Састанак замјеника шефова дипломатија Нормандијске четворке

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Састанак замјеника шефова дипломатија Нормандијске четворке

Берлин - Представници шефова дипломатија "Нормандијске четворке" састаће се данас у Берлину ради разговора о спровођењу Споразума из Минска о примирју на истоку Украјине, који је постигнут 12. фебруара.

Русију ће на састанку представљати замјеник министра спољних послова Григориј Карасин.

Међу учесницима састанка биће и специјални представник ОЕБС-а за Украјину Хајди Таглијавини те шеф Специјалне посматрачке мисије у Украјини Ертугрупул Апакан.

Шеф њемачке дипломатије Франк-Валтер Штајнмајер јуче је изјавио да ће састанку замјеника шефова дипломатија у Берлину присуствовати и високи представник ЕУ за спољну политику и безбједност Федерика Могерини.

Састанак у Берлину одржава се на иницијативу лидера Русије, Француске, Њемачке и Украјине.

Дневни ред састанка утврђен је током телефонсмог разговора између руског предсједника Владимира Путина, њемачког канцелара Ангеле Меркел, француског предсједника Франсоа Оланда и украјинског предсједника Петра Порошенка.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.