Чекали 19 година: Слога у финалу Купа Српске

Мондо.ба

Фудбалери добојске Слоге изборили у сриједу пласман у треће финале Купа Републике Српске у клупској историји, а прво од 2005. године!

Послије тријумфа над Борцем у Козарској Дубици (1:2), изабраници Владе Јагодића су славили и у реваншу у Модричи и стекли шансу да подигну трофеј у најмасовнијем такмичењу Српске.

Иначе, Слога је поражена у два досадашња финала - од Козаре из Градишке (1994) и брчанског Јединства 2005. године.

Добојлије су на стадиону "Др Милан Јелић" до предности стигле у 20. минуту када је дубичку мрежу погодио Амар Тахрић, да би на самом почетку другог полувремена голман Борца Његош Зељковић поново морао да вади лопту из своје мреже. Стрijелац је у 46. минуту био Марко Брновић.

Екипа из Добоја ће у финалу играти против бољег из двомеча између Сутјеске и Звијезде 09.

Реванш сусрет овог полуфиналног дуела игра се 22. маја у Фочи (19.30), а прва утакмица у Угљевику окончана је минималним тријумфом екипе из етно-села Станишићи (1:0). Једини погодак постигао је Алекса Раца у 44. минуту.