Iranci do pobjede stigli u nadoknadi

DOHA - Fudbaleri Irana sa dva gola u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena stigli su pobjede nad Velsom od 2:0 u prvom susretu drugog kola grupe B.

Prvo je u osmom minutu sudijske nadoknade sa ivice kaznenog prostora pogodio Rozbeh Češmi, da bi pobjedu u 11. potvrdio Ramin Razaejan. Iranci su tokom cijelog susreta imali veliku incijativu.

Poništen im je pogodak, pogodili su dvije stative, a od 84. minuta imali su igrača više, ali se ipak činilo da se rezultat neće promijeniti.

Azijski predstavnik je pogodio mrežu rivala u 15. minutu, ali je Ali Golizadeh bio u nedozvoljenoj poziciji poslije dodavanja Serdara Azmuna.

U 51. minutu Iranci su u samo jednoj akciji dva puta pogađali stativu.

Prvo je to uradio Azmun, a u nastavku napada i Golizadeh. Ređale su su potom šanse pred golom "ostrvljana", ali je Vejn Henesi pravio čuda na golu.

Golman Velšana u 84. minutu morao je napustiti igru, jer je zaradio crveni karton nakon što je izvan kaznenog prostora oborio Mehdija Taremija.