Фудбалери Борусије из Дортмунда први финалисти Лиге шампиона

Танјуг

ПАРИЗ - Фудбалери Борусије из Дортмунда први су финалисти Лиге шампиона пошто су вечерас и у реваншу полуфинала као гости побjедили Пари Сен Жермен истим резултатом као прошле недjеље - 1:0.

Гол одлуке пао је у 50. минуту, дефанзивац Матс Хумелс био је стријелац ударцем главом послије корнера Јулијана Бранта.

Пари Сен Жермен није имао среће, четири пута су играчи "светаца" погађали оквир гола у другом полувремену, Килијан Мбапе и Витиња су погађали пречку, а стативу Ворен Заир-Емери и Нуно Мендеш.

Други финалиста биће побједник меча Реал - Бајерн који је на програму сутра у Мадриду. У првом мечу било је 2:2.

Финале Лиге шампиона игра се 1. јуна на лондонском стадиону Вембли, гдjе је првак Европе из 1997. године Борусија играла своје друго финале Лиге шампиона 2013. године и изгубила од Бајерна резултатом 1:2.