Фото: Прије тачно двије године Брејвик је убио 77 дјеце на острву Утоја! ФОТО
Осло - У Норвешкој је данас полагањем вијенаца испред зграде Владе обиљежена друга годишњица масакра екстремног десничара Андерса Беринга Брејвика, који је убио 77 људи у Ослу и на острву Утоја, преноси “Телеграф.рс”.
Норвешки премијер Јенс Столтенберг је тим поводом позвао на непрекидну борбу против свих облика екстремизма.
Он је поручио да се друштво мора одупријети “популистичким екстремно десничарским партијама” које су у Европи у успону и екстремистичким исламистима који и даље упућују пријетње, преноси АП.
Брејвик је признао да је 22. јула 2011. прво убио осам људи у бомбашком нападу на зграду Владе, а затим још 69 људи пуцајући по кампу подмлатка љевичарске Лабуристичке странке на острву Утоја.

Комеморација ће касније данас бити одржана и на Утоји.
Брејвик је у августу прошле године проглашен кривим за масовна убиства, изазивање смртоносне експлозије и тероризам.
Осуђен је на 21 годину “превентивног притвора”, специјалну врсту затворске казне од које мора одслужити најмање десет година, са могућношћу њеног продужавања све док не буде сматрано да представља опасност по друштво, али ће, вјероватно, остати у затвору доживотно.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.