Иранци до побједе стигли у надокнади

ДОХА - Фудбалери Ирана са два гола у судијској надокнади другог полувремена стигли су побједе над Велсом од 2:0 у првом сусрету другог кола групе Б.

Прво је у осмом минуту судијске надокнаде са ивице казненог простора погодио Розбех Чешми, да би побједу у 11. потврдио Рамин Разаејан. Иранци су током цијелог сусрета имали велику инцијативу.

Поништен им је погодак, погодили су двије стативе, а од 84. минута имали су играча више, али се ипак чинило да се резултат неће промијенити.

Азијски представник је погодио мрежу ривала у 15. минуту, али је Али Голизадех био у недозвољеној позицији послије додавања Сердара Азмуна.

У 51. минуту Иранци су у само једној акцији два пута погађали стативу.

Прво је то урадио Азмун, а у наставку напада и Голизадех. Ређале су су потом шансе пред голом "острвљана", али је Вејн Хенеси правио чуда на голу.

Голман Велшана у 84. минуту морао је напустити игру, јер је зарадио црвени картон након што је изван казненог простора оборио Мехдија Таремија.