Фото: Maccabi Tel Aviv FC
ТЕЛ АВИВ - Фудбалски клуб Макаби из Тел Авива одлучио је да од наредне сезоне Бачку Тополу замијени новом локацијом.
Израелски великан претходне сезоне је као домаћин наступао на "ТСЦ арени" због рата њихове државе са Палестином, а сада ће се преселити у Грузију. Већи град, већи стадион и боља повезаност са домовином требало би да су главни разлози промјене.
- Након свеобухватног разматрања свих алтернатива које су стајале пред клубом и са жељом да што већем броју наших навијача омогућимо да прате екипу и у европским такмичењима, са задовољством објављујемо да ће Макаби Тел Авив своје европске утакмице у сезони 2026/27. играти на стадиону "Адјарабет Арена" у граду Батуми. Овај модеран стадион, отворен 2020. године и капацитета око 20.000 мјеста, налази се у срцу једног од главних и најпопуларнијих туристичких градова у Грузији. Батуми нуди одличну приступачност за израелске навијаче, са широким избором директних летова из Израела, кратким временом лета и погодним могућностима путовања током цијеле седмице - стоји у саопштењу "жутих".
Тим који је донедавно водио Жарко Лазетић сезону је завршио на трећем мјесту у домаћем првенству, али освојио је Куп побједом над новим шампионом Хапоел Бер Шевом у финалу (2:1). У Лиги Европе нису се прославили, заузели су посљедњу, 36. позицију са само једним освојеним бодом на осам утакмица и гол-разликом 2:22. (Спортклуб)
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике