vladimir Popović.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Johan Valensija 5,5, Bunić 7, Pejičić 7, Blagojević 7 (od 90+3. minuta Pipić -), Tomaš 8 (od 87. minuta Dalić -), Kovačević 7 (od 63. minuta Jaćimović -), Hinestroza 8,5, Gavrić 7, Zec 7, Janković 7 (od 87. minuta Pekić -), Pralica 7 (od 63. minuta Kampaz 7). Trener: Rade Drvenica.

***

SLOGA (S)         1 (0)

BSK           2 (1)

Strijelci: 0:1 Stojičić u 45+9, 0:2 Trivan iz penala u 65. 1;2 Travar u 74. minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Zukanović, Cvijetić, Travar (Sloga).

Igrač utakmice: Stefan Trivan (BSK) 7,5.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6, Zukanović 6, Cvijetić 6, V. Nježić 6, Karamehić 6, Šervel 6, R. Zelenac 6, Remić 6 (od 88. minuta Aćić -), Travar 7, G. Zelenac 6 (od 67. minuta Šarić -), Kondić 6,5. Trener: Slavko Vujić.

BSK: Gojić 7 (od 39. minuta Ljubojević 6,5), Lemić 7 (od 83. minuta Čekić -), Šteković 7, Milosavljević 7, Jović 7, Dragoljić 6,5 (od 87. minuta Pušić -), Trninić 7, Stojičić 7,5, Trivan 7,5, Gračanin 7, Mikić 7. Trener: Željko Vranješ.

***

VELEŽ (N)        2 (0)

VLASENICA   0 (0)

Strijelci: 1:0 Petković u 48, 2:0 Jeremić u 86. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6,5

Žuti kartoni: Šarenac, Jeremić (Velež, Nevesinje), Stupar, N. Kovačević (Vlasenica).

Crveni karton: Mladen Majstorović (Vlasenica) u 71. minutu.

Igrač utakmice: Miljan Petković (Velež, Nevesinje) 7,5.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 7, Popović 7, Petković 7,5, Vukosav 7, G. Prodanović 7, Kljakić 7, Repović 7, Drašković 7, Jeremić 7, S. Prodanović 7,5, Šarenac 7. Trener: Mijat Mišeljić.

VLASENICA: Čestić 6, Vuković 6, Tešić 6, Krsmanović 6, Mitrović 6, Stupar 6, N. Kovačević 6, Zekić 6, Majstorović 5, Vidović 6 (od 46. minuta Slijepčević 6), M. Kovačević 6. Trener Pavle Golijan.

***

MLADOST (G)   1 (1)

ILIĆKA 01                0 (0)

Strijelac: 1:0 Ćeranić u 6. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Sudija: Darko Kusmuk (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Slijepčević, Tepavčević (Mladost, Gacko), Antunović, Omić, Mićanović, Topalović (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Rajko Ćeranić (Mladost, Gacko) 7.

MLADOST (GACKO): Matković 7, Avdalović 6,5, Kandić 6,5, Šarenac 6,5, Slijepčević 6,5, Goranović 6,5, Ćeranić 7, Pušara 6,5, Krstojević 6,5 (od 86. minuta Stajić -), Sudžum 6,5, Tepevčević 6,5. Trener: Veselin Slijepčević.

ILIĆKA: Mićanović 6,5, Čelik 6, Omić 5,5, Ristić 6, Todorović 6, Antunović 6,5, Krsmanović 6, Božić 6, Petrović 6, Tomić 6 (od 75. minuta Topalović -), Krstić 6. Trener: Radivoje Nikolić.

***

BUDUĆNOST (P)       2 (2)

DRINA HE                  1 (0)

Strijelci: 1:0 Radovanović u 20, 2:0 Milovanović u 37, 2:1 Sa. Lozo u 56. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Gledalaca: 30.

Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina) 6,5.

Žuti karton: Grujić (Drina HE).

Igrač utakmice: Milomir Milovanović (Budućnost, Pilica) 7.

BUDUĆNOST (PILICA):  S. Radić 6,5, Pantić 6,5, Savić 6,5, Mihajlović 6,5 (od 59. minuta Kulić 6,5), Radovanović 7 (od 35. minuta Žugić 6,5), Marković 6,5, Lukić 6,5, Lazarević 6,5, Josipović 6,5, Ivanović 6,5, Milovanović 6,5. Trener: Dalibor Krezović.

DRINA HE: Vilaret 6 (od 80 minuta Gagović -), Sarić 6 (od 46. minuta Perišić 6), Todorović 6, Pljevaljčić 6,5, Marković 6,5, Majdov 6 (od 46. minuta Terzić 6), Ristivojević 6, Sa. Lozo 7, Grujić 6, Simić 6, Mandić 6,5. Trener: Ivan Mirković.

***

RUDAR 1925                 2 (2)

GLASINAC 1936       3 (1)

Strijelci: 1:0 B. Cvijić u 27, 2:0 Davidović u 35, 2:1 Petrić u 38, 2:2 Vuković u 70, 2:3 Vitomir u 87. minutu

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 50.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik).

Žuti kartoni: Marković, Božić (Rudar 1925), Petrić (Glasinac 1936)

Igrač utakmice: Mladen Vitomir (Glasinac 1936) 7,5.

RUDAR 1925: Maksimović 6,5, Bumbić 6,5, Božić 6,5, Tojić 6,5, N. Cvijić 7, (od 67. minuta Đurić), Arsenović 6,5 (od 37. minuta Jović 6,5 od 77. minuta I. Marković -), B. Cvijić 7, Davidović 7, Ž. Marković 6,5, Stević 6,5, Simikić 6,5. Trener: Goran Ljubojević.

