Krupa sezonu završila šampionski, a sada čeka odluku iz Sarajeva: Uručen pehar, treba još samo licenca

KRUPA NA VRBASU - Novi-stari šampion Republike Srpske Krupa završila je sezonu na trijumfalan način i u posljednjem kolu prvoligaškog karavana savladala Željezničar Sport tim sa 6:2.

U slavljeničkom ambijentu medalje igračima Krupe dodijelio je stručni saradnik za sportska pitanja u Fudbalskom savezu Republike Srpske Goran Đukić, a pobjednički pehar kapitenu Milošu Peroviću uručio je potpredsjednik FSRS Bojan Kušljić.

Tako su izabranici Vladimira Ilić, koji trenersku karijeru nastavlja u grčkom superligašu Asterasu, odbranili titulu osvojenu u prošloj sezoni, a da li će igrati u Premijer ligi BiH, trebalo bi da bude poznato u srijedu, za kada je zakazana sjednica Prvostepene komisije za licenciranje. Prvoligaš iz kanjona Tijesno predao je svu potrebnu dokumentaciju za dobijanje licence, komisija iz Sarajeva je već obišla stadion, a da li će sve to biti dovoljno, ostaje da se vidi.

A ako je iko zaslužio da bude među premijerligašima, onda je to svakako Krupa, koje je ove sezone briljirala i samo su još dva pogotka nedostajala da probije magični broj od 100 postignutih golova u prvenstvu. Koliko su efikasniji, pokazalo je i posljednje kolo u kojem su komšijama sa Predgrađa bez problema utrpali šest komada, a istakao se dvostruki strijelac Srđan Mrzić.

18. Tekstilac      34      7        10      17      28:52 31

NAPOMENA: Novi šampion Republike Srpske je Krupa, koja bi naredne sezone trebalo da igra u Premijer ligi BiH. Iz lige ispadaju Tekstilac iz Dervente i Podrinje iz Janje, dok će u baražu za ostanak u prvoligaškom društvu igrati Alfa Modriča i Drina iz Zvornika, koja je bila lošija u međusobnom skoru od Omarske.

Izvlačenje parova baraža je sutra u prostorijama Fudbalskog saveza Republike Srpske, a prve utakmice su na programu u subotu, 10. juna, u 17 časova na terenima prvoligaša u Zvorniku i Modriči. Revanš susreti su zakazani za srijedu, 14. jun, u 17 časova na terenima drugoplasiranih drugoligaša.

Lista strijelaca

26 golova: Marković (Laktaši),

17 golova: D. Glišić (Kozara), Perović (Krupa),

16 golova: Krneta, Mrzić (Krupa), Došlo (Radnik), Mujagić (Zvijezda 09), Škorić (Laktaši)...

***

KRUPA               6 (5)

ŽELjEZNIČAR ST   2 (1)

Strijelci: 1:0 Đekić u 6, 2:0 Perović u 18, 2:1 Ivić u 19, 3:1 Dujaković u 27, 4:1 Redžić u 36, 5:1 Mrzić u 41, 6:1 Mrzić u 49, 6:2 Kerezović u 59. minutu.

Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu.

Gledalaca: 300.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6,5.

Žuti kartoni: Perović, Redžić, Babić, Ljubičić (Krupa), Šuput, Jević (Željezničar Sport tim).

Igrač utakmice: Srđan Mrzić (Krupa) 8.

KRUPA: Matijaš 7, Redžić 7,5, Babić 7, Radaković 7 (od 71. minuta Krneta -), Perović 8 (od 86. minuta Ljubičić -), Dujaković 8, Đekić 7,5, Mrzić 8 (od 86. minuta Gavrić -), Petrović 7 (od 71. minuta Rosić -), Ristanović (od 81. minuta Bubić -), Bošnjak 7. Trener: Vladimir Ilić.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 5,5 (od 46. minuta Gajić 5,5), Sladojević 5,5 (od 46. minuta Jagodić 5,5), Blanuša 5,5, Đogić 5,5, Kerezović 6, Ivić 6 (od 78. minuta Savatić -), Šuput 5,5, Bajić 5,5 (od 57. minuta Kralj 5,5), Pirt 5,5, Kalabić 5,5 (od 57. minuta Sukara), Jević 5,5. Trener: Danijel Majkić.

***

SLAVIJA 3 (0)

FAMOS    0 (0)

Strijelci: 1:0 Popović u 54, 2:0 N. Bjeloš iz penala u 62, 3:0 Bogučanin u 89. minutu.

Stadion: SRC "Slavija" u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 850.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Bjeloš, Hadžibegović, Blažić, Ćeha (Famos).

Igrač utakmice: Goran Popović (Slavija) 7,5.

SLAVIJA: Sirćo 7, Vučinić 7, Beširević 7, Popović 7,5, Gojković 7, Dabić 7, N. Bjeloš 7,5 (od 80. minuta L. Čelan -), Bogučanin 7,5 Čvoro 7, Asentić 7, Tomić 7. Trener: Aleksandar Simić.

FAMOS: Rončević 5, Ćeha 5 (od 73. minuta Marković -), D. Bjeloš 6 (od 63. minuta Lalović -, od 82. minuta Minić -), Babić 6, Vranešić 6, Perović 6, Hadžibegović 6, Tešanović 6, Nakagaki 6, Novković 6 (od 73. minuta Mičić -), Blažić 6 (od 63. minuta Škrba -). Trener: Milomir Šešlija.

***

LAKTAŠI        4 (3)

DRINA (Z)          0 (0)

Strijelci: 1:0 Amidžić u 14, 2:0 Marković u 23, 3:0 Marković u 43, 4:0 Milojević u 85. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Igrač utakmice: Bojan Marković (Laktaši) 8.

LAKTAŠI: Knežević -, Milić 7, Amidžić 7,5, Škorić 7 (od 61. minuta Govedarica -), Milojević 7,5, Trivić 7, Ostojić 7, Marković 8 (od 46. minuta Stamenković 7), Janković 7 (od 76. minuta Gavrić -), Runić 7 (od 61. minuta Trninić -), Babić 7 (od 46. minuta Džombić 7). Trener: Miljan Bajić.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 5,5, Denkovski 5,5 (od 66. minuta Jezdić -), Veljkić 5,5, Andrić 5,5, Sušić 5,5 (od 53. minuta Kojić 5,5), Vasić 5,5 (od 53. minuta Kovačević -), Perić 5,5 (od 71. minuta Marić -), Maksimović 5,5, Ćulum 5,5, Stanišić 5,5, Novak 5,5. Trener: Miodrag Jevtić.

***

KOZARA             1 (0)

RUDAR PRIJEDOR    1 (0)

Strijelci: 0:1 Tomić u 65, 1:1 Popović u 68. minutu.

Stadion: "Velimir Sombolac" u Gradišci.

Gledalaca: 150.

Sudija: Milan Simić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Popović, Veljkić (Kozara), D. Marmat, Amoa, M. Bilbija (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Branislav Tomić (Rudar Prijedor) 7.

KOZARA: P. Glišić 6,5, Rudan 6,5, Malbašić 6,5 (od 73. minuta Čamdžić -), D. Glišić 6,5, Babić 6,5, Ilić 6,5 (od 55. minuta Popović 7), Šikanjić 6,5, Veljkić 6,5, Sadiković 6,5, Pljevaljčić 6,5, Pepić 6,5. Trener: Alen Medović

RUDAR PRIJEDOR: Sekulić 6,5, Ogboke 6,5 (od 75. minuta Šupuk -), Alibegović 6,5, Demonjić 6,5 (od 46. minuta Servos 6,5), Da Silva 6,5, Kojić 6,5, Tomić 7, Amoa 6,5, M. Bilbija 6,5, D. Marmat 6,5 (od 75. minuta Radaković -), Rauš 6,5 (od 75. minuta Kesić -), Trener: Bojan Krulj.

***

OMARSKA                  3 (2)

SLOBODA (MG)         1 (1)

Strijelci: 1:0 D. Romanić u 10, 2:0 Jaćimović u 14, 2:1 Soldat u 32, 3:1 Krecelj u 86. minutu.

Stadion: Omarske u Omarskoj.

Gledalaca: 700.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Vračar, Krecelj, Panić, Begović (Omarska), Soldat (Sloboda, Mrkonjić Grad).

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović (Omarska) 7,5.

