Фото: Танјуг/АП
МОСКВА - Руски предсједник Владимир Путин састаће се сутра са бјелоруским предсједником Александром Лукашенком како би разговарали о перспективама билатералних односа, изјавио је помоћник Кремља Јуриј Ушаков.
"Што се тиче Лукашенка, предсједник планира да се састане са њим сутра увече на пријатељској вечери, током које ће, наравно, разговарати о перспективама даљег развоја билатералних односа двије државе", рекао је Ушаков новинарима.
Ушаков је нагласио да је Лукашенко увијек добродошао у Москву и да он и Путин "имају о чему да разговарају".
Он је навео да ће Русију, осим Лукашенка, поводом обиљежавања Дана побједе над фашизмом у Другом свјетском рату посјетити руководство Републике Српске, предсједници Абхазије Бадра Гунба, Јужне Осетије Алан Гаглојев, Лаоса Тонглун Сисулит, као и словачки премијер Роберт Фицо и малезијски краљ Султан Ибрахим.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.