Објављени снимци саслушања Била и Хилари Клинтон о везама сa Џефријeм Епстином (ВИДЕО; ФОТО)

С.К.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Хилари и Бил Клинтон Фото: Танјуг/АП | Хилари и Бил Клинтон

ВАШИНГТОН - Одбор за надзор Представничког дома америчког Конгреса објавио је синоћ, 2- марта, видео-снимке прошлонедјељних саслушања бившег америчког предсједника Била Клинтона и бивше државне секретарке Хилари Клинтон у оквиру истраге о осуђеном сексуалном преступнику Џефрију Епстину.

Снимци, у трајању од око четири и по сата по саслушању, објављени су неколико дана након што су се Клинтонови одазвали позиву одбора под вођством републиканаца како би одговарали на питања о Епстину и његовој сарадници Гилејн Максвел, преноси NBC Њуз.

Хилари Клинтон је у четвртак свједочила под заклетвом, док је Бил Клинтон на питања одбора одговарао у петак.

Бил Клинтон: Трамп никада није рекао ништа што би указивало на његову умијешаност

Бил Клинтон је током саслушања навео да је прије "двадесетак и нешто година" разговарао са америчким предсједником Доналдом Трампом о Епстину, на Трамповом голф-терену, током хуманитарног турнира.

- Некако је знао да сам летио авионом Џефрија Епстина и рекао је: „Имали смо сјајне тренутке током година, али смо се разишли због једног посла с некретнинам“а - посвједочио је Клинтон, додајући да му је Трамп тада рекао да му је жао због тога.

Клинтон је навео и да му Трамп никада није рекао ништа што би указивало на његову умијешаност у било какве неправилности у вези са Епстином.

Двијехиљадитих путовао Епстиновим авионом

Бил Клинтон је потврдио да је почетком двијехиљадитих путовао Епстиновим авионом у вези са активностима Клинтон фондације, прије него што су против Епстина подигнуте кривичне пријаве, и навео да тада није имао сазнања о његовим злочинима.

 

 

На питање да ли сматра да би Максвел требало да добије помиловање, које је затражила од Трампа, Бил Клинтон је одговорио да "не мисли да треба то да коментарише".

Додао је да му је било тешко када су оптужбе против ње постале јавне, наводећи да су "били у пријатељским односима", али да је "оно што је учинила страшно и да треба да буде кажњена".

Бил Клинтон постао је први бивши предсједник који се појавиои пред Конгресом од 1983. године, односно од појављивања Џералда Форда пред Конгресом.

Хилари Клинтон се не сјећа да је икада срела Епстина

Хилари Клинтон је изјавила да се не сјећа да је икада срела Епстина, али је потврдила да је познавала Гилејн Максвел, која служи казну од 20 година затвора због трговине људима у сврху сексуалне експлоатације.

Како се види на снимцима са суђења, Хилари је бијесно устала када је сазнала да су објављене њене фотографије са свједочења.

- Ако ви то радите, ја сам завршила. Можете ме прогласити кривом због непоштовања суда колико год хоћете. Ово је једноставно типично понашање... Сви се придржавамо истих правила - рекла је и изјурила напоље.

 

 

Транскрипти саслушања, који морају да прођу провјеру више страна, укључујући Клинтонове, биће накнадно објављени.

(Танјуг)

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.