Фото: Агенције
| Ракетни систем Орешник
МОСКВА - Руски војни званичници саопштили су данас да је у приликом напада на Украјину у којем је употријебљен ракетни систем Орешник онеспособљен Државни завод за поправку авиона у Лавову.
- Према информацијама које је потврдило више независних извора, Лавовски државни завод за поправку авиона онеспособљен је усљед напада који су извршиле руске оружане снаге у ноћи 9. јануара коришћењем мобилног земаљског ракетног система Орешник - саопштено је из руског Министарства одбране, преноси Интерфакс.
Како се наводи у овом објекту вршене су поправке и одржавање авиона украјинских оружаних снага, укључујући авионе Ф-16 и МиГ-29 које су донирале западне земље.
- Објекат је такође производио беспилотне летјелице дугог и средњег домета које се користе за нападе на руске цивилне циљеве дубоко унутар руске територије - додаје се у саопштењу.
Према подацима руског Министарства одбране, ракетни систем Орешник погодио је производне погоне, складишта са готовим производима, односно беспилотне летјелице и инфраструктуру фабричког аеродрома.
Руско Министарство одбране је 9. јануара објавило да је употријебило ракетни систем Орешник у масовном удару на мете у Украјини, као одговор на напад на руску предсједничку резиденцију у Новгородској области крајем децембра.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.