Крупа сезону завршила шампионски, а сада чека одлуку из Сарајева: Уручен пехар, треба још само лиценца

КРУПА НА ВРБАСУ - Нови-стари шампион Републике Српске Крупа завршила је сезону на тријумфалан начин и у посљедњем колу прволигашког каравана савладала Жељезничар Спорт тим са 6:2.

У слављеничком амбијенту медаље играчима Крупе додијелио је стручни сарадник за спортска питања у Фудбалском савезу Републике Српске Горан Ђукић, а побједнички пехар капитену Милошу Перовићу уручио је потпредсједник ФСРС Бојан Кушљић.

Тако су изабраници Владимира Илић, који тренерску каријеру наставља у грчком суперлигашу Астерасу, одбранили титулу освојену у прошлој сезони, а да ли ће играти у Премијер лиги БиХ, требало би да буде познато у сриједу, за када је заказана сједница Првостепене комисије за лиценцирање. Прволигаш из кањона Тијесно предао је сву потребну документацију за добијање лиценце, комисија из Сарајева је већ обишла стадион, а да ли ће све то бити довољно, остаје да се види.

А ако је ико заслужио да буде међу премијерлигашима, онда је то свакако Крупа, које је ове сезоне бриљирала и само су још два поготка недостајала да пробије магични број од 100 постигнутих голова у првенству. Колико су ефикаснији, показало је и посљедње коло у којем су комшијама са Предграђа без проблема утрпали шест комада, а истакао се двоструки стријелац Срђан Мрзић.

18. Текстилац      34      7        10      17      28:52 31

НАПОМЕНА: Нови шампион Републике Српске је Крупа, која би наредне сезоне требало да игра у Премијер лиги БиХ. Из лиге испадају Текстилац из Дервенте и Подриње из Јање, док ће у баражу за останак у прволигашком друштву играти Алфа Модрича и Дрина из Зворника, која је била лошија у међусобном скору од Омарске.

Извлачење парова баража је сутра у просторијама Фудбалског савеза Републике Српске, а прве утакмице су на програму у суботу, 10. јуна, у 17 часова на теренима прволигаша у Зворнику и Модричи. Реванш сусрети су заказани за сриједу, 14. јун, у 17 часова на теренима другопласираних друголигаша.

Листа стријелаца

26 голова: Марковић (Лакташи),

17 голова: Д. Глишић (Козара), Перовић (Крупа),

16 голова: Крнета, Мрзић (Крупа), Дошло (Радник), Мујагић (Звијезда 09), Шкорић (Лакташи)...

***

КРУПА               6 (5)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   2 (1)

Стријелци: 1:0 Ђекић у 6, 2:0 Перовић у 18, 2:1 Ивић у 19, 3:1 Дујаковић у 27, 4:1 Реџић у 36, 5:1 Мрзић у 41, 6:1 Мрзић у 49, 6:2 Керезовић у 59. минуту.

Стадион: Крупе у Крупи на Врбасу.

Гледалаца: 300.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6,5.

Жути картони: Перовић, Реџић, Бабић, Љубичић (Крупа), Шупут, Јевић (Жељезничар Спорт тим).

Играч утакмице: Срђан Мрзић (Крупа) 8.

КРУПА: Матијаш 7, Реџић 7,5, Бабић 7, Радаковић 7 (од 71. минута Крнета -), Перовић 8 (од 86. минута Љубичић -), Дујаковић 8, Ђекић 7,5, Мрзић 8 (од 86. минута Гаврић -), Петровић 7 (од 71. минута Росић -), Ристановић (од 81. минута Бубић -), Бошњак 7. Тренер: Владимир Илић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 5,5 (од 46. минута Гајић 5,5), Сладојевић 5,5 (од 46. минута Јагодић 5,5), Блануша 5,5, Ђогић 5,5, Керезовић 6, Ивић 6 (од 78. минута Саватић -), Шупут 5,5, Бајић 5,5 (од 57. минута Краљ 5,5), Пирт 5,5, Калабић 5,5 (од 57. минута Сукара), Јевић 5,5. Тренер: Данијел Мајкић.

***

СЛАВИЈА 3 (0)

ФАМОС    0 (0)

Стријелци: 1:0 Поповић у 54, 2:0 Н. Бјелош из пенала у 62, 3:0 Богучанин у 89. минуту.

