Дерби лиге Српске без побједника

Д.Д.

ЛАКТАШИ – У дербију између Лакташа и Звијезде 09 недостајали су голови. Иако су оба тима приказала добру игру и створили по неколико изгледних шанси, истакли су се голмани Вања Кнежевић и Тарик Абдулаховић. Уз то у појединим приликама нису се прославили ни нападачи.

Прво право узбуђење виђено је у 20. минуту. Вадзе Гадсвил је након корнера покушао да изненади голмана Вању Кнежевића, али је шутирао поред гола. Лакташи су у првом дијелу пријетили након прекида. У 30. минуту Босанчић је убацио лопту у шеснаестерац а његови саиграчи нису успјели да је захвате. Шест минута касније ново убацивање и покушај Бојана Марковића који је отишао преко гола.

У наредном нападу гости су имале сјајну шансу. Гадсвил је одиграо „дупли пас“ са Немањом Којићем, изашао сам испред Кнежевића а голман домаћих одбранио је његов ударац а затим и други покушај.

На старту другог дијела Звијезда је опет била опасна. Блажевић је побјегао чуварима и шутирао је поред гола. У 60. минуту пријете и домаћи играчи. Келеман је добро убацио, Босанчић захватио лопту главом и послао је поред стативе.

Голман Вања Кнежевић је сјајно зауставио ударац Шевкије Ресића у 64.минуту. Гости су изиграли одбрану домаћих, а резервиста Звијезде је из повољне ситуације шутирао и чувар мреже Лакташа се истакао новом одбраном.

Финиш утакмице припао је тиму Миљана Бајића. Улазак Филипа Јанковића и Боре Ерића донио је свјежину у нападу а домаћи су створили неколико полуприлика међутим нису успјели да пронађу пут до мреже гостујућег тима и на крају меч је завршен без голова.

Резултати 21. кола Прве лиге: Љубић – Славија 1:2, Фамос – Жељезничар 2:0, Текстилац – Слобода MG 0:2, Лакташи - Звијезда 09 0:0, Козара – Слобода НГ 2:1, Омарска - Алфа Модрича 0:0, раније Крупа – Подриње 3:1, 17.00: Сутјеска - Рудар Приједор,  18.00 Радник - Дрина.