Борац остварио све циљеве, сјајан гол Јуричића

Дарко Драгичевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Борац остварио све циљеве, сјајан гол Јуричића

БАЊАЛУКА - Борац је остварио циљеве на старту Премијер лиге БиХ. Екипа је освојила прва три бода тријумфом против Вележа 3:1, док је тренер Винко Мариновић одморио већи дио екипе за реванш против МЛ Витебска у Лиги конференције.

Борац је у мечу против мостарског тима изашао у комбинованом саставу, али се то није превише осјетило на игри јер су били пуно бољи и конкретнији о ривала.

Наиме екипа је након два добра покушаја дошла до предности у 12.минуту. Након убацивања Амара Хироша, сјајно се снашао Дени Ромера и постигао првенац у дресу Борца.

Расположени Шпанац је одлично сарађивао са Антом Рогуљићем док је опасно ударцима пријетио и Санди Огринец али се два пута истакао голман Велић.

У судијској надокнади поново је Ромера побјегао чуварима , снажно шутирао а Велић одбранио. Ипак у наставку акције прецизан је био Хирош за 2:0 у судијској надокнади. У првом дијелу гости нису имали ударац у оквир гола.

Борац није попуштао ни у другом дијелу , али је меч прекнут у 62.минуту због скандирања домаћих навијача генералу Ратку Младићу. Након пола сата паузе и пражњења сјеверне трибине дуел је настављен.

Вележ је у том дијелу био конкретнији али се истакао голман Дамјан Шишковски с двије интеревенције. 

А онда су ријешене све дилеме око побједника. Најбољи стријелац прошле сезоне Лука Јуричић је ушао у игру и одмах наставио тамо гдје је стао. Сјајним ударцем главом готово с ивице шеснаестерца је наставио своју голгетерску серију.

Гости су до краја смањили резултат а стријелац је био Ајдин Нукић у 88.минуту.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.