Борац сазнао ривала у финалу Купа БиХ

GS

Фудбалери Борца у финалу Купа Босне и Херцеговине играће против екипе Зрињског.

Мостарци су визу за финале изборили вечерас након што су савладали добојску Слогу са 3:0. Први сусрет у Модричи је завршен без голова, тако да су “племићи“ рутински дошли у прилику да бране трофеј освојен прошле године у Зеници.

Слога је покушала да затвореном варијантом и полуконтрама изненади домаће, али тако су одолијевали све до 40. минуте. Тада је Силвио Илинковић упутио један оштар центаршут са стране, лопту није нико захватио и она је изнендила и голмана Траку за вођство Мостараца. Све дилеме око коначног побједника ријешене су у 57. минути. Малекинушић је центрирао с десне стране, а Ћуже сам на другој стативи погађа за 2:0. До краја још једна лопта у мрежи Добојлија. У 63. минути је погодио Мулахусејновић. Подсјетимо, Борац је синоћ савладао Широки Бријег са 2:1 и укупним резултатом 5:2 изборио пласман у финале. Оно што је јасно јесте да ћемо у финалу гледати двије најбоље екипе у БиХ које се боре и за шампионску титулу. Тренутно Бањалучани имају седам бодова више од још увијек актуелног првака. У четвртак, 18. априла у 12 сати биће одржан жријеб домаћинства прве утакмице финала Купа Босне и Херцеговине 2023/24, преносе Независне.