Derbi lige Srpske bez pobjednika

D.D.

LAKTAŠI – U derbiju između Laktaša i Zvijezde 09 nedostajali su golovi. Iako su oba tima prikazala dobru igru i stvorili po nekoliko izglednih šansi, istakli su se golmani Vanja Knežević i Tarik Abdulahović. Uz to u pojedinim prilikama nisu se proslavili ni napadači.

Prvo pravo uzbuđenje viđeno je u 20. minutu. Vadze Gadsvil je nakon kornera pokušao da iznenadi golmana Vanju Kneževića, ali je šutirao pored gola. Laktaši su u prvom dijelu prijetili nakon prekida. U 30. minutu Bosančić je ubacio loptu u šesnaesterac a njegovi saigrači nisu uspjeli da je zahvate. Šest minuta kasnije novo ubacivanje i pokušaj Bojana Markovića koji je otišao preko gola.

U narednom napadu gosti su imale sjajnu šansu. Gadsvil je odigrao „dupli pas“ sa Nemanjom Kojićem, izašao sam ispred Kneževića a golman domaćih odbranio je njegov udarac a zatim i drugi pokušaj.

Na startu drugog dijela Zvijezda je opet bila opasna. Blažević je pobjegao čuvarima i šutirao je pored gola. U 60. minutu prijete i domaći igrači. Keleman je dobro ubacio, Bosančić zahvatio loptu glavom i poslao je pored stative.

Golman Vanja Knežević je sjajno zaustavio udarac Ševkije Resića u 64.minutu. Gosti su izigrali odbranu domaćih, a rezervista Zvijezde je iz povoljne situacije šutirao i čuvar mreže Laktaša se istakao novom odbranom.

Finiš utakmice pripao je timu Miljana Bajića. Ulazak Filipa Jankovića i Bore Erića donio je svježinu u napadu a domaći su stvorili nekoliko poluprilika međutim nisu uspjeli da pronađu put do mreže gostujućeg tima i na kraju meč je završen bez golova.

Rezultati 21. kola Prve lige: Ljubić – Slavija 1:2, Famos – Željezničar 2:0, Tekstilac – Sloboda MG 0:2, Laktaši - Zvijezda 09 0:0, Kozara – Sloboda NG 2:1, Omarska - Alfa Modriča 0:0, ranije Krupa – Podrinje 3:1, 17.00: Sutjeska - Rudar Prijedor,  18.00 Radnik - Drina.