Стадион: СРЦ "Славија" у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 850.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Бјелош, Хаџибеговић, Блажић, Ћеха (Фамос).

Играч утакмице: Горан Поповић (Славија) 7,5.

СЛАВИЈА: Сирћо 7, Вучинић 7, Беширевић 7, Поповић 7,5, Гојковић 7, Дабић 7, Н. Бјелош 7,5 (од 80. минута Л. Челан -), Богучанин 7,5 Чворо 7, Асентић 7, Томић 7. Тренер: Александар Симић.

ФАМОС: Рончевић 5, Ћеха 5 (од 73. минута Марковић -), Д. Бјелош 6 (од 63. минута Лаловић -, од 82. минута Минић -), Бабић 6, Вранешић 6, Перовић 6, Хаџибеговић 6, Тешановић 6, Накагаки 6, Новковић 6 (од 73. минута Мичић -), Блажић 6 (од 63. минута Шкрба -). Тренер: Миломир Шешлија.

***

ЛАКТАШИ        4 (3)

ДРИНА (З)          0 (0)

Стријелци: 1:0 Амиџић у 14, 2:0 Марковић у 23, 3:0 Марковић у 43, 4:0 Милојевић у 85. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Играч утакмице: Бојан Марковић (Лакташи) 8.

ЛАКТАШИ: Кнежевић -, Милић 7, Амиџић 7,5, Шкорић 7 (од 61. минута Говедарица -), Милојевић 7,5, Тривић 7, Остојић 7, Марковић 8 (од 46. минута Стаменковић 7), Јанковић 7 (од 76. минута Гаврић -), Рунић 7 (од 61. минута Трнинић -), Бабић 7 (од 46. минута Џомбић 7). Тренер: Миљан Бајић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 5,5, Денковски 5,5 (од 66. минута Јездић -), Вељкић 5,5, Андрић 5,5, Сушић 5,5 (од 53. минута Којић 5,5), Васић 5,5 (од 53. минута Ковачевић -), Перић 5,5 (од 71. минута Марић -), Максимовић 5,5, Ћулум 5,5, Станишић 5,5, Новак 5,5. Тренер: Миодраг Јевтић.

***

КОЗАРА             1 (0)

РУДАР ПРИЈЕДОР    1 (0)

Стријелци: 0:1 Томић у 65, 1:1 Поповић у 68. минуту.

Стадион: "Велимир Сомболац" у Градишци.

Гледалаца: 150.

Судија: Милан Симић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Поповић, Вељкић (Козара), Д. Мармат, Амоа, М. Билбија (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Бранислав Томић (Рудар Приједор) 7.

КОЗАРА: П. Глишић 6,5, Рудан 6,5, Малбашић 6,5 (од 73. минута Чамџић -), Д. Глишић 6,5, Бабић 6,5, Илић 6,5 (од 55. минута Поповић 7), Шикањић 6,5, Вељкић 6,5, Садиковић 6,5, Пљеваљчић 6,5, Пепић 6,5. Тренер: Ален Медовић

РУДАР ПРИЈЕДОР: Секулић 6,5, Огбоке 6,5 (од 75. минута Шупук -), Алибеговић 6,5, Демоњић 6,5 (од 46. минута Сервос 6,5), Да Силва 6,5, Којић 6,5, Томић 7, Амоа 6,5, М. Билбија 6,5, Д. Мармат 6,5 (од 75. минута Радаковић -), Рауш 6,5 (од 75. минута Кесић -), Тренер: Бојан Круљ.

***

ОМАРСКА                  3 (2)

СЛОБОДА (МГ)         1 (1)

Стријелци: 1:0 Д. Романић у 10, 2:0 Јаћимовић у 14, 2:1 Солдат у 32, 3:1 Крецељ у 86. минуту.

Стадион: Омарске у Омарској.

Гледалаца: 700.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картони: Врачар, Крецељ, Панић, Беговић (Омарска), Солдат (Слобода, Мркоњић Град).

Играч утакмице: Огњен Јаћимовић (Омарска) 7,5.