GLASINAC 1936: Krunić 7, Petrić 7,5, Čortan 7, Kapović 7, Vuković 7,5, Vitomir 7,5, Škobo 7, L. Novosel 7, Radonja 7, Mi. Vujičić 7, Beatović 7. Trener: Milan Renovica.

***

HERCEGOVAC  7 (3)

PODRINjE (T)   0 (0)

Strijelci: 1:0 F. Vujović u 3, 2:0 Mrkaić u 4, 3:0 F. Vujović u 41, 4:0 M. Vujović u 51, 5:0 Popadić u 67, 6:0 M. Vujović u 81, 7:0 Ilić u 86. minutu.

Stadion: Gradski u Bileći.

Sudija: Vesna Miletić (Pale) 7.

Igrač utakmice: Filip Vujović (Hercegovac) 8.

HERCEGOVAC: Vujinović -, Andrić 7 (od 56. minuta Starović 7), Popadić 7,5, Salatić 7, F. Vujović 8, Mrkaić 7,5 (od 46. minuta Milidragović 7), Ivković 7 (od 46. minuta M. Vujović 8), Ilić 7,5, Jokanović 7 (od 68. minuta Vučković -), Kešeljević 7, Sudžum – (od 10. minuta Đorđić 7). Trener: Rajko Milenić.

PODRINjE (TRŠIĆ): Petrović 5, Krstić 5, Matić 5 (od 70. minuta Lazić -), Fetahović 5, G. Aćimović 5, Hasanović 5, S. Aćimović 5, Krajšumović 5, Novaković 5, Huskić 5, Jovanović 5 (od 56. minuta Katić 5). Trener: Milan Stevanović.

***

JEDINSTVO (BR)      3 (0)

PROLETER (D)  0 (0)

Strijelci: 1:0 Ružičić u 56, 2:0 Ružičić iz penala u 64, 3:0 Vučić u 87. minutu.

Stadion: Jedinstva u Brodcu.

Gledalaca: 250.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Kalajdžić, predstavnik kluba Savić, Račanović (Jedinstvo, Brodac), Jović, Mrkajić, Bunjevac (Proleter, Dvorovi).

Igrač utakmice: Danijel Ružičić (Jedinstvo, Brodac) 8.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 7, Lukić 7, Stevanović 7 Račanović 7, Vučić 7,5 (od 88. minuta Jevtić -), Ružičić 8, Vasilić 7, Kalajdžić 7, Dukić 7 (od 75. minuta Gvozdenac -), Krsmanović 7, Mitrović 7. Trener: Zoran Stajić.

PROLETER (DVOROVI): Ilić 6, Jović 6, Mrkajić 6, Matijević 6 (od 70. minuta Barjaktarević -), N. Rakić 6, Arnautović 6, S. Rakić 6, Odžaklić 6, Lukić 6 (od 35. minuta Simić 6), Gospavić 6, Maksimović 6 (od 85. minuta Bunjevac -). Trener: Dragan Matić.

***

STAKORINA    1 (0)

ROMANIJA      0 (0)

Strijelac: 1:0 Mrdak iz penala u 75. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Gledalaca: 2.50

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina)

Žuti kartoni: Mrdak (Stakorina), Maljukan, Stupar, Čvoro, Cicović, Košarac, predstavnik kluba Furtula (Romanija)

Crveni karton: Viktor Racković (Stakorina) po završetku utakmice

Igrač utakmice: Milivoje Mrdak (Stakorina) 7.

STAKORINA: Bojanović 6,5, Simović 6,5, Milovanović 6,5, Jovanović 6,5, Racković 5, Popović 6,5, A. Milović 6,5, T. Tadić 6,5, Nešković 6,5, Katana 6,5 (od 80. minuta P. Milović -), Mrdak 7. Trener: Igor Joksimović.

ROMANIJA: Lučić 6,5, Koroman 6,5, Čvoro 6,5, Elek 6,5, Maljukan 6,5, Simanić 6,5, Lukić 6,5, Cicović 6,5, M. Blagojević 6,5, Đ. Stupar 6,5 (od 85. minuta Gluhović -), Košarac 6,5 (od 82. minuta Motika -). Trener: Sretko Vuksanović.

***

MLADOST (R)   7 (4)

GUBER                          1 (1)

Strijelci: 1:0 Miličević u 7, 2:0 Nerić u 17, 3:0 Nerić u 21, 3:1 A. Smajilović u 33, 4:1 Miličević u 37, 5:1 Ćaćić u 51, 6:1 Miličević u 55, 7:1 Ćaćić u 81. minutu.

Stadion: SRC “9. januar” u Rogatici.

Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti karton: Mujić (Guber).

Igrač utakmice: Nikola Miličević (Mladost, Rogatica) 8,5.

MLADOST (ROGATICA): Kojić 7, Nešković 7 (od 70. minuta Mihajlović -), Ćaćić 8, Spajić 7 (od 52. minuta Obradović 7), Miličević 8,5 (od 65. minuta Kušić -), Đorem 7, Marijanović 7, Debelnogić 7, Popovac 7, Nerić 8 (od 65. minuta Planinčić -), Nikolić 7 (od 52. minuta Tomić 7). Trener: Dragan Jovanović.

GUBER: Bodiroga 5, O. Smajilović 5 (od 46. minuta Mujić 5), Avramović 5, Jurošević 5, Petrović 5, A. Smajilović 5,5, Bogičević 5, Jašarević 5, Kosanić 5, Ćirković 5, Čirak 5 (od 73. minuta Bektić –) Trener: Davor Krsmanović.