OMARSKA: Jokić 7, Zdjelar 7, B. Romanić 7, D. Romanić 7,5 (od 70. minuta Krecelj 7,5), Anđić 7, Šunić 7 (od 89. minuta Trkulja -), Kopanja 7, Jaćimović 7,5, Banović 7, Jovičić 7, Vračar 7. Trener: Zlatko Jelisavac.

***

ALFA MODRIČA      4 (2)

ZVIJEZDA 09              2 (0)

Strelci: 1:0 Kojić iz penala u 23, 2:0 Guskić u 39, 2:1 Mujagić u 47, 3:1 R. Radić iz penala u 58, 4:1 Kojić u 77, 4:2 Vadze u 82. minutu

Stadion: "Dr Milan Jelić" u Modriči.

Gledalaca: 100.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Pljevaljčić, Kojić (Alfa Modriča), Mujagić, Resić, Vadze, Tešić (Zvijezda 09).

Igrač utakmice: Nemanja Kojić (Alfa Modriča) 8.

ALFA MODRIČA: Dizdar 7, Živković 7, Tosaka 7, Pljevaljčić 7, R. Radić 7,5 (od 90+1. minuta D. Radić -), Kuljanin 7, Limić 7 (od 89. minuta Stojanović -), Guskić 7,5, Ilić 7 (od 83. minuta Bruno -), Kojić 8, Janković 7. Trener: Miroslav Drinić.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović 6, Janković 6, Janjić 6, Bajić 6, Resić 6 (od 73. minuta Bokić -), Mujagić 6,5 (od 62. minuta Blažević -), Vadze 6,5, Sinanović 6 (od 46. minuta Živanović 6), Tešić 6 (od 62. minuta Matić -), Ristanović 6, Kojić 6 (od 62. minuta Zočević -). Trener: Toni Karačić.

***

SLOBODA (NG) 2 (0)

PODRINjE (J)   4 (1)

Strijelci: 0:1 Pantić u 9, 1:1 Vladić u 46, 2:1 Bobaj u 69, 2:2 Božić u 75, 2:3 Božić iz penala u 80, 2:4 Jahić u 90. minutu.

Stadion: "Šipad" u Dobrljinu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Bobaj, Đurić, Dodig, Milošević (Sloboda, Novi Grad), Jahić, Božić (Podrinje, Janja).

Igrač utakmice: Stefan Božić (Podrinje, Janja) 8.

SLOBODA (NOVI GRAD): Milošević 5,5, Kovačević 5,5, Tiro 5,5 (od 46. minuta Marin 5,5), Samardžić 5,5 (od 46. minuta Vujanović 5,5), Bobaj 6, Imamagić 5,5 (od 46. minuta Makivić 5,5), Ešba 5,5, Vladić 6 (od 64. minuta Bokan -), Đurić 5,5, Paro 5,5 (od 46. minuta Dodig 5,5), Fontemaki 5,5. Trener -.
PODRINjE (JANjA): Šehović 7, Mazić 7, Lakota 7 (od 61. minuta Jovanović -), Božić 8, Alić 7, Nikolić 7, Pantić 7,5, Jahić 7,5, Vukićević 7, Jovičić 7, Đurić 7. Trener: Boriša Bodiroga.

***

TEKSTILAC    2 (0)

LjUBIĆ    1 (0)

Strijelci: 0:1 Vidović u 48, 1:1 Duvnjak u 54, 2:1 Duvnjak u 58. minutu.

Stadion: Gradski u Derventi.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Đekić (Tekstilac), Stupar, Kovačević (Ljubić).

Igrač utakmice: Saša Duvnjak (Tekstilac) 8.

TEKSTILAC: Marković 7, Aleksić 7, Đekić 7, Jolović 7, De Melo 7, Bašić 7 (od 81. minuta Lejić -), Sosa 7, Duvnjak 8, Duspara 7, Ignjić 7 (od 71. minuta Perić -), Teofilović. Trener: Dejan Plisnić.

LjUBIĆ: Mitrović 6,5, Radaković 6,5 (od 55. minuta Lukić 6,5), Kovačević 6,5, Jagodić 6,5 (od 55. minuta Šumar 6,5), Milanović 6,5, Jugović 6,5, Subić 6,5 (od 55. minuta Ćetojević 6,5), Grahovac 6,5 (od 46. minuta Vidović 7), Mitrović 6,5, Stupar 6,5, Mišić 6.5. Trener: Milan Stanivuković.