ОМАРСКА: Јокић 7, Здјелар 7, Б. Романић 7, Д. Романић 7,5 (од 70. минута Крецељ 7,5), Анђић 7, Шунић 7 (од 89. минута Тркуља -), Копања 7, Јаћимовић 7,5, Бановић 7, Јовичић 7, Врачар 7. Тренер: Златко Јелисавац.

***

АЛФА МОДРИЧА      4 (2)

ЗВИЈЕЗДА 09              2 (0)

Стрелци: 1:0 Којић из пенала у 23, 2:0 Гускић у 39, 2:1 Мујагић у 47, 3:1 Р. Радић из пенала у 58, 4:1 Којић у 77, 4:2 Вадзе у 82. минуту

Стадион: "Др Милан Јелић" у Модричи.

Гледалаца: 100.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Пљеваљчић, Којић (Алфа Модрича), Мујагић, Ресић, Вадзе, Тешић (Звијезда 09).

Играч утакмице: Немања Којић (Алфа Модрича) 8.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 7, Живковић 7, Тосака 7, Пљеваљчић 7, Р. Радић 7,5 (од 90+1. минута Д. Радић -), Куљанин 7, Лимић 7 (од 89. минута Стојановић -), Гускић 7,5, Илић 7 (од 83. минута Бруно -), Којић 8, Јанковић 7. Тренер: Мирослав Дринић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић 6, Јанковић 6, Јањић 6, Бајић 6, Ресић 6 (од 73. минута Бокић -), Мујагић 6,5 (од 62. минута Блажевић -), Вадзе 6,5, Синановић 6 (од 46. минута Живановић 6), Тешић 6 (од 62. минута Матић -), Ристановић 6, Којић 6 (од 62. минута Зочевић -). Тренер: Тони Карачић.

***

СЛОБОДА (НГ) 2 (0)

ПОДРИЊЕ (Ј)   4 (1)

Стријелци: 0:1 Пантић у 9, 1:1 Владић у 46, 2:1 Бобај у 69, 2:2 Божић у 75, 2:3 Божић из пенала у 80, 2:4 Јахић у 90. минуту.

Стадион: "Шипад" у Добрљину.

Гледалаца: 50.

Судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Бобај, Ђурић, Додиг, Милошевић (Слобода, Нови Град), Јахић, Божић (Подриње, Јања).

Играч утакмице: Стефан Божић (Подриње, Јања) 8.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Милошевић 5,5, Ковачевић 5,5, Тиро 5,5 (од 46. минута Марин 5,5), Самарџић 5,5 (од 46. минута Вујановић 5,5), Бобај 6, Имамагић 5,5 (од 46. минута Макивић 5,5), Ешба 5,5, Владић 6 (од 64. минута Бокан -), Ђурић 5,5, Паро 5,5 (од 46. минута Додиг 5,5), Фонтемаки 5,5. Тренер -.
ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шеховић 7, Мазић 7, Лакота 7 (од 61. минута Јовановић -), Божић 8, Алић 7, Николић 7, Пантић 7,5, Јахић 7,5, Вукићевић 7, Јовичић 7, Ђурић 7. Тренер: Бориша Бодирога.

***

ТЕКСТИЛАЦ    2 (0)

ЉУБИЋ    1 (0)

Стријелци: 0:1 Видовић у 48, 1:1 Дувњак у 54, 2:1 Дувњак у 58. минуту.

Стадион: Градски у Дервенти.

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Ђекић (Текстилац), Ступар, Ковачевић (Љубић).

Играч утакмице: Саша Дувњак (Текстилац) 8.

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 7, Алексић 7, Ђекић 7, Јоловић 7, Де Мело 7, Башић 7 (од 81. минута Лејић -), Соса 7, Дувњак 8, Дуспара 7, Игњић 7 (од 71. минута Перић -), Теофиловић. Тренер: Дејан Плиснић.

ЉУБИЋ: Митровић 6,5, Радаковић 6,5 (од 55. минута Лукић 6,5), Ковачевић 6,5, Јагодић 6,5 (од 55. минута Шумар 6,5), Милановић 6,5, Југовић 6,5, Субић 6,5 (од 55. минута Ћетојевић 6,5), Граховац 6,5 (од 46. минута Видовић 7), Митровић 6,5, Ступар 6,5, Мишић 6.5. Тренер: Милан Станивуковић.